Apelsinai yra vieni populiariausių vaisių pasaulyje. Tačiau jų žievelės dažniausiai išmetamos, nebent kartais sutarkuojamos ir naudojamos kepiniams paskaninti. Yra nuomonių, kad apelsinų žievelėse yra esminių maistinių medžiagų, todėl jas reikėtų suvalgyti, o ne išmesti.
šviežumo knyga
37 straipsnių
Neišmeskite apelsinų žievelių: jos pravers namams valyti, atšviežins spintos kvapą ir suminkštins plaukus (13)
Ieškote natūralių priemonių, kurios padėtų išvalyti namus ir pašalintų kvapus? Išbandykite apelsinų žieveles.
Pristatyti apelsinų daugeliui nereikia. Tai bene vienas daugiausiai vitaminu turinčių citrusinių vaisių. Tiesa, apelsinuose vitamino C mažiau nei citrinose, tačiau jame daugiau B grupės vitaminų. Maža to, natūralus cukrus, taip pat esantis apelsinų sudėtyje, stimuliuoja smegenų veiklą bei gerina atm...
Gydytoja terapeutė, sveikos mitybos ekspertė, dietologė iš Ukrainos Tetiana Fialkova pateikė rekomendacijas, kaip reikėtų valgyti vienus populiariausių rudens vaisių – persimonus.
Kas nėra raukęsis nuo burną sutraukiančio neprinokusio persimono kartumo? Ir koks skanus ir saldus šis vaisius, kai prinoksta! Visų rūšių persimonai daug skanesni, kai visiškai prinoksta. Laimei, jie nebūtinai turi prisirpti ant šakų – juos galima sunokinti namuose.
Perpjovę persimoną neskubėkite dėti į burną: pažiūrėkite atidžiau ir pamatysite, kokia bus žiema (2)
Persimonas – vis dar daugeliui lietuvių yra egzotinis vaisius. Tiesa, Lietuvoje jis nėra auginamas, bet parduotuvių lentynose randamas jau seniai. Tai skanus, saldus vaisius, suvalgomas absoliučiai visas – nelieka jokių graužtukų. Minkštime dažniausiai sėklų nebūna, o odelė yra plona, kurios lupti n...
Perskaitę šiuos patarimus citrinų žievelių daugiau tikrai neišmesite – juk jas galima taip įvairiai panaudoti.
Organizmo detoksikacija – vis daugiau žmonių patraukianti idėja. Noras atsikratyti sveikatą nuodijančiais teršalais yra natūralus ir savaime suprantamas. Bėda tik ta, kad tokio siekio vedini žmonės susidomi labai abejotinomis detoksikacijos programomis ir priemonėmis, žadančiomis puikius rezultatus.
Nors pasaulyje yra daug įvairių citrusinių vaisių, mums geriausiai žinoma tik nedidelė jų dalis – citrinos, žaliosios citrinos, apelsinai, mandarinai, klementinai ir greipfrutai. Visi jie pasižymi gausiu ne tik vitaminų, bet ir organinių rūgščių, mineralinių medžiagų, pektinų ir eterinių aliejų kiek...
Visi žinome, kad kai kurie produktai specifiškai veikia virškinimą – vienų nepatartina valgyti užkietėjus viduriams, kiti veikia kaip laisvinamieji. Tiesa, kai kurių maisto produktų poveikis gali būti įvairus. Kriaušės – vienas iš tokių produktų.
Nemažai moterų ypač vertina kosmetines priemones iš kriaušių, nes ne tik žino, bet ir mato, kokią naudą šie rudeniniai vaisiai teikia odai, plaukams ir nagams. Ypač gera žinia ta, kad šių grožį puoselėjančių priemonių galima nesunkiai pasigaminti namuose.
Jei vaikystėje nusiskindavote pas močiutę kaime nuo medžio obuolį, neabejotinai šalia augo ir kriaušės. Šis vaisius yra artimas obuolio giminaitis, bet turi ir savo išskirtinių savybių. Kokios jos, kaip kriaušes laikyti, kuo jos naudingos sveikatai ir ką skanaus iš jų pagaminti, sužinosite čia.
Galbūt galvojate, kad neįmanoma bet kuriuo metų laiku išsivirti kompoto arba išsikepti pyrago su šviežiais obuoliais? Patikėkite, taip nėra. Gera žinia ta, kad obuolius galima ne tik konservuoti ar spausti iš jų sultis, bet ir šaldyti žiemai.
Obuolių arbatos galios: apsaugo nuo širdies ligų, peršalimo, stiprina imunitetą ir spartina medžiagų apykaitą (6)
Obuolius mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Juos galima ne tik šiaip valgyti, bet ir naudoti kepant pyragus arba gaminant kitokius patiekalus. Iš obuolių pavyks išsivirti ir arbatos – kaip tik tokia ypač populiari Turkijoje.
Obuolys, matyt, yra tas vaisius, apie kurį atrodo, kad žinome viską. Jie auga ne tik kiekvieno namo kieme, bet net ir ant medžių sostinės gatvėse. Tai vienas populiariausių vaisių visame pasaulyje. Ir, matyt, vienas iš tų, kuris gali pasigirti bene didžiausia rūšių įvairove. Vis dėl to nustebsite su...
Kaip ir daugelis kultūrinių augalų, moliūgai priskiriami sezoninėms daržovėms – tokioms, kurių derliaus sulaukiama konkrečiu metų laiku. Moliūgai paprastai užauga gana dideli. Žinant šiuos du faktus, gali iškilti pora klausimų: ką daryti norint kone ištisus metus mėgautis patiekalais iš moliūgų ir k...
Moliūgas – ne tik gardi bei naudinga, bet ir ypatingų laikymo sąlygų nereikalaujanti daržovė. Sandėliuke arba rūsyje sudėti šio augalo vaisiai kuo puikiausiai išsilaiko iki pat pavasario. Moliūgai gana ilgai išstovi ir bute.
Moliūgas – daugiau nei Šiurpnakties simbolis: profesorius argumentavo, kodėl jį reikėtų įtraukti į kasdienę mitybą (5)
Nors moliūgas lietuvių virtuvėje savo vietą atrado ne taip ir seniai, greitai jis tapo nepamainoma daržove. Kūrybingos šeimininkės iš jo gamina šimtus patiekalų – nuo užkandžių iki desertų, o kur dar moliūgo sėklos ar moliūgų aliejus? Artėjant Helovynui, be moliūgų niekaip neišsiversite. Tad kuo šio...
Burokėlių gaminimas mikrobangų krosnelėje yra greičiausias iš visų kitų būdų, be to, taip išsaugoma daugiausiai maistinių medžiagų.
Pastaruoju metu žmonės internete vis dažniau ieško informacijos apie tai, ar galima šaldyti burokėlius žiemai. Atsakymas vienareikšmiškas – burokėlius ne tik galima, bet ir reikia šaldyti!