Mokslininkai aptiko daugiau nei tuziną metalų, įskaitant šviną ir arseną, JAV ir Europoje plačiai paplitusiuose milijonų žmonių naudojamuose tamponuose.
Švinas
41 straipsnių
Švinas – periodinės lentelės VI grupės cheminis elementas, priskiriamas sunkiesiems metalams. Žymimas Pb (lot.: plumbum), atominis numeris – 82.
Tamponus ištyrę mokslininkai pateikė pasibaisėtiną išvadą: juose – pavojingi kiekiai sunkiųjų metalų (1)
Pirmą kartą mokslininkai ištyrė įvairių metalų koncentraciją tamponų sudėtyje ir padarė nerimą keliančią išvadą – juose aptiktas pavojingas kiekis kenksmingų metalų, tarp kurių yra ir švinas.
Elektronines cigaretes rūkančių žmonių šlapime – bauginantys radiniai: mokslininkai ragina imtis priemonių nedelsiant (2)
Elektronines cigaretes rūkantys žmonės į organizmą įkvepia toksiškų metalų dalelių, kurios vėliau aptinkamos įvairiuose kūno skysčiuose ir šlapime.
Aplinkos ministerija primena, kad nuo vasario 15 d. įsigalioja Europos Komisijos reglamento nuostatos, kuriomis apribojamas švino šaudmenų naudojimas šlapžemėse ir aplink jas. Taip siekiama mažinti švino bei jo junginių daromą žalą aplinkai, gyvūnams ir žmonių sveikatai.
Aplinkos ministerija iki gruodžio 4 d. kviečia visuomenę pasidalinti nuomone dėl numatomo švino ribojimo lauko šaudyme ir žvejyboje. Informacija renkama siekiant parengti suderintą šalies nacionalinę poziciją, kuri bus pristatyta Europos Sąjungos institucijose.
Specialistai tvirtina, kad daugeliu atvejų gerti vandenį Lietuvoje galima tiesiai iš čiaupo. Vis dėlto, kartais vanduo būna užterštas, jame pasitaiko cheminių elementų anomalijų. Todėl malšinti troškulį vandeniu iš čiaupo gali būti saugu ne visada ir ne visose vietovėse.
Pabandykite spėti, koks išradėjas netyčia nužudė bene daugiausiai žmonių istorijoje? Tai – Thomas Midgley Jaunesnysis. Jūs gal net nesate apie jį girdėję. Bet tai – žmogus, kuris XX a. pradžioje sugalvojo būdą, kaip pašalinti automobilių skleistą triukšmą – beldimą. Po daugybės bandymų ir ieškojimų ...
Europos Sąjungoje siūlant riboti švino naudojimą lauko šaudmenyse bei žvejybos reikmenyse, Lietuvos medžioklės ir žūklės entuziastai sako, kad tai stipriai paveiks ne tik juos, bet ir susijusius verslus.
Nors bausmių vykdymo sistemoje dirbantys pareigūnai jau įgudę atrasti įvairiais būdais bandomus paslėpti nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus, bet šįkart buvo išties nustebinti pažeidėjų išmone – slėptuvė apklijuota švininiais lakštais.
Kai kurių senovės egiptiečių paslapčių neįmename ir šiandien: dar kartą įrodė, kokie jie buvo genialūs (31)
Raštas žmonijai yra labai svarbus – tai yra vienas iš tų dalykų, kuris mus pavertė civilizuotais. Tačiau rašto sukūrimas nebuvo lengvas procesas. Kažkam teko išrasti popierių, rašiklius ir rašalą. Štai Egipto rašalo paslaptis mokslininkai bando įminti iki šiol. Naujas Danijos mokslininkų tyrimas rod...
Sveikuolių giriama ciberžolė nelegaliai dažoma švinu: ką apie tai reikia žinoti Lietuvos gyventojams? (87)
Neseniai tyrimais nustatyta, kad įmonės Bangladeše į sveikuolių giriamos ciberžolės miltelius beria švino spalvai paryškinti. Švinas, kaip žinia, pavojingas žmogaus sveikatai, tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tikina – pavojaus Lietuvos gyventojams, nėra.
Elektroninės cigaretės nuodija ne tik nikotinu: kenksmingų medžiagų kiekiai viršijo bet kokias normas (150)
Naujos elektroninės cigaretės dažnai turi didesnius rezervuarus ir galingesnes baterijas. Tai leidžia bet kuriuo metu išsitraukti tokį prietaisą ir parūkyti. Tačiau Kalifornijos universiteto mokslininkai teigia, kad tokio tipo elektroninės cigaretės turi vieną nematomą trūkumą – jų aerozoliuose slep...
Naujas išradimas išspręs kelias pasaulines problemas: turėsime ne tik švarią energiją, bet nepritrūksime gėlo vandens (72)
Tradiciškai yra priimta manyti, kad elektrą ir vandenį reikia laikyti vienas nuo kito kuo toliau, tačiau tyrėjų komanda taip nemano. Inžinieriai sukūrė naują saulės energijos įrenginį, kuris vienu metu gamina elektros energiją ir tuo pačiu valo vandenį. Naujo tipo saulės elementai vienu metu galėtų ...
Pičeryje, Oklahomos valstijoje, 1926 metais gyveno daugiau nei 14 tūkstančių žmonių. Dabar– nė vienas. Paskutinis mirė 2015-aisiais, o pats miestelis yra praktiškai nugriautas. Ir ne veltui – Pičeris yra pamoka, ko negalima daryti.
Paryžiaus valdžia ketvirtadienį liepė atlikti sanitarinius darbus aplink gaisro suniokotos Švč. Dievo Motinos katedros esančiose mokyklose, kuriose, kaip pranešė žiniasklaida, gali būti pavojingas užteršimo švinu lygis.
Oro taršos poveikis aplinkai – neabejotinas, tačiau neretai laikomasi klaidingų įsitikinimų. „National Geographic“ pateikia šešis dažniausiai apie oro taršą patalpose ir lauke gyvuojančius mitus, su kuriais žmonės susiduria visame pasaulyje.
Šaltesniems orams įsisiūbavus ir žiemužei vis labiau pradėjus rodyti nagus, po ledu gyvenančios žvynuotosios tampa vis labiau kaprizingesnės. Neretai įsiūlyti joms blizgutę ar švytuoklę darosi vis sunkiau, todėl žvejams tenka imti subtiliausius įrankius ir kabinti mažiausius masalėlius norint įveikt...
Pavojingiausios statybinės medžiagos, naudojamos ir dabar: gali sukelti ne tik vėžį, bet ir mirtį (44)
Pavojingomis gali būti laikomos tiek natūraliais, tiek sintetiniais cheminiais komponentais papildytos statybinės medžiagos, darančios žalingą poveikį žmonėms arba aplinkai.
Kaip skelbiama pranešime spaudai, šiemet Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) inicijuota studija atskleidė: kad ir kokia būtų saugi ir patogi elektros ir elektronikos įranga, tačiau netinkamai laikomos, neteisingai tvarkomos jos atliekos gali būti labai pavojingos tiek žmogui, tiek ir gamtai.
Žmonės keliauja dėl įvairių tikslų – pažinti, pailsėti, dirbti. Pastaraisiais metais populiarėja ir dar viena turistinė kryptis – pažvejoti. Lietuviai jau seniai lankosi Skandinavijos žvejų bazėse, tačiau tie, kurie ieško išties unikalių potyrių, kelionę planuoja savarankiškai. Vis dėlto, ne visi įv...