Mokslininkai aptiko daugiau nei tuziną metalų, įskaitant šviną ir arseną, JAV ir Europoje plačiai paplitusiuose milijonų žmonių naudojamuose tamponuose.
Tamponai
21 straipsnių
Tamponus ištyrę mokslininkai pateikė pasibaisėtiną išvadą: juose – pavojingi kiekiai sunkiųjų metalų (1)
Pirmą kartą mokslininkai ištyrė įvairių metalų koncentraciją tamponų sudėtyje ir padarė nerimą keliančią išvadą – juose aptiktas pavojingas kiekis kenksmingų metalų, tarp kurių yra ir švinas.
Dvi jaunos švedės vidurinės mokyklos projektą pavertė startuoliu, kuris siekia kovoti su vadinamuoju menstruaciniu nepritekliumi.
Tamponų gamintojai praneša, kad stengiasi papildyti savo gaminių atsargas po to, kai visoje šalyje buvo pranešta apie jų trūkumą JAV parduotuvių lentynose.
Antradienį Škotijos parlamento nariai vienbalsiai patvirtino „Menstruacijoms skirtų produktų (nemokamai) (Škotija)“ įstatymo projektą, rašo BBC.
Menstruacijų higiena – tamponai, įklotai, taurelės, kelnaitės: ekspertė įvardijo privalumus ir trūkumus (21)
Papirusas Egipte, samanos Havajuose, lino skiautės Lietuvoje – kas sieja šias medžiagas? Taip, jas įvairių tautų moterys anksčiau naudojo menstruacijų metu. O kokia menstruacijų priemonė savo šlovės valandos laukė beveik šimtą metų? Kuri yra madingiausia dabar?
Paprastai mes tikriname greitai gendančių produktų galiojimo laiką ant etikečių, bet ar žinojote, kad ir nevalgomų dalykų negalima namuose laikyti amžinai.
„Nenaudokite tamponų – jie balinami balikliais, vasarą sukelia uždegimus bei gausesnį kraujavimą...“ Daugybę tokių ir panašių teiginių galima rasti internete. Tačiau ar tai tikrai tiesa? Apie higieninių priemonių naudojimą menstruacijų metu kalbėjomės su gydytoja ginekologe Regina Giliasevičiene.
Moterys gali būti tikros, kad naudojant menstruacinę taurelę skystis lygiai taip pat neprateka, kaip ir pasirinkus tamponus ar įklotus, teigia mokslininkai, atlikę pirmąją didelę moterų higienos produktų mokslinę apžvalgą.
Po beveik du dešimtmečius trukusių diskusijų ir protestų Australija naikina 2000-aisiais įvestą vadinamąjį tamponų mokestį.
Ginekologai perspėja dėl populiarios higienos priemonės: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (75)
Šįkart te \suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus. Ši moterų higienos priemonė kai kada nepamainoma, tačiau ginekologai įspėja elgtis atsakingai. Neatsargus elgesys gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, o kai kada ir mirtį.
Moters gyvenimas sukasi tam tikru ciklu, o menstruacijos yra moters reprodukcinio gyvenimo veidrodis. Daugumai mūsų tikriausiai teko viltingai skaičiuoti vėluojančias dienas ir bėgti į vaistinę pirkti nėštumo testo, o kartais – atvirkščiai, lengviau atsikvėpti pasirodžius pirmiesiems kraujo lašams.
Phoebee Bambury liko gyva po toksinio šoko sindromo, nes anksti pastebėjo jo simptomus. Mergina nori pasidalinti su kitais savo patirtimi. Šią retą būklę, kuri gali baigtis mirtimi, sukelia bakterija, kuri patenka į organizmą ir išskiria kenksmingus toksinus.
Kai kurie įklotai ir tamponai yra tiksinti cheminių medžiagų ir bakterijų bomba, kurią moterys nešioja kiekvieną dieną, sako LSMU profesorius Alvydas Unikauskas. Gydytojo teigimu, cheminių medžiagų atsiradimas ant odos ir gleivinių gali turėti blogesnį poveikį, nei juos valgant.
Amerikietė paauglė vos nemirė nuo toksinio šoko sindromo, kurį sukėlė tamponai. Tačiau medikai iš pradžių penkiolikmetei Peyton Caples iš Venturos, Kalifornios valstijos, klaidingai diagnozavo virusą, rašo „The Daily Mail“.
Iki ateinančios vasaros Didžiojoje Britanijoje bus panaikintas vadinamasis „tamponų mokestis“ – moteriškų higienos priemonių apmokestinimas 5 proc. PVM tarifu, pranešė šalies iždo sekretorius George'as Osborne'as.
Nuo toksinio šoko sindromo mirusios trylikametės mama perspėja jaunas merginas apie infekciją, nusinešusią jos dukters gyvybę. Jemmai-Louise'ai Roberts dėl naudoto tampono išsivystė toksinio šoko sindromas, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Jei 24 metų Lauren Wasser iš Santa Monikos būtų žinojusi, kaip tragiškai gali pasisukti jos gyvenimas, šiandien galbūt ji vis dar vaikščiotų be protezo. Tačiau iš šios šiurpios merginos istorijos galbūt galite pasimokyti ir jūs bei nekartoti tokių klaidų, kurios gali kainuoti netgi gyvybę.
DELFI skaitytoja įsitikinusi, kad naujas mados klyksmas – įklotai su anijonų juostele, jai sukėlė vos nesibaigusį nevaisingumu uždegimą. Medikai šia prielaida abejoja, bet tikina, kad menstruacinių metu naudojamos higienos priemonės iš tiesų sukelia nemažai problemų.
Paauglė atsidūrė reanimacijoje dėl toksinio šoko sindromo, kuris ją ištiko panaudojus tamponą.