Dėl mokslininkų pasiekto proveržio ateityje mūsų kūnas galėtų tapti dėvimų prietaisų baterija.
technologija
272 straipsnių
Technologija yra sąvoka, apibūdinanti išteklių (gamtinių, intelektinių, finansinių, žmogiškųjų, erdvinių, laikinių ir pan.) praktinį taikymą, dažniausiai sukuriant virtualų (programinė įranga, algoritmai, politikos, sporto, mokymo, auklėjimo, gydymo, verslo ir pan. procesai) ar materialų objektą (techniką). Technologija taip pat reiškia žmogaus sukurtų bet kokios tikslingos veiklos produktų ir procesų (tame tarpe gamybos procesų) visumą.
„Starlink“, turinti tūkstančius aplink Žemę skriejančių palydovų, kuria pasaulinį sparčiojo interneto tinklą.
Mokslininkai bando globalinės padėties nustatymo sistemos (GPS) alternatyvą, kuri naudoja telefono signalus, kad galėtų veikti kaip atsarginis variantas pilotams tuo atveju, jei standartinė skrydžio įranga užstrigtų arba sutriktų jos veikimas.
„Google“ toliau teismuose sprendžia santykius su Europos Sąjunga (ES) ir pavienėmis valstybėmis dėl savo veiklos atitikimo teisiniams reguliavimams. Bendrovė parengė daug klausimų keliantį atsaką – ji laikinai pašalins naujienų straipsnius iš ES įsikūrusių leidėjų. Šio testo rezultatus pajaus nedide...
Nuo ketvirtadienio „TikTok“ visiems rinkodaros specialistams, kurie naudojasi šia platforma, leidžia išmėginti „TikTok“ dirbtinio intelekto įrankį reklamoms kurti. Įmonė tapo naujausia platforma, siūlančią reklamuotojams šią technologiją.
Mokslininkai teigia, kad taikant naują technologiją nuotekas galima paversti biodegalais ir taip 70 proc. sumažinti lėktuvų išmetamų teršalų kiekį, palyginti su įprastais reaktyviniais degalais.
Duomenų mokslui keičiant verslo pasaulį, atsiveria naujos galimybės efektyvinti kasdienius procesus. Nors daugelis šią sritį vis dar mato kaip sudėtingą ir mistišką, tiesa yra paprastesnė – tai būdas spręsti realias problemas, pasitelkiant duomenis ir matematinius modelius. Nuo klientų užsakymų apdo...
Mokslininkams pavyko išsiųsti duomenis oru iki 938 gigabitų per sekundę (Gb/s) greičiu – tai naujas belaidžio duomenų perdavimo greičio rekordas.
Vidutinis rašymo greitis mobiliuosiuose įrenginiuose šiuo metu siekia 38 žodžius per minutę, o spausdinant standartine kompiuterio klaviatūra – 52 žodžius. Nors išmanusis telefonas pakeičia nešiojamąjį kompiuterį daugelyje užduočių, įvedinėti ilgus tekstus jame daug kam nepatogu.
Trečiadienį metinėje bendrovės „Meta“ kūrėjų konferencijoje jos generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pristatė naujoves.
Daugelis jau spėjo išbandyti dirbtinio intelekto (DI) pokalbių robotus, tokius kaip „ChatGPT“ ar „Gemini“, ir atrado juose naudingų sprendimų kasdienėms užduotims.
Gynybos ekspertas apie sprogusius „Hezbollah“ pranešimų gaviklius: taip gali nutikti ir Lietuvoje (1)
Prieš porą dienų pasaulį supurtė žinios, kurios priminė Džeimso Bondo filmo scenarijų – vienu metu detonavo keli tūkstančiai Libano „Hezbollah“ grupuotės naudojamų pranešimų gaviklių, nužudydami arba sužeisdami su šia grupuote siejamus asmenis.
Lietuvos kosmoso startuolis „Astrolight“ pateko į antrąjį NATO gynybos inovacijų akceleratoriaus DIANA etapą (1)
Lietuvos kosmoso startuolis „Astrolight“ pateko į antrąjį NATO gynybos inovacijų akceleratoriaus DIANA etapą – įmonė, atrinkta tarp 10 geriausių NATO šalių inovatorių, sulauks iki 300 tūkst. eurų siekiančių investicijų.
Italijos mokslininkai pristatė naujausią protezų technologijos proveržį – magnetu valdomą robotinę ranką.
Mažyčiai robotai galėtų pristatyti vaistus ten, kur jų labiausiai reikia.
Mokslininkams pavyko atlikti beprotišką biologinės manipuliacijos veiksmą, kuris atrodo kaip iš mokslinės fantastikos, – jie pavertė gyvų pelių dalis permatomomis.
„YouTube“ kuria naujas priemones, skirtas apsaugoti menininkus ir kūrėjus nuo neteisėto jų atvaizdų naudojimo.
Kinijos mokslininkai sukūrė pirmąjį tokį dirbtinio intelekto lustą – 1700 kartų efektyvesnį už „Google“ (3)
Kinijos mokslininkai sukūrė tensorinį procesorių (TPU), kuriame vietoj silicio naudojami anglies tranzistoriai, ir jie teigia, kad jis itin efektyviai naudoja energiją.
Vakarų Australijos valstijoje pradedamas įgyvendinti naujas „lazeriu varomas“ projektas gali iš esmės pakeisti pasaulinius ryšius.
Mokslininkai pristatė greičiausią pasaulyje išmaniųjų telefonų baterijos įkrovimo technologiją, kuri gali visiškai įkrauti išmanųjį telefoną greičiau nei per 5 minutes.