Ketvirtadienį vykusio visuotinio narių susirinkimo metu Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA)prezidentu išrinktas Tomas Prūsas. Naujajam vadovui teks atstovauti sparčiai augančiai ir į eksportą orientuotai pramonės šakai sudėtingų tarptautinių iššūkių laikotarpiu, rašoma...
Tomas Jaskelevičius
12 straipsnių
Tomas Jaskelevičius – buvęs Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) prezidentas, šias pareigas ėjęs dvi kadencijas, „Arginta Engineering“ vadovas.
Kas gi lėmė pasaulinę energijos kainų krizę? Kokią įtaką ji darys kainoms ir rinkoms? Kokios ekspertų prognozės kaip keisis elektros ir dujų kainos? Ar šis kainų šuolis laikinas, ar tai tik pradžia? Kokias galimybes tai mums sukuria? Pastarosiomis dienomis veikiausiai ne vienam kilo tokie klausimai....
Kuo skiriasi smulkaus ir vidutinio verslo iššūkiai ir kuom jie panašūs? Ko galime išmokti iš sėkmės ir nesėkmės istorijų? Kokius pokyčius patiria rinka, vartotojai ir įmonės? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų Lietuvos verslo forumo diskusijoje „Kaip judėti į priekį? Iššūkiai ir sėkmės istori...
Dar visai neseniai Eglė Mikalauskienė turėjo individualų verslą – daugiau nei 6 metus pardavinėjo autentiškas keramikines vazas, tačiau visą laiką ją kur kas labiau traukė technologijų sritis. Galiausiai moteris ryžtingai priėmė sprendimą pokyčiams – per mažiau nei metus įstojo į mechanikos inžineri...
Ketvirtoji pramonės revoliucija dažniausiai siejama su pažangiomis technologijomis: savavaldžiais automobiliais, robotika, nanotechnologijomis, daiktų internetu ir kitomis. Tačiau iš tiesų didžioji dalis tokių ir panašių sprendimų yra susiję su žmonėmis, o ne su robotais.
Į naują VšĮ „Versli Lietuva“ valdybą skiriami didžiųjų šalies verslą vienijančių asociacijų vadovai, o iš 9 naujai paskirtų valdybos narių 7 yra nepriklausomi valdybos nariai. Tokią verslumą skatinančios agentūros valdybą įsakymu patvirtino ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
Šių metų pradžioje vidutinis atlyginimas Kaune buvo maždaug šimtu eurų mažesnis nei Vilniuje. Sostinės darbuotojai vidutiniškai uždirbo 1 032,4 euro „ant popieriaus“, o kauniečiai – 904,6 euro.
Pasaulyje iš esmės keičiasi net tik JAV, Europos, bet ir Azijos šalių pramonė. Europos pramonė nebeturi poreikio plėstis tose šalyse, kuriose pigi darbo jėga, nes naujos technologijos leidžia gaminti vietoje.
Šalies pramonės įmonės, susidurdamos su ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiais, turi skaitmenizuotis, kad neatsiliktų nuo pasaulinių tendencijų.
Augančios Lietuvos inžinerinės pramonės eksporto galimybės vis dažniau vilioja žvalgytis į Suomiją.
Kad trise vieno darbą daryti neefektyvu, lietuviai susizgrimba tik ištikus krizei. Tą rodo darbo našumo statistika.
Prasidėjęs naujasis ES finansavimo etapas (2014-2020 m.) į Lietuvą pritrauks daugiau automobilių detalių gamintojų. Tuo įsitikinęs Baltijos automobilių detalių klasterio valdybos pirmininkas Tomas Jaskelevičius.