Ateinantį pirmadienį vyksiančiame Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje Latvija siūlys didinti importo tarifus platesniam žemės ūkio ir maisto produktų iš Rusijos ir Baltarusijos asortimentui, agentūrai LETA pranešė Žemės ūkio ministerija.
trąšos
319 straipsnių
Trąšos – medžiagos, kurios įterptos į dirvą, gerina augalų augimą ir vystymąsi. Trąšos veikia dviem būdais – tiekdamos augalų paimamas mineralines medžiagas ir gerindamos dirvožemio struktūrą.
Norint padėti atsigauti nuo saulės spindulių arba kenkėjų ar ligų pažeistiems kambariniams augalams, gėlių augintojai rekomenduoja naudoti trąšas, paruoštas vaistinio preparato – acetilsalicilo rūgšties (aspirino) – pagrindu.
Norėdami pagerinti žieminių česnakų derlių, turėtumėte juos tręšti lapkričio mėnesį, pataria sodininkai, tačiau kokias trąšas reikėtų naudoti?
Kavos mėgėjai tikrai apsidžiaugs sužinoję, kad likę šio gėrimo tirščiai puikiai tinka augalams kaip trąša. Tiesa, ne visiems. Yra keli dalykai į ką būtina atsižvelgti prieš naudojant kavos tirščius sode ir gėlyne.
Kad rožės gerai peržiemotų, šalčiausiu metų laiku reikia jas apsaugoti. Sodininkai išskyrė penkias dažniausias rožių priežiūros prieš žiemą klaidas.
Aplinkos apsaugos departamento specialistai pataria iki lapkričio 15 d. pabaigti tręšti laukus srutomis ir mėšlu, nes nuo tos dienos įsigalioja draudimas naudoti tokias trąšas. Tačiau, jeigu neleis gamtinės sąlygos – įšalusi, permirkusi, užtvindyta ar apsnigta dirva – tręšimą teks nutraukti anksčiau...
Ieva Budraitė. Apie kylantį traktorių laimės indeksą ir jau lipdomą medžiotojų bei stambaus agroverslo frakciją (2)
Kodėl staiga nutilo visi ūkininkų protestai, gatvių performansai, žalių kryžių maršai ir panašūs veiksmai? Jums nespengia ausyse? Juk dabar pats palankiausias metas kelti reikalavimus. Politikai pasiruošę pažadėti bet ką, kad tik nuramintų garsiai besireiškiančias žemės ūkio asociacijas. Šios tylos ...
Nuo spalio naujuoju „Yara Europos verslo centro“ vadovu paskirtas Artūras Fedotovas. Tris metus įmonėje dirbantis Artūras iki šiol ėjo finansinių operacijų padalinio direktoriaus pareigas. Jis pakeitė 3 metus bendrovei vadovavusią Zuzaną Matonienę, kuri karjerą nusprendė tęsti kitose pareigose.
Sumažinti cheminių augalų apsaugos produktų, sintetinių trąšų poveikį žmogaus organizmui savo sklype galima ekologiškai ūkininkaujant, vienas iš elementų – sėti dirvą sideratais. Garstyčios yra puikus sideratas dirvožemiui gerinti ir atkurti, todėl jos tokios populiarios.
„Delfi“ praeitą savaitę paskelbus apie tūkstančius tonų pavojingos salietros gabenantį laivą iš Rusijos, laivų sekimo duomenys rodo, kad jis vis tiek plaukia į Lietuvą. Klaipėdos uostas sako, jog apgadinto laivo prašymo negavo ir leidimo atvykti nesuteikė. Remonto kompanija Lietuvoje teigia, kad kol...
Kaip paruošti organines trąšas orchidėjoms, kurios padės augalui aktyviai vystytis ir žydėti ištisus metus.
20 tūkst. tonų amonio nitrato trąšų iš Rusijos krovinys į Klaipėdos uostą įleistas nebus, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė.
Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ praėjusių metų spalį inicijavus arbitražo procesą prieš Lietuvą dėl trąšų tranzito draudimo, bendrovė ieškinio dar nepateikė, todėl laikinai sustabdytas arbitražo procesas gali užtrukti, teigia Susisiekimo ministerija.
Pažeistas rusų laivas su tūkstančiais tonų salietros gali pasukti link Lietuvos: uostas vertina, ar įsileisti (75)
Norvegijos žiniasklaidai sunerimus dėl tūkstančius tonų trąšų gabenančio laivo iš Rusijos, pasirodė signalų, kad pavojingas krovinys gali plaukti į Lietuvą. Klaipėdos uostas sakė „Delfi“, jog artimiausiu metu spręs, ar jį priimti.
Kad pelargonijos džiugintų gausiu žydėjimu, sodininkai rekomenduoja jas maitinti trąšomis, paruoštomis jodo ir vandenilio peroksido pagrindu.
Kad orchidėjos gausiai žydėtų, patyrę gėlių augintojai jas laisto ryžių vandeniu, kuris lieka nuplovus kruopas.
Orchidėjas „pamaitinti“ ir paskatinti jų augimą galima organinėmis trąšomis, kurių yra kiekvienoje virtuvėje. Tereikia paruošto tirpalo įpilti į vandenį, sako sodininkai.
Šiemet kone trimis savaitėmis anksčiau derliaus nuėmimo darbus pradėję ūkininkai pripažįsta nepamenantys, kada technika į laukus išriedėjo taip anksti. Ir nors anksčiau pradėti darbai padėjo papildyti apyvartinių lėšų rezervą, kaip teigiama išplatintame pranešime, rezultatai ne tokie optimistiniai, ...
Ūkininkai pastebi, kad ne tik Europos žaliasis kursas, bet ir pastarųjų metų aplinkybės verčia juos mažinti naudojamų trąšų kiekį. Todėl atsigręžiama į natūralias priemones, kurios leidžia išlaikyti kultūrų derlingumą ir pagerinti dirvožemį.
Daugelis žmonių vartoja kiaušinius, o jų lukštus išmeta. Vis dėlto ši žaliava dar gali puikiai pasitarnauti sode.