Miegas – sudėtingas procesas, kurį veikia daugybė dalykų, tokių kaip psichologinė būsena ir fizinė sveikata. Nuo seno žinoma, kad miego kokybei įtakos turi ir maistas, kuriuo mėgaujamės vakare. Specialistai teigia, kad kai kurie maisto produktai gali pagerinti miego kokybę ilgam.
triptofanas
9 straipsnių
Kiekvieną dieną vartojami maisto produktai turi įtakos ne tik gaunamai energijai ar svarstyklių rodmenims, tačiau ir miegui. Su miego sutrikimais kovojantys pripažįsta, kad melatonino ir seratonino turintys produktai iš tiesų padeda ir lengviau užmigti, ir neprabusti nakties metu.
Kai manęs klausia nuo ko pradėti dieną, sakau, kad nuo vakarienės. Klausytojai nustemba, kad būtent nuo to, kada ją valgysime, kokius produktus ir kaip pagamintus vartosime, priklauso mūsų savijauta kitą dieną, sotumo ir alkio jausmas, kūno svoris, energija ir netgi pusryčių (ne)noras. Kai kurie pro...
Mokslų daktarė pateikė išvadas apie grikius ir avižas – kaip manote, kurios kruopos vertingesnės? (199)
Populiariausios kruopos dažno lietuvio šeimoje vis dar išlieka tos pačios – avižos ir grikiai. Tiesa, jų panaudojimo būdai su laiku darosi vis įvairesni – anksčiau įžvelgėme tendenciją, kad iš kruopų dažniausiai verdamos košės, o pastaraisiais metais jos jau vartojamos ir kaip garnyras, ir kaip pati...
Bananas yra vienas iš populiariausių maisto produktų pasaulyje po kavos, cukraus, kakavos ir grūdų, o taip pat, vienas iš populiariausių vaisių po vynuogių, citrusinių vaisių bei obuolių. Vis dažniau išgirstu klausimą – kuo bananas yra naudingas?
Kovo 21 dieną daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena, skirta atkreipti dėmesį į miego svarbą. Miegas yra būtinas ne tik gyvenimo trukmei, bet ir kokybei. Miegas – tai reikalingiausias ir geriausias pasyvus poilsis, apsaugantis nervines ląsteles nuo pervargimo ir išsekimo.
Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam gėrimui skiria disertacijas. Ir, beje, kai kurie iš jų mano, kad būtent tokie pieno produktai yra ilgaamžiškumo raktas.
Ar žinojote, kad bananui sirpstant keičiasi jo maistinė vertė? Sirpdami bananai tampa saldesni. Kodėl? Nes bananų sudėtyje esantys enzimai ima skaidyti krakmolą, kuris šiaip nėra saldus, į cukrų. Dėl to bananus taip pat yra lengviau virškinti, rašo tinklalapis „The Spirit Science and Metaphysics“.
Padėkite tą ramunėlių arbatos pakuotę į šalį. Per neseniai įvykusi „Experimental Biology“ susitikimą buvo pristatytos mokslinio tyrimo išvados, kuriose teigiama, kad du kartus per dieną geriant rūgščių vyšnių sulčių miegas gali pailgėti beveik 90 minučių, skelbia „rodalesorganiclife.com“.