Jei iki šiol dar neragavote triušienos, turbūt nežinote, kad tai viena labiausiai vertinamų mėsos rūšių. Baltoje triušio mėsoje praktiškai nėra riebalų. Ji labai naudinga vaikams ir maitinančioms mamoms. Triušiena yra vienas lengviausiai įsisavinamų produktų, mat žmogaus organizmas suvirškiną ją net...
Triušiena
39 straipsnių
Svogūnų laiškai skirti ne tik salotoms. Pasigaminkite pyragą, kuris tiks ir ramiems pusryčiams, ir šeimos pietums ir draugų vakarienėms.
Iškyloje gali sužibėti ne tik kepsnys. Pabandykite ant grilio įdomiai kepti grybus, įsitikinsite, kaip šie pievagrybiai gali Jus nustebinti savo skoniu, pataria Alfas Ivanauskas.
Norisi salotų? Cezario ar morkų salotos jau pabodo? Alfas parodys, kaip pasigaminti gaivias, traškias ir nepaprastai skanias salotas su ridikėliais. 100 g smidrų 1 saujos įvairių ridikėlių 1 saujos šviežių uogų 1 pakelio triušienos juosmeninės dalies filė 2 šaukštų svieto 3 šaukštų žalių žirnelių Ke...
Mangas ir kepta triušiena? O taip! Stiprios ir sočios, bet švelnios ir gaivios – tokios salotos patinka visiems. Virtuvės novatorius Alfas Ivanauskas žino, ką daro: ilgai neužtruksite, bet tikrai ilgai ir daug kartų gaminsite jas vėl ir vėl. Ir progai esant, ir be progos!
Tamsieji amžiai baigėsi! Tegyvuoja gyvenimas. Karantinas dar gatvėse, bet jausmas - lyg po karo, kai visi išėjo į gatves, ir galima be baimės vėl atsisėsti prie staliuko ir jaustis žmogumi.
Kalėdoms kaip pagrindinį patiekalą įprasta orkaitėje kepti vištą, antį, žąsį ar net kalakutą. O štai triušį labiau įprasta troškinti ir ruošti Velykoms. Bet pagal šį receptą paruoštas ir orkaitėje keptas triušis bus švelnus, aromatingas, sotus ir puikiai tiks šventiniam žiemos vakarui.
Virtuvės šefas Gian Luca Demarco savaitgaliui siūlo pasigaminti pomidorų padaže troškintas triušio kojeles. Jo kolega Ali Gadžijevas kaip visuomet kviečia pasimėgauti desertu – šį kartą rūgštoko skonio maskarponės kremo desertu su damų piršteliais bei citrinos želė.
Daugelis savo dienos neįsivaizduoja be mėsos. Pietūs, vakarienė ar net pusryčiai – mėsa. Tačiau mėsos rūšių yra labai daug, rašoma pranešime spaudai. Ar žinote kokia mėsa pati sveikiausia, kuri turi mažiausiai teigiamų savybių, o kuri gal visai netinkama kai kurių žmonių racionui? Triušiena, antiena...
Retas lietuvis yra abejingas itališkai virtuvei, tad šį kartą siūlau paskanauti raviolių. Šiuos garsius itališkus virtinukus gaminau su triušiena, bet ją drąsiai galima pakeisti vištiena. Ir nors ravioliai tradiciškai verdami, šįkart siūlau išbandyti jų išsikepti orkaitėje. Skanaus!
Veisiejų turguje mėsiniais triušiais prekiaujanti ūkininkė iš Teizininkų kaimo Rita Opolskienė pastebi, kad Dzūkijos sodybose poilsiaujantys miestiečiai perka iš jos ilgaausius žvėrelius dėl jų mielumo, kaip dekoratyvinius augintinius.
Gerokai užtrukęs pavasaris jau beldžiasi į duris, o kartu su juo – ir naujas lauko kepsnių sezonas. Ta proga žinomas virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas primena, kaip išsirinkti geriausią mėsą kepimui ant žarijų ir skatina nevengti naujovių, pavyzdžiui, išbandyti ant grotelių keptą triušieną.
Tai eksperimentinis receptas, kuriame sujungiau karį ir triušieną. Ir tikrai labai pavykęs! Taigi ilgojo savaitgalio šeimos pietums tai tikrai gali tapti tinkamiausiu pasirinkimu.
Sostinės Kalvarijų turguje mėsa prekiaujantys smulkūs verslininkai sako pastebintys, kad keičiasi pirkėjų skonis – gaminimui namuose jie vis dažniau perka brangesnę, kokybiškesnę mėsą, rašoma turgaus valdytojų išplatintame pranešime spaudai.
Nors triušių laikymo sąlygos nesudėtingos – triušininkystė Lietuvoje kol kas nėra labai populiari, tačiau, ekspertų vertinimu, ši sritis turi nemažai potencialo, nes Lietuvoje triušienos suvartojimas yra gerokai mažesnis nei kitose Europos Sąjungos valstybėse.
Nors triušių laikymo sąlygos nesudėtingos - triušininkystė Lietuvoje kol kas nėra labai populiari, tačiau, ekspertų vertinimu, ši sritis turi nemažai potencialo, nes Lietuvoje triušienos suvartojama gerokai mažiau nei kitose Europos Sąjungos valstybėse.
„Snaudžia malūnas prie kelio, saulė seniai vakaruos“ – toks galėtų būti naujosios Lietuvos himno pirmasis posmas. Kad jau prakalbome apie himną, tai sakykit, ar man vienam „Tautiška giesmė“ atrodo jau pakankamai nuvažinėta, būtų laikas, bent jau didesniuose miestuose, kažką jau su tuo himnu pagalvot...
Triušius auginantys lietuviai sako, kad tai yra labai sudėtingas darbas. Ir jie stebisi, kodėl Lietuvoje triušiena nėra tokia populiari kaip, pavyzdžiui, Prancūzijoje. Jei mūsų šalyje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvalgo 100 gramų triušienos, tai Prancūzijoje – 2,5 kg.