Kauno rajono ugniagesiai penktadienį sulaukė pagalbos šauksmo iš Kačerginės miestelio. Žmogus pranešė, kad ugnis jį įkalino balkone.
ugnis
182 straipsnių
Ugnis – degimo proceso metu išsiskiriančios įkaitusios, šviečiančios dujos. Kasdieniniame gyvenime ugnies ir liepsnos sąvokos paprastai naudojami kaip sinonimai. Ugnis gali būti įvairių spalvų. Degant anglims ugnis būna raudona. Kitus atspalvius ji įgauna, kai degančiose medžiagose yra kai kurių papildomų elementų. Ugnį dažniausiai visada lydi dūmai.
Lietuvoje apie atėjusį pavasarį praneša ne tik šiltėjantys orai, bet ir rūkstančios pievos bei ražienos. Pernykštės žolės deginimas vis dar išlieka dalies žemės savininkų ar naudotojų panacėja, nors ugnies padaromos žalos bei keliamo didžiulio pavojaus net negalima lyginti su menama nauda.
„Kai buvo praktiniai mokymai, net Jonavos ugniagesiai atėjo pasižiūrėti, ar aš tikrai nebijau aukščio“, – juokiasi jonavietė Tatiana Federova. Praėjusių metų pabaiga moteriai įsimins ilgam – jai, baigusiai mokymus, įteiktas savanorio ugniagesio pažymėjimas bei atpažinimo ženklas.
2024-eji – ugningi, kovingi, stiprybės augimo metai. Jie primins palaipsniui įsidegančią laužo liepsną, prie kurios norėtųsi burtis, galinčią sušildyti, uždegti, įkvėpti naujoms pergalėms.
Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje esančiuose senelių globos namuose kilo gaisras.
Ispanijoje naktį automobilių aikštelėje kilęs gaisras suniokojo 14 automobilių lietuviškais numeriais. Policija aiškinasi, ar tai padegimas, ar gaisras kilo dėl kitų priežasčių.
Longmonto policininkas Justinas Hillas anksti ryte išgelbėjo degančiame automobilyje įkalintą asmenį.
Antradienį tropinės kaitros neatlaikė Klaipėdos centrinėje dalyje įsikūrusios parduotuvės „Maxima“ kondicionierius. Per kilusį gaisrą niekas nenukentėjo.
Trečiadienio vakarą Klaipėdos rajone, Aukštkiemiuose, kilo gaisras.
Kauno ugniagesiai antradienį gavo pranešimą apie gaisrą prekybos centro „Akropolis“ aikštelėje.
Pernai Lietuvoje kilo 8333 gaisrai, žuvo 90 žmonių, iš jų 3 vaikai. 173 gyventojai patyrė įvairių traumų. Kaimiškose vietovėse gaisruose žuvo du kartus daugiau žmonių nei miestuose. Per pirmąjį šių metų mėnesį šalyje kilo 641 gaisras, jų metu žuvo 10 žmonių, o 12 gyventojų patyrė traumų. Gaisruose n...
Ugniniu Povilu vadinamas menininkas: pradėjo nuo nelegalių grafičių, o dabar jam patikimos prestižinių pastatų sienos (1)
Kiekvienas vilnietis ar miesto svečias, einantis pro buvusį moterų Bernardinių vienuolyną Užupyje, pastebi per visą jo sieną nupieštą šventojo Bernardino Sieniečio atvaizdą, kuris nepalieka abejingų. O aš šio šventojo dėka galiu pasidžiaugti pažintimi su gatvės menininku Povilu Kupčinsku, kuris savo...
Ruduojantys rudeniniai sodo medžiai tai ne tik atgaiva akims, bet ir galvos skausmas. Ką gi daryti su nukritusiais lapais?
Lektorė papasakojo, kokios Joninių tradicijos ir papročiai padės ateinančiais metais prisitraukti sveikatą ir meilę (14)
Paparčio žiedo ieškojimas, laužai ir trumpiausia metų naktis. Taip, tai – Joninės. Džiaugiamės turėdami laisvadienį ir galėdami paminėti šią šventę. Tačiau ar tikrai žinome, kas yra tos tikros Joninės? Ką iš tikrųjų reiškia ši šventė, kokius papročius mes pamirštame, ir kaip jas reikėtų švęsti? Šio ...
Ant Šatrijos kalno – unikalus reiškinys: čia apsilankiusieji nustemba, kad tai Lietuvoje dar vyksta (71)
Tai, kas vyksta ant Telšių rajone stūksančio Šatrijos piliakalnio – nuostabus, atitikmens neturintis reiškinys, kuris drąsiai galėtų pretenduoti ir į Gineso rekordų knygą, ir į Unesco kultūrinio paveldo sąrašus. Jau keturis metus čia dieną naktį rusena amžinoji ugnis, kurią kursto ir saugo grupelė e...
Aplinkosaugininkai primena: dėl žolės gaisrų gali nukentėti patys žmonės ir jų turtas, o didžiausia žala padaroma gamtai. Žolės deginimui yra numatyti reikalavimai, o už pažeidimus gresia baudos, teigiama Aplinkos apsaugos departamento išplatintame pranešime spaudai.
Kiekvieną pavasarį, šylant orams, daugėja gaisrų atvirosiose teritorijose. Pernai Lietuvoje kilo 2905 tokie gaisrai. Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai deginat žolę liepsnos išplinta į gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. To...
Pasaulio istorija kupina įvairiausių žymių paslapčių, o kai kurios iš jų lieka neatskleistos. Nuo Čingischano kapo vietos iki Bizantijos ginklo, įkvėpusio „Sostų karų“ kūrėjus, pasigaminimo instrukcijų – šis sąrašas apima labiausiai smalsumą žadinančias istorijos paslaptis. Kai kurios jų šimtmečius ...
Kartais žuvę kariai yra gerbiami amžinosiomis liepsnomis – tai savotiški deglai, kurie turėtų degti amžinai. Tačiau jie kartais yra užgesinami, kai prireikia remontuoti degiklius ar dujų linijas. Tačiau amžinoji ugnis nėra neįmanoma – štai šis kalnas Vokietijoje dega nuo 1668 metų.
Centralijos miestelis (JAV) pradėjo kurtis 1841 metais. 1856-aisais čia atsidarė pirmosios anglies kasyklos. Miestelis augo ir gražėjo. Tačiau viskas ėmė keistis 1962 metais, kai Centralija ėmė degti. Miestelio dabar jau nebėra, bet jis vis dar dega.