Lietuvoje skelbimų portaluose ir ūkininkų susibūrimuose vis pakalbama apie ūkių pardavimą. Tėvai sensta, vaikai didmiesčiuose sėkmingai kuria gyvenimą stikliniuose biuruose ir pas karves grįžti nenori. Dešimtmečius kurtam verslui tenka ieškoti pirkėjų.
uogininkystė
9 straipsnių
Aukštadvario vidutinio dydžio ekologinio ūkio savininkas mato, kad derlius bus mažesnis, negu tikėjosi ir dar prieš porą mėnesių planavo, tačiau ir tą parduoti tikisi daugiausia užsienyje, nes Lietuvoje grūdų nereikia. Jis neslepia planų daugiau auginti ir uogų – tai esą patikimiau už avižas ar grik...
Linas Piliponis ūkininkauja netoli Vilniaus ir išsiskiria tuo, kad dirba ne paveldėtoje žemėje. Jis pusę metų ieškojo sklypo, kol rado tinkamą vietą.
Tomas Mažulis valdo ūkį „Mažulio uogos“, kurį 2016 m. įkūrė kartu su sužadėtine Agne ir sako, kad vienas iš jo privalumų būtent pavadinimas.
Nors po ilgo svarstymo Žemės ūkio ministerija prieš pat Naujus metus Europos Komisijai pateikė Lietuvos strateginį planą, pagal kurį žemės ūkis gyvens kelerius ateinančius metus, nepatenkinti lėšų paskirstymu jau reikalauja jį peržiūrėti.
Arūnas Bušma iš Skuodo raj. aviečių ūkį sukūrė per penkerius metus. Tiesa, prieš tai dvylika metų praleido emigracijoje.
Monika Sadauskaitė-Pocė kartu su vyru Mariumi valdo kaimo turizmo sodybą, o kaip papildomą verslą vysto putinų auginimą.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, susitikęs su Pramoninių uogynų augintojų asociacijos nariais, aptarė uogų ūkiams rūpimus klausimus, susijusius su investicijomis į ūkius, augalų apsaugos priemonių naudojimu, užsieniečių įdarbinimu sezoniniams darbams.
Septyniolika metų ūkininkaujanti Genovaitė: tuo, ką užauginame, dalijamės su visais, įskaitant vabaliukus (20)
Nors iš pirmo žvilgsnio žaliuojantys laukai ir sirpstantys uogų medžiai, besidriekiantys tolimus hektarus aplink didžiulę sodybą, gali skambėti kaip ramybės kupina idilė, septyniolika metų ekologinį ūkį Ukmergės rajone, Žalgirių kaime puoselėjanti Genovaitė Sakalauskienė šypsosi – ramybės ir poilsio...