Šeferdijos – artimos šaltalankių giminaitės, tačiau pralenkiančios juos tiek uogų skoniu, tiek gydomosiomis savybėmis ir net dekoratyvumu.
uogos
463 straipsnių
Uoga – magnolijūnų skyriaus augalų daugiasėklis sultingasis vaisius be kauliuko. Apyvaisis sudarytas iš dviejų sluoksnių:
Išorinio sauso egzokarpio
Vidinio sultingo mezokarpio
Ankstyvas ruduo – išties puikus metas mėgautis prabėgusios vasaros gėrybėmis: šviežiais, pačių arba ūkininkų užaugintais vaisiais bei daržovėmis. Kasmet kalnais vaisių, daržovių ir uogų daugelį aprūpina giminės, draugai ar net kolegos tiek, kad kartais sunku suspėti viską suvartoti laiku, rašoma pra...
Ruduo – vieniems puiki proga prisiminti, o kitiems iš naujo atrasti mūsų kraštuose augančias ir bręstančias uogas. Biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė, dietistė Sandrija Čapkauskienė apžvelgia labiausiai lietuvių mėgstamas uogas ir atkreipia dėmesį, kam jos gali būti itin naudingos dėl savo mai...
Šiais metais šiek tiek anksčiau prasideda spanguoliavimo sezonas. Norime priminti, kad valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose lankytis ir rinkti spanguoles draudžiama, išskyrus tam tikras išimtis, rašoma pranešime spaudai.
Vasarą perkame ir auginame daug uogų – naudingų ir skanių gamtos dovanų, reikalingų mūsų organizmui. Tačiau uogosi turi ir trūkumų – paprastai jos stipriai nudažo rankas, kurias po to nelengva nuplauti.
Vasarą gausiai mėgaujamės ne tik saule, geru oru, įvairiausiomis veiklomis ir pramogomis lauke, bet ir sodo bei daržo gėrybėmis. Dar visai neseniai prasidėjo lietuviškų braškių sezonas, o tuojau pat turgaviečių lentynose bus išrikiuotos ne tik įvairiausios uogos, bet ir kitos šio sezono vaišės. Su u...
Daugiabučių gyventojai kiemuose kuria tikrus sodus: auga gėlės, uogos, o pavėsyje atsipūsti leidžia obelys (2)
Vasara eina pabaigos link, bet žaluma, gėlių spalvos kurį laiką dar džiugins kretingiškių bei miesto svečių akis ne vien viešosiose miesto erdvėse, bet ir prie daugiabučių. Kelis jų administruojantis, o pro kelis tik šiaip pravažiuojantis Albertas Butenis gyventojams negailėjo gerų žodžių: dažnas le...
Grybavimas ir uogavimas miške viena iš dažnų vasaros veiklų. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai, rašoma pranešime spaudai.
Suomijoje už beprotišką kainą – 200 eurų už kilogramą – parduoda šias uogas: ar jų galime prisirinkti ir Lietuvoje? (10)
Suomijos laikraštis „Iltasanomat“ rašo, kad neįtikėtinai pabrango uogos, kurios taip pat randamos ir Estijoje. Priežastis – šių uogų trūkumas šalies miškuose, rašo „Arileht“. Suomijoje už tokių uogų kilogramą internete siūloma net 200 eurų.
Įprastas uogienių virimas yra gana varginantis procesas, kai tuo tarpu trintos uogienės gali būti pagaminamos gana greitai – tereikia uogas nuplauti, nusausinti, sutrinti (jei reikia, perkošti per sietelį), sudėti į indelius ir patalpinti šaldiklyje.
Anksčiau nei įprastai startavus lietuviškų šilauogių derliui, jų leidžiantys pasiskinti ūkiai jau sulaukia nemažai lankytojų. Kaip „Delfi“ įvardijo vienas ūkininkas, per savaitę žmonės išskynė toną šilauogių. Tiesa, kai kurie kalbinti pašnekovai sako, kad žmones pasiskinti uogų įsileidžia ne iš gero...
Prekybininkai vasarą džiaugiasi smarkiai išaugusiais ledų, uogų ir arbūzų pardavimais. Tačiau gydytojai įspėja, kad ir kiek naudingų medžiagų turėtų uogos, jų perteklius nėra sveikas.
Šiuo metu miškuose gyventojus vilioja ryškios raudonos uogos. Neapsigaukite, tai vieno nuodingiausių Lietuvos augalų vaisiai. Jo sultys sukelia rimtus nudegimus, o vos kelios uogos gali tapti mirties priežastimi. Aptikti augalą galima visoje šalyje.
Nijolės sodyboje dera itin saldžios raudonos uogos, kuriose, kaip teigiama, yra tiek mikroelementų, kiek telpa Mendelejevo lentelėje. Net aukso.
Šią vasarą Dzūkijos miškuose anksti pradėjusios dygti voveraitės nedžiugina nei grybautojų, nei mažmeninių grybų supirkėjų, nes supirkimo kainas mažina mūsų šalį užplūdę rusiški grybai. Iš 11 Merkinėje veikusių miško gėrybių supirktuvių šiemet beliko tik 3, o jauni grybautojai į jas neužsuka.
Braškių įsigyti galima ne tik turgavietėse ar šalia parduotuvių įsikūrusiuose kioskeliuose, kuriuose siūloma kaina dažnai stebina neigiama prasme. Vis daugiau atsiranda ūkių, kurie leidžia žmonėms atvykti prisiskinti šių uogų patiems. Kaip įvardijo „Delfi“ kalbinti ūkininkai, tai kainuoja 2–3 eurus ...
Vyšnių derlių doroja paukščiai? Pamirškite apie tinklus! Štai kaip apsaugosite uogas neišleisdami nė cento (10)
Sunokus vyšnioms ir serbentams sodininkams iškyla naujas rūpestis – kaip apsaugoti uogų derlių nuo paukščių?
Vyšnių sezonas įsibėgėja. Šios uogos ne tik skanios, bet ir labai naudingos mūsų organizmui.
Prieš pat legendinę J. Basanavičiaus gatvę moteris ant lauko prekystalio prekiauja braškėmis ir trešnėmis. Atitinkamai 7 ir 9 eurai už kilogramą. Už slyvas prašo 5,5 euro, žirnius 8 eurų.
Susiruošusiai ieškoti mėlynių Vilniaus Kalvarijų turguje teko gerokai pavaikščioti, kol atradau kelis šis uogas pardavinėjančius prekeivius. Vidutinio ir vyresnio amžiaus moterys man pasakojo, ar daug miške uogų ir prognozavo, koks bus jų derlius.