Po laukus vakare vaikštinėjusi Erika sutiko retai žmonėms pasirodantį gyvūną. Jis buvo visai nebaikštus: „Jie visi panašiai elgiasi: stovi, žiūri, paeina truputį į šoną, paveji – ir vėl jie atsargiai stebi, laikosi atstumo.“
Usūrinis šuo
20 straipsnių
Usūrinis šuo – žinduolis, laikomas pirmaprade šuninių šeimos rūšimi, tačiau labiau panašus į meškėną nei į šunį. Lietuvoje dar vadinamas jenotu arba mangutu.
Kuršių nerijos nacionalinis parkas prašo gyventojų pranešti, jei pastebi meškėnų. Šie gyvūnai Lietuvoje laikomi invaziniais. Tiesa, parko specialistai įspėja, kad juos lengva supainioti su kita rūšimi, tad reikia būti atidiems.
Arūno sodyboje įrengtos kameros įamžino, kas naktį laksto prie tvenkinio. Vaizdo įraše matyti, kaip gyvūnas pasirodo prie vandens, stveria žuvį ir skubiai pasišalina.
Pirmadienį po miškus vaikštinėjęs Alius sutiko retai žmonėms pasirodantį gyvūną, kuris turėtų miegoti žiemos miegu. Vis dėlto jį greičiausiai pabudino šiltėjantys orai. Gyvūnas atrodė labai apsimiegojęs.
Pirmadienį po miškus vaikštinėjęs Alius sutiko retai žmonėms pasirodantį gyvūną, kuris turėtų miegoti žiemos miegu. Vis dėlto jį greičiausiai pabudino šiltėjantys orai. Gyvūnas atrodė labai apsimiegojęs.
Nors daugelis jau yra įpratę, kad feisbuke galima nusipirkti beveik visko – nuo baldų iki drabužių, tokie skelbimai, kurie į akį krenta aplinkosaugininkams, vis dar palieka nuostabą. Ką sau galvojo žmonės šiame socialiniame tinkle dovanoję lapę ir usūrinį šunį, kuris laikomas invaziniu, lieka neaišk...
Kartais tikrai pasiseka – Kęstučiui Obelevičiui pavyko užfiksuoti itin retai sutinkamą gyvūną. Vos 5 metrai nuo jo miško brūzgynuose slėpėsi usūrinis šuo.
Kupiškio rajono gyventoja Agnė ne juokais išsigando, kai jos kieme pradėjo lankytis keistas gyvūnas. Kai ji paprašė internautų pagalbos atpažinti keistą gyvūną, dar labiau išgąsdino įspėjimas nesiartinti, nes nuotraukoje – niežais sergantis usūrinis šuo. Apie sunkiai atpažįstamą gyvūną pakalbėjome s...
Gyventojos kieme apsilankęs mistinis gyvūnas paliko be žado ne vieną: medžiotojas paaiškino, kas jis toks, ir įspėjo (1)
Kupiškio rajone į gyventojos kiemą atklydo nematytas gyvūnas. Neilgai trukus jis įniko į kačių maistą – suvalgė joms paliktas dešreles, o kitą vakarą pasirodė vėl. Medžiotojas paaiškino, koks tai gyvūnas, ir įspėjo, kada kyla pavojus.
Grynas skaitytojas atsiuntė miške rastos olos nuotraukas. Jis prašo pasakyti, koks gyvūnas joje įsikūręs. Gamtininkas Deividas Makavičius pasakė ne tik, kam greičiausiai priklauso ši ola, bet ir davė patarimų, kaip atskirti, kokio gyvūno namus aptikote miške.
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Renata, kuri atsiuntė jai ir kitiems sodininkams nežinomo gyvūno nuotraukų. Moteris sako, kad į Trakų rajone esančius sodus jau kelis metus ateina vietiniams nepažįstamas gyvūnas, kurį jie vadina čiupakabra.
Brakonierius taip nukankino stirną, kad ją suradusiems pareigūnams teko nutraukti gyvūno kančias ir jį nušauti. Aplinkosaugininkai teigia, kad toks brakonieriavimo būdas yra gana retas.
Prabėgo spalis: šiltas, ramus, ganėtinai sausas, švelnus ir malonus. Turėjome vieną šilčiausių pastarųjų metų spalio dienų, o šalia – ir vieną šalčiausių. Vis tik tikriausiai niekam prabėgęs mėnuo nepaliko slogių prisiminimų, visi turėtų būti patenkinti tokiais orais – tiek žmonės, tiek gyvūnai. Tač...
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento mobilus ekipažas sekmadienio vakarą Pakruojo rajone sulaikė vyrą, nešusį negyvą šunį. Pakruojo rajone, keliu Balsiai – Augustavas važiuojančių pareigūnų dėmesį atkreipė vyras, kuris eidamas pakele, į visas puses švietinėjo žibintuvėliu ir nešėsi, iš paž...
Į redakciją keletą nuotraukų atsiuntęs GRYNAS.lt skaitytojas Arūnas stebėjosi, jog grybaudamas Akmenės rajone, Kairiškių kaimo miške, sutiko visai nebaikštų gyvūną. „Teisingiau sakant, aš vos ant jo neužlipau. Iš savo mobilaus telefono padariau dvi nuotraukas. Pagalvojau, kad tai usūrinis šuo, bet d...
Usūriniai šunys arba mangutai medžiotojų pastaraisiais metais intensyviai medžiojami, keiksnojami kaip invazinė, pasiutligę platinanti rūšis, lyg ir nieko gero neduodanti Lietuvos gamtai. Tačiau gamtos fotografo bei ornitologo-mėgėjo Viliaus Paškevičiaus įamžintas mangutas su mažyliais greičiausiai ...
Savaitgalį lankydamiesi parodoje „Menas namams 2013”, atidarytoje sostinės „Domus galerijoje“ GRYNAS.lt žurnalistai prie vieno iš eksponatų stabtelėjo ilgam. Kaip ir dauguma parodos lankytojų. Tarp švelnių dekoro elementų, juvelyrikos, lengvais potėpiais tapytų paveikslų, stipriai išsiskyrė dviejų g...
Lietuvoje klesti svetimų žemių augalų ir gyvūnų, kurie žlugdo vietos rūšis, o kai kuriais atvejais gali būti grėsmingi ir žmonėms. Ekonominės tokių atėjūnų žalos Lietuva dar neskaičiavo, bet visoje Europos Sąjungoje invazinių rūšių keliami nuostoliai vertinami dešimtimis milijardų litų.