Analizuojant Baltijos gintare išlikusių siauravabalių šeimos vabalus buvo aprašytos šešios naujos mokslui eoceno laikotarpyje gyvenusios siauravabalių rūšys, o viena iš jų – Thanatoplagia tamutisi pavadinta Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologo dr. Vytauto Tamučio garbei, rašoma prane...
vabalas
10 straipsnių
Patys šie sidabriniai vabzdžiai nėra savaime pavojingi, tačiau, pripažinkime, nebūtų malonu tokius matyti lankstant savo vonioje. Taip pat jie praneša, kad vonios kambaryje yra problema – padidėjusi drėgmė. Negalima į tai numoti ranka, nes ji gali tapti didele ir brangiai kainuojančia problema.
Prasidėjus grybavimo sezonui Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kvietė grybautojus visoje Lietuvoje dalyvauti konkurse, ieškant Manerheimo grybinukų (Oxyporus mannerheimii). Šiais metais net 7 konkurso dalyviams skirtingose Lietuvos vietose (Zarasų, Utenos, Švenčionių, Panevėžio, Vilniaus, Biržų ...
Virginija kieme rado keistai besielgiantį žiogą – griuvinėjo ant šono ir negalėjo normaliai judėti – tad nusprendė jį paimti į namus. Tačiau, tam, ką vėliau pamatė, pasiruošti nebuvo įmanoma. Iš vabzdžio išlindo ilgiausia besiraitanti kirmėlė. Paaiškėjo, kad šių padarų, dažnai ir metro ilgio, gausu ...
Grynas skaitytojas atsiuntė jam nematyto vabzdžio nuotrauką ir prašo padėti jį atpažinti. Vabalas išties didelis ir išskirtinis. Atsako gamtininkė Jolanta Rimšaitė.
Mokslininkai apskaičiavo, kad sezamo sėklos dydžio medžius naikinantis vabalas per ateinantį dešimtmetį Pietų Afrikai gali kainuoti 18,5 mlrd. dolerių. Manoma, kad milijonai miesto medžių žus ir turės būti pašalinti, taip pat nukentės vaisių, riešutų ir medienos plantacijos.
Grynas.lt skaitytojas sako, kad obelų žieduose rado nežinomų vabzdžių. Jis klausia, ar tai nėra kenkėjai ir ar obelis nuo jų nenukentės. Atsako gamtininkas Deividas Makavičius.
Grynas skaitytojas Vytautas nufotografavo ant medinių lentelių besiilsintį juodą vabzdį. Jis kreipėsi į redakciją prašydamas padėti jį atpažinti. Atsako Gamtos tyrimų centro entomologė Jolanta Rimšaitė.
Didysis milčius – tai vabalas, kuris yra sutinkamas ir mūsų kraštuose. Tokį vardą jis gavo todėl, kad dažnai gyvena ten, kur laikomi miltai – sandėliuose, svirnuose, kepyklose. Iš tikrųjų, milčiai yra problema, nes misdami grūdų produktais savo išmatomis jie užteršia žmonių maistą. Tačiau Europos Są...
Poilsiaujant prie ežero sukandžiojo nežinomas gyvis: skausmas buvo toks stiprus, kad paėjau tik šlubuodama (247)
Į redakciją kreipėsi vilnietė, poilsiavusi prie Sienio ežero, netoli Aukštadvario, Trakų rajone: „Pirmą kartą susidūrėme su tokiu gyviu, kuris taip skaudžiai kanda, baisu net eiti prie vandens.“