„Sveikatai palankesnis yra kuo švaresnis maistas, kurio sudėtyje nedaug sudedamųjų dalių. Namuose dažniausiai gaminu salotas, troškinius, o daržoves naudoju netgi maltinukuose“, – sako receptų kūrėja, knygų autorė Liucina Rimgailė.
vaiko mityba
14 straipsnių
Veganiškai besimaitinančioje šeimoje vaikas prašosi mėsos: gydytoja atsakė, ar leisti jam pasirinkti (5)
Vienoje Lietuvos veganų grupėje neseniai buvo pradėta gvildenti diskusija, ar leisti vaikams, augantiems vegetarišką ir veganišką mitybą propaguojančiose šeimose, valgyti mėsą, jei šie rodo norą: svečiuose ar restorane jiems kvepia, jie prašo vieno ar kito patiekalo, kuriame viena sudėtinių dalių yr...
Vaikų nevalgumas – daug diskusijų sukelianti tema vien dėl skirtingo tėvų bei senelių suvokimo, kiek vaikas išties turi valgyti. Vaistininkė pataria, kada mažą vaiko apetitą tikrai galima vadinti problema ir kokiomis priemonėmis ją išspręsti.
Ką daryti, kai vaikas nevalgus, – greičiausiai vienas iš dažnesnių klausimų. O kai mamos susirūpina, kad jų mažylis valgo per daug, tiesiog nustembame – negi toks mažas jau gali būti besotis? Kada „daug“ reiškia „per daug“ ir kokios bėdos slepiasi po nepaprastai gero apetito kauke?
Kiekvienai mamai svarbu, kad jos vaikas gerai valgytų. Be to, „gerai“ tikrai ne visada yra „tinkamai“. Tyrimai rodo, kad tik kas antro vienerių metų lietuvio mityba yra visavertė ir suderinta. Kaip valgo jūsų vaikas?
Augančiam vaiko organizmui ir vystymuisi reikalingi įvairiausi vitaminai ir mineralinės medžiagos. Pakankamą jų kiekį galima gauti su maistu, tačiau tam turėtumėte atidžiai sudaryti savo mažųjų mitybos meniu. Dietologė pataria, kaip subalansuoti vaikų mitybą, kad jų organizmas būtų aprūpintas naudin...
Ar 7 mėnesių mažyliui jau galima valgyti avietes, o nuo kada į makalaines galima dėti baklažaną? Vienos mamos pradeda primaitinimą nuo bulvės, o kitos - nuo banano. Kaip daryti?
Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Nors kartais net ir patys nepastebime, kaip mažytė smulkmena mus išmuša iš vėžių ar atvirkščiai – pakelia nuotaiką. Visos emocijos turi didelę įtaką žmonių gyvenime, nes gali lemti ir fizinę žmogaus sveikatą. Vaikų psichiatras Linas Slušnys sako, kad emoci...
Šiuolaikiniai tėvai dažnai susiduria su problema, kuomet jų vaikai nenori net paragauti jiems siūlomų daržovių ar žalumynų. Specialistų teigimu, yra būdų vaikus sudominti daržo gėrybėmis taip, kad apie salotos lapą ar ridikėlį mažyliai pasakotų patys, o sutikę lėkštėje – nedvejodami ragautų.
Artėjant šv. Velykoms, kurios neįsivaizduojamos be margučių, daug laiko ir energijos bus skiriama kiaušinių dažymui ir įvairių šventinių patiekalų ruošimui. Ar žinote, ką reiškia ženklai ant kiaušinių parduotuvėje ir kokie kiaušiniai tinkami valgyti vaikams?
Cukraus vaikai gauna iš produktų, kuriuose tėvai jo net nesitiki, tad vaiko suvartojamo cukraus kiekio mažinimas turėtų prasidėti namuose, atidžiai peržiūrint visus ingredientus, rašo fatherly.com.
Dažnai iš darželio personalo ar tėvų pasigirsta, kad vaikai nevalgo daržovių, troškintos žuvies, košės ir kito sveikatai palankaus maisto. Ką reikia žinoti, kad vaikai pamėgtų sveikatai palankų maistą?
Be kitų ruošos į mokyklą rūpesčių tėvams išlieka dar vienas – tinkama ir sveika vaiko mityba. Vieni tepa sumuštinius, kiti tiesiog duoda kišenpinigių ir nesuka galvos, ką jų atžala nusipirks per pertrauką.
Vis dažniau šiuolaikiniai tėvai leidžia mažamečiams vaikams savarankiškai valgyti kietus produktus, kurie prieš tai nesupjaustomi ar nesumalami. Iš esmės, vaikai patys renkasi ką ir kada valgyti, tačiau Otago universiteto mokslininkai įspėja, kad tai pavojinga praktika, skelbia „Voxy“.