Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti. Koše išterliotų delniukų antspaudai ant sienų ar meno kūrinys iš uogienės ant stalo, atsiradęs vos sekundei nusisukus – jau piešimo pradžia. Psichologė Inga Būdvytytė šio vaikų pomėgio pataria ne tik nedrausti, bet ir būtinai skatinti.
vaiko psichologija
19 straipsnių
Neretai tėvai įsitikinę, kad tinkamiausias būdas sukurti tvirtą ryšį ir įgauti vaiko pasitikėjimą – tapti geriausiu jo draugu. Psichologė Milda Karklytė-Palevičienė teigia, kad buvimas geriausiais vaiko draugais – tik vienas iš tėvų vaidmenų atžalos gyvenime.
Posakis „Ten, kur du pešasi, trečias laimi“ čia negalioja. Atvirkščiai, kai suaugusieji šeimoje nesutaria ir galiausiai nusprendžia skirtis, trečias, tai yra, vaikas, pralaimi labiausiai. Šiandien viešojoje erdvėje garsiai eskaluojami nesutarimai ir ginčai tarp žinomos vizažistės ir atlikėjos Oksano...
Kaip elgtis, jei vaiką parduotuvėje ištinka isterijos priepuolis? Ką daryti, kad tokios situacijos nesikartotų? Pagaliau – kaip kylančias emocijas suvaldyti patiems tėvams? Tai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško bemaž kiekviena vaikus auginanti šeima.
Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?
Kūnas išduoda emocijas, mintis, jausmus, norus, kurie paprastai neįvardijami. Savo kūno išraiška žmogus daug greičiau parodo, kaip jaučiasi, nei pasako žodžiais. Apie vaikų kūno kalbą ir gebėjimą ją suprasti pasakoja „Laimingas vaikas“ psichologė Simona Maciukevičiūtė.
Turbūt kiekvienam iš tėvų yra tekę susidurti su kitais suaugusiais, kurie viską žino ir mielai auklėja svetimą vaiką, o kartais ir jo tėvus. Greičiausiai bent vieną kartą teko patirti tą keistą jausmą, kai lyg ir gėda, bet kaip ir nėra dėl ko. O tuo pačiu pikta ir liūdna, kad palikote vaiką vieną, k...
Vienas dažniausių ir opiausių mamų aptarinėjamų klausimų yra besikeičiantis mažylio elgesys laukiant antrojo-trečiojo gimtadienio. Vis dažnesni pykčio priepuoliai ir prieštaravimai mamas neramina, o kartais ir visai išmuša iš vėžių. Kas vyksta su vaiku? Ką jam sakyti? Kaip elgtis tėvams?
Kai augo dabartinių mažylių tėvų tėvai, auginant vaiką turbūt pagrindinės vertybės buvo darbas, praktiškumas ir šeimos, giminės ryšiai. Gyvenimas nestovi vietoje, tad kodėl ugdymo metodai vis dar naudojami tie patys, kaip ir anuomet?
Auginantys vaikus susiduria su informacijos gausa. Besivadovaujančių prieraišios tėvystės principais priešingybė – mamos, kurios vis dar mano, kad nei vienas doras pilietis neužaugo be griežtesnio balso ar „beržinės košės“. O kaip yra iš tikrųjų? Prieraišioji tėvystė – tik nauja mada ar tikrai veiks...
Visi sutaria, kad rėkti ant vaikų ar kelti balsą, aiškinantis santykius, nėra geriausias sprendimas. Ko išmoksta vaikas, jei ant jo rėkiama, ir kaip išeiti iš užburto rato, kaip pakeisti reagavimo būdą?
Jeigu auginate ikimokyklinuką, gali būti, kad turėjote „susidūrimų“ ir su jo įsivaizduojamu draugu. Tėvams dažnai tai sukelia juoką, nepasitikėjimą ir abejonių: kodėl vaikui neužtenka tikros draugijos? Specialistai ramina, kad tokios fantazijos ir žaidimai tam tikrame amžiuje yra visiškai normalu.
Anksčiau ar vėliau nutinka taip, kad savo mažajam princui ar mažajai princesei tenka pasakyti „NE“: „Ne“ naujam žaislui, filmukui, ledams. Ir čia, kaip stebuklų lazdele pamojus, iš princo ar princesės jis staiga virsta lūpą patempusiu, kojomis trypiančiu itin nepatenkintu mažu žiežula. Va čia ir kyl...
Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Nors kartais net ir patys nepastebime, kaip mažytė smulkmena mus išmuša iš vėžių ar atvirkščiai – pakelia nuotaiką. Visos emocijos turi didelę įtaką žmonių gyvenime, nes gali lemti ir fizinę žmogaus sveikatą. Vaikų psichiatras Linas Slušnys sako, kad emoci...
Mamos ir dukros santykiai gali susiklostyti labai įvairiai, tačiau esama ir tam tikrų dėsningumų, etapų, kuriuos perėjusios moterys turi galimybę būti viena kitai pavyzdžiu. Jos gerbia ir palaiko, tampa viena kitai galinga atrama, rašoma tinklaraštyje „Šeima ir namai“.
Dažnam iš tėvų kyla klausimas – „kaip aš galiu padėti vaikui, jeigu jis su manimi nesikalba?“
Jei jūsų paprašytų užmesti akį į šeštokų klasę ir pamėginti atspėti, kurie iš jų užaugę uždirbs daugiausiai, kuriuos pasirinktumėte?
Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs – tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto. Kodėl ikimokyklinukai mušasi ir kaip su jais susitarti? Apie tai paskaitoje „Patyčios ir muštynės darželinukų gyvenime“ atskleidė P...
Vaikams didžiausiu pavyzdžiu yra tėvai, todėl tie, kurie savo vaiką vadina isteriku, turėtų pasižiūrėti į veidrodį, LRT RADIJUI sako psichologė Jūratė Bortkevičienė. Anot jos, kai tėvai vaikus auklėja vienaip, o pavyzdį rodo visai kitokį, sunkumų kyla ir patiems tėvams, ir vaikams: „Tada reikalingos...