Į Lietuvą pamažu atslenka žiema. Kai kur jau iškrito keletas snaigių, vietomis pranašaujamas ir plikledis. Su pirmu sniegu dažnai pasilipa ir virtinė avarijų. Vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova patarė, ką verta prisiminti ir padaryti, kad kelionės automobiliu būtų saugios.
vairavimas žiemą
6 straipsnių
Kai nuo minties, kad teks vairuoti, apima panika: pasitikrinkite, ar jums būdinga baimė sėsti prie vairo (1)
Sutikime, šiais laikais nevairuojantis žmogus yra retenybė, nes automobilis toli gražu nėra prabangos prekė. Kai kurie žmonės nevairuoja todėl, kad jiems nėra būtinybės, pavyzdžiui, visur važiuoja su vairuojančiais šeimos nariais. Kiti nesilaiko teisių, kad neužsikrautų naštos vežioti artimuosius ir...
Kelio dangos sąlygos žiemą, kaip ir oras – gali keistis netikėtai. Jei vieną dieną šviečia saulė, šaltukas spusteli iki – 20 laipsnių ir gatvės pavirsta slidinėjimo aikštelėmis, kitą dieną jau gali smarkiai atšilti, o ant gatvių buvęs sniegas ir ledas pavirsti klampia koše.
DELFI publikuotas skaitytojos Jurgitos laiškas apie tai, kad vasarą ar kitu metu, kada yra palankios vairavimo sąlygos, vairuoti besimokiusiems pradžiamoksliams, vairuoti žiemą – itin baisu – sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.
Pripustytos gatvės ir kelius sukaustęs šaltis galvos skausmu tapo ne tik kelininkams, bet ir „žaliems“ vairuotojams, su tokiomis eismo sąlygomis susidūrusiems pirmą kartą. „Geriau iš viso nevairuoti žiemą, nes kiekvieną kartą man atrodo, kad patirsiu infarktą“, - tvirtino skaitytoja Jurgita (vardas ...
Spustelėjęs šaltukas ne tik paskatino traukti iš spintų šiltus paltus, kepures bei pirštines, bet ir privertė vairuotojus prisiminti saugaus vairavimo taisykles slidžiame kelyje. Tiesa, šias taisykles prisiminė ne visi, todėl keliuose susidarė kamščiai, o vairuotojai ėmė keiksnoti vieni kitus.