2025 m. sausio 1 d. bus dešimt metų, kai Lietuva yra euro zonos narė, ir vienintelė mūsų šalies valiuta yra euras. Dešimt metų valstybei yra gana trumpas laikotarpis, bet Lietuvos ekonomika per jį sugebėjo smarkiai ūgtelti. Euro vaidmuo šioje vystymosi kelionėje buvo svarbus. Kasdien naujienų sraute...
valiuta
50 straipsnių
Nuo rugpjūčio mėnesio, sankcijoms dėl invazijos į Ukrainą skaudžiai kandžiojantis, Rusijos valiuta prarado trečdalį savo vertės. Ir nors Kremlius, kaip atrodo, į tai numoja ranka, paprastus rusus tokia valiutos dinamika verčia sunerimti dėl savo finansinės ateities, skelbia „Skynews“.
Prieš beveik dešimt metų Lietuva įžengė į euro zoną – ir gyvenimas pasikeitė per naktį. 2015-ųjų sausio 1 dieną pasitikrinę savo banko sąskaitas gyventojai išvydo maždaug 3,5 karto mažesnius skaičius, o nuo tos akimirkos dar kurį laiką sekė sumaištis atsiskaitinėjant naująja valiuta parduotuvėse. Vi...
Bitkoino (BTC) kaina toliau rugpjūtį svyruoja be aiškesnės krypties, o analitikai siūlo įvairiausių prognozių, kas su ja gali atsitikti artimiausiu metu. Galbūt jai padėtų ir jei investuotojai geriau suprastų, iš kur atsiranda BTC vertė, ką šiame tekste taip pat aptarsime.
Šią savaitę toliau tęsiame naują „Delfi“ seriją tekstų apie tai, kas vyksta bitkoino (BTC) rinkoje su paprastais paaiškinimais apie pačią šią technologiją. Tad šįkart pakalbėsime, kas šią savaitę sutrukdė BTC perlipti 70 000 JAV dolerių ribą ir pasiaiškinsime, kuo skiriasi Bitkoinas ir bitkoinas. Ta...
Nepasisekęs pasikėsinimas į kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trumpą padėjo bitkoino (BTC) rinkai atsigauti bei po savaitgalio ne tik išlaikyti prieaugį bet ir jį padidinti, kas pastaruoju metu buvo nebūdinga. Kaip visa tai susiję? Paaiškinimai žemiau.
Šį rytą Rusiją apėmė finansinė panika, nes Jungtinės Valstijos įvedė naujas sankcijas Maskvos biržai. Dėl sankcijų didžiausių Rusijos finansų maklerio įmonių klientų sąskaitose buvo masiškai blokuojama valiuta.
Gegužę vėl pabrangęs bitkoinas (BTC) birželį pradeda pamažu kildamas toliau, daugėjant investuotojams palankių ženklų. Tuo pačiu, kriptoturto rinkos stiprėjimas atneša ir daugiau mokesčių Lietuvai.
Daugybė analitikų buvo neteisūs ir bitkoino (BTC) kainai kol kas nepavyko pasiekti naujų aukštumų, tad dabar aiškinamasi, kas gali padėti šiai kriptovaliutai brangti toliau. O kol rinką judino nepatvirtinti pranešimai apie milijardines BTC išmokas, pradėjo ryškėti dvi apynaujės tendencijos.
Tai, be kitų dalykų, ruošia dirvą naujam audringam Donaldo Trumpo ir Kinijos susidūrimui. JAV doleris atrodo grėsmingai. Amerikos ekonomikos augimui išliekant stipriam ir investuotojams mažinant statymus, kad JAV Federalinis atsargų bankas (FED) karpys palūkanų normas, į šalies rinkas plūstelėjo pin...
Šiemet eurui suėjo 25-eri. Nuo to, kaip atrodė euro zona anksčiau ir dabar – daug kas pasikeitė: buvo pakilimų, buvo nuopuolių, buvo ir plėtros, o pastarosios galimybės – dar neišsemtos. Taigi, kaip euro zona laikosi šiandien? Apie tai buvo kalbama Žinių radijo laidoje „Europos greitkeliu“.
Europos idėja visada buvo grindžiama argumentu, kad yra išsprendžiamos problemos, kurių šalys vienos nepajėgtų įveikti. Po Antrojo pasaulinio karo ateities viziją kūrę vadovai suprato, kad vienintelis būdas užtikrinti taiką mūsų žemyne yra suvienyti mūsų šalių ekonomiką. Suvienytoje Europoje ilgaini...
Rublio kursas vėl nuvertėjo iki beveik 100 už dolerį, trumpam peržengdamas Rusijos vartotojams ir vyriausybei svarbią psichologinę ribą po to, kai ankstesnėmis politikos formuotojų pastangomis nepavyko sustabdyti valiutos kritimo.
Antradienį vėl nusmuko rublio kursas dolerio atžvilgiu – pranešama, kad Rusijos nacionalinė valiuta Maskvos biržoje peržengė psichologinę 100 rublių už 1 dolerį ribą.
Kazachstanas pirmą kartą nuo 2020 m. sumažino palūkanų normą, nors tengė, nuvertėjus kaimyninės Rusijos valiutai, žymiai susilpnėjo.
Rublio kursas pirmą kartą nuo praėjusių metų kovo mėnesio peržengė psichologiškai svarbią 100 už dolerį ribą, net ir po to, kai Rusijos centrinis bankas mėgino suvaldyti nuosmukį, sustabdydamas užsienio valiutos pirkimą vidaus rinkoje likusiais 2023 m. mėnesiais.
Užblokuota kortelė kelionėje – kada tai įvyksta ir kaip to išvengti: nuo saugaus interneto iki specialių piniginių (4)
Kelionės metu užblokuota mokėjimo kortelė gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir rimtai sujaukti planus. Toks scenarijus realus net ir atliekant mokėjimus kitoje Europos Sąjungos šalyje. Vienas iš patarimų yra „apsidrausti“ papildoma kortele arba grynaisiais, o prieš išvykstant – domėtis banko polit...
Amerikos doleris euro atžvilgiu toliau pinga, pasiekdamas daugiau kaip metų žemumas. Analitikų teigimu, tai nėra palanku eksportuotojams, parduodantiems prekes už Atlanto, tačiau Lietuvai ir jos gyventojams galima įžvelgti naudos.
Dešimtmečius JAV doleris yra pagrindinė pasaulio valiuta – ja vyksta apie 80 proc. tarptautinių atsiskaitymų, didžiosios daugumos valstybių rezervuose dominuoja būtent JAV doleris, ekonomine prasme nestabilių regionų gyventojai siekia taupyti bei sandorius vykdyti doleriais.
Vienas iš baisiausių Turkijos liros kurso svyravimų per pastaruosius dešimtmečius trukdo sušvelninti infliaciją šalyje tuo metu, kai naujoji prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ekonomistų komanda keičia netradicinę politiką, kuri buvo skirta valiutai pririšti.