33 proc. vartojimo kredito gavėjų bent vieną kartą per mėnesį lošia azartinius žaidimus, o 14 proc. jų jau turi reikalų su antstoliais ar skolų išieškotojais, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ atlikta vartojimo kreditų gavėjų nuasmenintų banko pavedimų išrašų analizė.
vartojimo kreditai
13 straipsnių
Komentuodami naujausius duomenis, kurie rodo, kad skolininkų skaičius ir skolų sumos Lietuvoje sparčiai auga, socialdemokratai didele klaida vadina Vyriausybės užsispyrimą palikti žmones likimo valiai ir antstolių nuožiūrai.
Per praėjusius metus vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos), įskaitant ir tarpusavio skolinimo platformų operatorius, suteikė apie 278 tūkst. naujų vartojimo kreditų. Tai yra 36 proc. mažiau nei 2019 m., o bendra vartotojų pasiskolinta suma pernai buvo mažesnė beveik ketvirtadaliu ir siekė ...
Lietuvos bankai tiek verslo, tiek privatiems klientams, susidūrusiems su finansiniais sunkumais karantino metu, taiko paskolų įmokų atidėjimą iki 6 mėnesių, dalis bankų būsto kreditų grąžinimą leidžia atidėti ir iki metų. Bankų atstovai skaičiuoja, kad pastaruoju metu sulaukia itin daug prašymų atid...
Dar 2008 metais priimtos Europos Sąjungos (ES) vartojimo kreditų direktyvos pagrindiniai išsikelti tikslai buvo vartotojų apsaugos stiprinimas bei bendros vartojimo kreditų rinkos sukūrimas. Deja, šiuo metu vykstantis direktyvos poveikio vertinimas leidžia teigti, kad bendra rinka neatsirado.
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba skyrė baudas UAB „Mokilizingas“ ir UAB „Moment Credit“ už televizijos kanalais šiemet transliuotas reklamas apie gyventojams siūlytus bendrovių vartojimo kreditus, nes jos nesilaikė teisės aktuose tokioms reklamoms nustatytų reikalavimų.
Trečią ketvirtį šalies bankų turtas augo, o tam daugiausia įtakos turėjo dviejų bankų susijungimas. Taip pat augo klientams suteiktų paskolų portfelio grynoji vertė, o tai daugiausia lėmė spartus būsto paskolų tiekimas.
Pirmą šių metų ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos sparčiai didino skolinimą.
Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti.
Lietuvos bankas nuo lapkričio 1 d. teiks naują paslaugą „Stop vartojimo kreditams“, galinčią padėti apsisaugoti nuo besaikio ir neatsakingo skolinimosi. Žmonės galės nemokamai įsirašyti į specialų sąrašą asmenų, kuriems nebus teikiami vartojimo kreditai. Jeigu vartojimo kredito davėjas kreditą tokia...
UAB „Lateko lizingas“, UAB „mogo LT“ ir UAB „S. IMPERIJA Creditor.lt“ sumokėjo Lietuvos banko gegužės mėn. skirtas baudas – iš viso 2 035 eurus. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.
Pakilimą išgyvenančios tarpusavio skolinimo platformos (P2P) Lietuvoje žada „nuversti kalnus“ – pridalinti pigių kreditų, suteikti galimybę gyventojams pelningai (ir rizikingai) investuoti ir atgaivinti Lietuvos banko „apkramtytą“ vartojimo kreditų rinką.
2015 m. lapkričio 5 d., po ilgų diskusijų, Seimas priėmė naująją Vartojimo kredito įstatymo redakciją, kuri įsigalios nuo 2016 m. vasario 1 d. Įstatymu iš esmės sugriežtintos vartojimo kredito bendrovių veiklos sąlygos, o rinkoje jau pasigirsta pirmosios kreditų davėjų reakcijos, kad dėl tokių griež...