Nuo 2017 m. Lietuvos bankui pradėjus aktyviau skatinti Lietuvos finansinių technologijų („fintech“) plėtrą, ėmus greičiau ir paprasčiau išduoti licencijas, įvyko šuolis per trampliną. Šis sektorius pastaraisiais metais rekordiškai augo, 2023-iųjų pabaigoje, Inovacijų agentūros duomenimis, Lietuvoje ...
vartojimo kreditas
16 straipsnių
Norėdami įsigyti automobilį, dažnai naudojamės įvairiomis finansavimo priemonėmis. Vienos populiariausių yra automobilio nuomos ar išperkamosios nuomos sutartys. Ką apie šias sutartis būtina žinoti ir kokie dažniausiai kyla nesusipratimai, kuomet finansuojamą automobilį norima išsipirkti anksčiau, t...
Lietuvos bankas stebi sukčių suaktyvėjimą vartojimo kreditų srityje, perspėja ir vartojimo kredito davėjus, ir gyventojus.
Teisininkas atsako: vartojimo kredito grąžinimas anksčiau laiko – kaip išvengti brangių klaidų ir sutaupyti (2)
Paėmus vartojimo kreditą gali susidaryti situacija, kai paskolos gavėjas nusprendžia paimtą kreditą grąžinti anksčiau laiko, ar refinansuoti kitoje įstaigoje. Ką tokiais atvejais būtina žinoti, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) nariai, advokato padėjėja Jolanta Dokšutė ir teisin...
Šių metų pirmąjį pusmetį gyventojai vartojimo reikmėms skolinosi dažniau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu ir didesnes pinigų sumas – vartojimo kredito rinka išaugo 32 proc. pagal sutartis ir 52 proc. pagal pasiskolintas sumas, skelbia Lietuvos bankas.
Brangiau kainuojantys didesni pirkiniai bei paslaugos tam tikrais kasdienybės tarpsniais yra neatsiejami nuo kiekvienos šeimos išlaidų. Didesnių pirkinių įsigijimą kaip automobilis, namams skirti baldai, buitinės technikos prietaisai, išmanūs įrenginiai bei kiti stengiamasi planuoti, tačiau pasitaik...
Atlikta apklausa* rodo, kad maždaug 2 iš 3 lietuvių esant poreikiui rinktųsi galimybę skolintis vartojimo reikmėms. Remiantis banko duomenimis, vidutinė vartojimo paskola dažniausiai sudaro apie 2,2 tūkst. eurų, paskola automobiliui – apie 6,4 tūkst. eurų, o paskola namams – kiek daugiau kaip 10 tūk...
Dar 2008 metais priimtos Europos Sąjungos (ES) vartojimo kreditų direktyvos pagrindiniai išsikelti tikslai buvo vartotojų apsaugos stiprinimas bei bendros vartojimo kreditų rinkos sukūrimas. Deja, šiuo metu vykstantis direktyvos poveikio vertinimas leidžia teigti, kad bendra rinka neatsirado.
Lietuvos banko valdyba skyrė 28 113 eurų baudą Šiaulių bankui už netinkamai per televiziją skelbtą gyventojams banko siūlytų vartojimo kreditų reklamą.
Pastaruoju metu vykstantys pokyčiai Lietuvos finansinių paslaugų sektoriuje išplėtė gyventojų galimybes lanksčiomis sąlygomis pasiskolinti būsto remontui ar rimtesniam pirkiniui.
Lietuvos bankas džiaugiasi, kad sugriežtinus smulkių vartojimo kreditų išdavimo sąlygas, jų suteikiama mažiau. Tačiau paskolas išduodantys verslininkai įsitikinę, kad taip rinkos reguliuotojas „lipa ant to paties grėblio“.
Nuo gegužės bet kokio dydžio vartojimo kreditas bus suteikiamas ne pagal kliento, o pagal jo šeimos pajamas, išskyrus atvejus, kai pakanka įrodymų, jog tinkamam kreditingumo įvertinimui pakanka informacijos apie patį kredito gavėją.
Kelionių agentūroje poilsines keliones į užsienį pirkę ir iš anksto už jas susimokėję turistai buvo priblokšti, kai sužinojo, kad jų vardu iš dviejų bankų lizingų bendrovių buvo paimti tūkstantiniai vartojimo kreditai.
Tik kas ketvirtas Lietuvos gyventojas šventines išlaidas padengia iš einamojo mėnesio pajamų. Likusieji šventes pasitinka taupydami, ribodami planuotus pirkinius ar skolindamiesi, atskleidė naujausias finansinių įpročių tyrimas.
Ar įmanoma susitarti su kreditų įmone dėl mažesnių palūkanų, jei didžioji dalis ilgalaikės paskolos grąžinta po 2 savaičių?
Ar jums yra tekę prieš pasirašant asmeninės paskolos, kreditinės kortelės ar kito vartojimo kredito sutartį sužinoti, kad tai kainuoja daug daugiau, nei iš pradžių tikėjotės? Europos komisija praneša, kad visoje ES atliktas vartojimo kreditus siūlančių svetainių tyrimas ir aiškintasi, ar prieš pasir...