Ramiuose dzūkų pušynuose, raiškiai kalvotoje Pietryčių lygumos sandūroje, šalia tyvuliuojančių ledynmečio paliktų melsvų ežerokšnių, vinguriuojančių upių įsikūręs Veisiejų regioninis parkas.
Veisiejų regioninis parkas
17 straipsnių
Veisiejų regioninis parkas – regioninis parkas pietvakarių Lietuvoje. Plotas 12200 ha, miškai užima 51 proc. teritorijos. Įsteigtas siekiant išsaugoti Veisiejų ežeryno miškingą kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą ir kultūros paveldo vertybes.
Kviečiame leistis į kelionę po Veisiejų regioninį parką rekomenduojamais turistiniais maršrutais, kuriais galėsite keliauti pėsčiomis, dviračiais, automobiliais. Kalvotas kraštovaizdis, tyvuliuojantys ežerai, ošiantys pušynai, unikalios gamtos ir kultūros paveldo vertybės, retieji augalai bei gyvūna...
Nežinote, ką veikti rudenišką savaitgalį? Nepasigailėsite aplankę šias įspūdingas Dzūkijos vietas (10)
Dzūkija neabejotinai yra tituluojama Lietuvos grybų sostine, į kurios miškus kasmet plūsta būriai lietuvių. Ir visgi – Dzūkija turtinga ne tik miško gėrybėmis. „Delfi“ parengė sąrašą vietų, kurias rekomenduojama aplankyti dar šį rudenį.
Gamtininkai labai dažnai kalba apie nykstančias žinduolių ir paukščių rūšis. Tačiau neretai pamirštami ne ką mažiau svarbūs organizmai – varliagyviai. Į Lietuvos raudonąją knygą jų yra įtraukta net 5 rūšys. Kokios jos, kokių gamtinių sąlygų joms reikia, ir kaip jos saugomos?
Šią žiemą saugomų teritorijų direkcijos organizuoja nemažai žygių ir kitokių renginių jų gamtos ir kultūros paveldui geriau pažinti, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.
Pastaruoju metu Lietuvoje lankosi „nelegalūs" svečiai. Štai ir vėl į Dzūkiją apsidairyti užsuko rudasis lokys, kurio viešnagę užfiksavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kameros.
Žmonės, gyvenantys Pietų Lietuvoje žino, kad eidami po medžiais turi atidžiai žvalgytis į viršų, jei nenori, kad ant jų netikėtai neužkristų kurkiantis svečias – medvarlė. Kas tai per varliagyvis, ir ką jis veikia medžiuose?
Dešimtmetį Veisiejų regioniniame parke dirbanti vyr. ekologė Irma Maciulevičienė puikiai prisimena, kaip siauras sausumos ruožas tarp Šlavantėlio ir Liūnelio ežerų dar buvo apaugęs krūmais, o čia aptinkamos jautrios retųjų rūšių augalų bendrijos bet kada galėjo išnykti. Dabar parko direkcija didžiuo...
Liepos 30-31 dienomis esate kviečiami į retų roplių ir varliagyvių buveinių tvarkymo stovyklą. Organizatoriai Jūsų, darbingai nusiteikusių – su darbine apranga, pirštinėmis ir nebijančių iki pažastų bristi į balą, lauks Veisiejų regioninio parko direkcijoje.
Veisiejų regioninio parko lankytojų centras gegužės 28 d. (šeštadienį) kviečia į pėsčiųjų žygį Ančios ežero pakrante.
Veisiejų regioniniame parke buvo tvarkoma Ančios ežero šiaurinės apyežerė, kur auga daug retų orchidinių augalų. Rudenį buvo vykdoma teritorijos priežiūra: šienaujama žolinė augmenija bei šalinamos medžių ir krūmų atžalos, pranešime spaudai informuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
37 ežerus aprėpiančio Veisiejų regioninio parko pasididžiavimas – baliniai vėžliai ir medvarlės. Tai yra Lietuvoje labai retos, į Raudonąją knygą įtrauktos rūšys. Kad jos būtų apsaugotos, dedamos didžiulės pastangos. GRYNAS.lt parko darbuotojai atskleidė, kokias priemones jau išbandė ir kokios būklė...
Veisiejų regioninis parkas, dar vadinamas Pietų Lietuvos Venecija, garsėja savo persipynusiais ežerais – Ančia, Verniejumi ir Snaigynu, Šlavantu ir Šlavantėliu. Šio krašto žmonių gyvenimas glaudžiai susijęs su vietos gamta. Ežerai (jų parke net 37) ir miškai maitino ne vieną gyventojų kartą Veisiejų...
Veisiejų regioninis parkas skelbia atidaręs naują parodą „Gyvenimas tarp vandenų“. Joje - lyg ant delno visas gamtos grožis, ypač ežerai.
GRYNAS.lt redakcija sulaukė nustebusio gamtos mylėtojo laiško. Po Neries ir Veisiejų regioninius parkus pasivaikščiojęs Saulius teigė atradęs įdomaus žvėrelio veiklos požymius - išraustų ir suniokotų vapsvų lizdų.