venerinės ligos

14 straipsnių

Mindaugas Milinis

Dalytis įspūdžiais tarpusavyje apie aplankytas „plaštakes“ pirmieji prieš kelerius metus pradėjo klaipėdiečiai. Į „Klaipėdos merginų mylėtojų“ grupę susibūrę vyrukai ėmė ne tik aptarinėti savo seksualinę patirtį, šios kategorijos paslaugų kokybę, jas teikiančių merginų išvaizdą bei „darbą“, bet ir v...

Aigustė Tavoraitė

Lietuvoje sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis (LPI) padidėjo, užsikrėtė net 20 moksleivių. Savo ruožtu medikai vis sunkiau įveikia gonorėją, sifilį ir chlamidiozę. LPI problema didėja ir dėl to, kad dažnai sergama „partizanine“ forma, kai liga ilgai nerodo aiškių ženklų.

Venerinės ligos vis dar apipintos klaidingų įsitikinimų - gal todėl, kad tai yra vengiama ir nepatogi tema. Tačiau juk sakoma, kad savo priešą reikia gerai pažinti, kad jį nugalėtum. Tad kaip galima išvengti nemalonių meilės palydovių? Štai keli labiausiai paplitę mitai.

Per metus 25 proc. padaugėjo nepagydomų gonorėjos atvejų. Medikai įspėja, kad liga darosi vis atsparesnė vaistams. 2011 m. buvo diagnozuota daugiau, nei 20 tūkst. lytiniu keliu perduodamos ligos atvejų, informuoja dailymail.co.uk.

Tailandas jau seniai vadinamas pasaulio sekso turizmo sostine. Kaip skelbia užkrečiamų egzotiškų ligų specialistai, jeigu žmogaus, linkęs į psichinius sutrikimus, nuvyksta į Tailandą ir pabendrauja su sekso pramonės darbuotojais, jam gresia psichologinės problemos, skelbia MK.ru.