2017 metais pro Saulės sistemą praskriejo 1I/`Oumuamua – pirmasis žinomas tarpžvaigždinis objektas. Po poros metų aptiktas dar vienas. Visgi įvairūs teoriniai skaičiavimai rodo, kad panašių mažų kūnų pro Saulės sistemą kiekvienu momentu lekia tūkstančiai, tiesiog aptikti juos labai sudėtinga.
Voyager
81 straipsnių
Už Saulės sistemos ribų skriejantis zondas „Voyager 1“ po ilgos pertraukos į Žemę atsiuntė duomenų iš tarpžvaigždinės erdvės (2)
Toliausiai nuo Žemės šiuo metu esantis žmogaus sukurtas objektas – NASA zondas „Voyager 1“ – į antžeminį duomenų centrą ėmė siųsti naudingą informaciją.
20 milijardų kilometrų nuo Žemės per 45 metus nuskriejęs tarpžvaigždinis aparatas „Voyager 2“ turi vis mažiau elektros energijos, tačiau sumanus NASA mokslininkų triukas leis toliau naudoti visus stoties mokslinius instrumentus.
В пятницу в Клайпеду прибыл новый крупный груз сжиженного природного газа (СПГ) из Норвегии. Это первый груз СПГ в октябре.
Įšaldyta muziejų ir galerijų veikla paskatino kūrėjus susiburti ir sukurti pirmąją Lietuvoje skaitmeninio meno platformą „High Limits“. Projekto iniciatoriai – menininkas Robertas Narkus, atstovausiantis Lietuvai 2022 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, ir kuratorius JL Murtaugh.
Garsus astrofizikas neatmeta galimybės, kad ateiviai mus jau aplankė: tai reikštų dramatiškas pasekmes (134)
Harvardo astrofizikas Avi Loebas susilaukė kritikos už idėją, kad per Saulės sistemą lekiantis keistas objektas galėtų būti ateivių kosminis laivas. Tačiau jis tebetvirtina, kad gamtos keistenybes reikia nagrinėti atviru protu.
Jupiterio palydovą Europą, kaip ir daugelį kitų didžiųjų planetų palydovų, dengia storas ledo sluoksnis. Ledas yra minkštesnis už uolienas, todėl įvairūs kosminiai smūgiai ir tektoniniai procesai jame palieka ryškesnius pėdsakus.
NASA mokslininkai rado nenuginčijamų įrodymų, kad Jupiterio palydove Europoje yra skystas vandenynas, kuriame gali būti gyvybės.
Prieš trisdešimt metų, 1990-ųjų vasario 14 dieną, „Voyager 1“ atsiuntė Žemės nuotrauką, padarytą iš už Neptūno orbitos.
Į Klaipėdą plaukia naujas didelis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Norvegijos – jau aštuntas laivas su „Equinor“ SGD pernai spalį prasidėjusiais dujų metais.
Į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą antradienį atplaukė naujas didelis SGD krovinys iš Norvegijos – jau šeštas toks laivas spalio mėnesį prasidėjusiais dujų metais.
Į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą kitą antradienį turėtų atplaukti naujas didelis SGD krovinys iš Norvegijos – jau šeštas toks laivas spalio mėnesį prasidėjusiais dujų metais.
„Voyager“ paliko Saulės sistemą ir išskrido ten, kur dar nieko nebuvo: radinių kol kas niekas negali paaiškinti (99)
Lygiai prieš metus, 2018-ųjų lapkritį, zondas Voyager 2 paliko Saulės sistemą – kirto smūginę bangą, atskiriančią Saulės vėjo kuriamą heliosferą nuo tarpžvaigždinės erdvės. Šešeriais metais anksčiau tą padarė Voyager 1. Zondai skrieja truputį skirtingomis kryptimis, taigi jų duomenys leidžia nustaty...
NASA teko pakeisti besmegenį primenančio asteroido pavadinimą: pasipiktinimą sukėlė sąsaja su naciais (21)
Ultima Tulė, toliausiai nuo Žemės skriejantis kada nors kosminio aparato aplankytas dangaus kūnas, buvo pervadintas Arokotu, kilus nepasitenkinimui dėl ankstesnio pavadinimo sąsajų su naciais.
Klausimas, į kurį atsakymo nežino net mokslininkai: kiek laiko reikia Saturnui vieną kartą apsisukti aplink savo ašį (8)
Kiek laiko reikia Saturnui vieną kartą apsisukti aplink savo ašį? Klausimas atrodo paprastas, bet atsakymas – visai neaiškus.
В понедельник в Клайпеду прибыла новая крупная партия сжиженного природного газа (СПГ) из Норвегии. По данным BNS, груз предназначается компании госэнергоходлинга Lietuvos energija – Ignitis (бывшая Lietuvos energijos tiekimas).
В понедельник в литовской Клайпеде ждут новую крупную партию сжиженного природного газа (СПГ) из Норвегии.
Šiandien gimtadienį švenčia sėkmingiausia visų laikų kosmoso misija – „Voyager“. Du prieš 42 metus į kosmosą iššauti zondai tarpžvaigždinėje erdvėje skries amžinai – net tada, kai nebebus nei Žemės, nei Saulės.
Kai kuriems laisvasis džiazas patinka nuo pirmųjų akordų. Kiti demonstratyviai rauko nosį ir piktinasi, kad tai kažkokios ateivių civilizacijos muzika, suprantama tik snobams. O jeigu su tokia, jeigu galima taip pavadinti, kosmine muzika supažindintume kosmoso platybes?
Voyager zondų „gyvybės palaikymas“ išjungtas, tačiau tikimasi, kad jie tarnaus dar ne vieną dešimtmetį (19)
Voyager zondai kosmose skrenda jau beveik 42 metus. Per tiek laiko jie aplankė didžiąsias planetas ir išskrido iš Saulės sistemos, bet vis dar veikia. Tiesa, veikia jie dėl didelių NASA inžinierių pastangų. Pagrindinė problema, su kuria susiduria abu zondai, yra energijos trūkumas.