Netoli Tauragės, Trepuose, savo dienas leidžia sutuoktiniai Eglė ir Marius Jankauskai. Abu jie dirba Tauragės pasienyje, o po darbų ūkininkauja buvusioje senelių sodyboje. Prieš beveik 20 metų Marius čia pasodino pirmuosius vynmedžius, o kiek vėliau – ir šilauoges.
vynmedžiai
7 straipsnių
Ištikti streso augalai ne tik pakeičia spalvą, kvapą ir pavidalą, tačiau yra pajėgūs netgi „verkti“. Izraelio mokslininkai išsiaiškino, kad po ūglių pažeidimo arba suprastėjus augimo sąlygoms kai kurios kultūros pradeda leisti aukšto dažnio spragsėjimą primenantį garsą.
Šį sezoną vynmedžių augintojus pasiekė gera žinia – Lietuva tapo oficialia šias uogas auginančia šalimi. Tai atvėrė galimybę registruoti vynuogynus ir gauti ES paramą (iki šiol vynuogininkystė Lietuvoje nebuvo remiama), rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugelis sodininkų mėgėjų, besidominčių vynmedžiais ir jų auginimu, puikiai pažįsta panevėžietį Alfonsą Narbutą. Beveik visa jo namų valda Molainių kvartale, Kalnelio gatvėje, paversta vynuogių ir kitų gana retų augalų daigynu.
Pietų Vokietijos regione esantis vynų ūkis yra vienas seniausių pasaulyje – jis klesti jau daugiau kaip 400 metų. Vyndarių teigimu, šiuolaikinius vynuogynus savo derlingumo trukme jis lenkia net 20 kartų.
Sakoma, kad puoselėjantys augalus gyvena labai ilgai, nes jiems reikia sulaukti kitų metų derliaus. Ypač tai aktualu mėgstantiesiems išbandyti vis naujas veisles.
Laidoje „Tarp miesto ir kaimo“ žiūrėkite: daugiau nei tris dešimtmečius vynmedžius auginantis Bronius Gaigalas įsitikinęs, kad Lietuvoje galime užsiauginti daug ir skanių vynuogių. Jis išleido knygą apie vynmedžius, pats mėgina išvesti naujų veislių ir bando paneigti mitą, esą mūsų šalis netinkama v...