Šiuo metu miškuose gyventojus vilioja ryškios raudonos uogos. Neapsigaukite, tai vieno nuodingiausių Lietuvos augalų vaisiai. Jo sultys sukelia rimtus nudegimus, o vos kelios uogos gali tapti mirties priežastimi. Aptikti augalą galima visoje šalyje.
žalčialunkis
20 straipsnių
LNK žiniose nuskambėjo perspėjimas, išsiruošusiems į mišką – Lietuvoje vėl atsirado pirmieji kukmedžio krūmeliai. Tai augalas, kuris XIX amžiuje, dėl intensyvaus medžių kirtimo ir dėl to, kad yra nuodingas, Lietuvoje buvo sunaikintas, tačiau dabar kukmedžio krūmelius ir vėl galime pastebėti Lietuvos...
Šiemet Velykos smarkiai susijusios su gamtos pabudimu, mat šilumos ir žalumos lauke vis daugiau. O su pirmaisiais ryškesniais saulės spinduliais jau galima eiti ir vaistažolių ieškoti. Žolininkas Marius Lasinskas sako, kad pirmosios išdygusios vaistažolės – pačios naudingiausios ir iš dirvos pasiėmu...
Gamta džiugina šiltais orais ir besiskleidžiančiais žiedais, tačiau ne visais reikėtų grožėtis iš arti. Kai kurie jų – labai pavojingi ir net gali sukelti nudegimus.
Paskutinę kalendorinės žiemos savaitę Lazdijų rajone, Veisiejų regioninio parko Petroškų miško pažintiniame take pražydo paprastasis žalčialunkis – ypatingo grožio, bet itin nuodingas augalas, kuriuo grožėtis derėtų iš tolo.
Lietuvoje pražydo didžiausias nuodas: pražudyti gali vos kelios uogos, liečiant gresia audinių nekrozė (9)
Šį gražų augalą matėte dažnas: puošnūs žiedeliai taip ir traukia jį paliesti, gal net nusiskinti ir pasimerkti, o raudonos uogos kvieste kviečia paragauti. Ypač vilioja tai padaryti vaikus.
Lazdijų rajono Petroškų miško pažintiniame take pražydo paprastasis žalčialunkis – vienas iš anksčiausiai žydinčių, bet ypatingai nuodingas augalas, kurio grožėtis derėtų iš tolo.
Gamta gali pasiūlyti daugybę gydomosiomis savybėmis pasižyminčių augalų, tačiau yra ir tokių, kurie kelia rimtą pavojų sveikatai ar net gyvybei. Kai kurių šių augalų brandinamos uogos gali būti labai panašios į valgomas, tačiau jų jokiu būdu neragaukite. Štai 10 nuodingų augalų, kuriuos reikėtų apei...
Verbų sekmadienį Veisiejų regioninio parko pažintiniame take per Petroškų mišką pražydo paprastasis žalčialunkis – nuodingas augalas, kurio įspūdingo grožio žiedais geriau gėrėtis per saugų atstumą.
Lazdijų rajone esančio Veisiejų regioninio parko pažintinio tako per Petroškų mišką lankytojai jau gali pasigėrėti ryškiaspalviais paprastojo žalčialunkio žiedais. Tačiau skinti ar netgi liestis prie šio augalo reikėtų vengti, ne tik todėl, kad šis augalas labai nuodingas.
Miškuose ne laiku pražydęs vienas pavojingiausių augalų prognozuoja, kad žiemos jau gali ir nebūti (54)
Nežiūrint į kalendorių, šiųmetę žiemą galima lengvai supainioti su pavasariu: sprogsta pumpurai, augalai puošiasi žiedais, klevai vaišina sula, o miškai kviečia rinkti grybų. Gamtosaugininkas Andrejus Gaidamavičius stebisi ir šiemet itin ankstyvu, gausiu žalčialunkių žydėjimu, tuo pačiu perspėdamas,...
Kai pavasario pradžioje dar niūriame miško fone pastebimas jau pražydęs augalas, labai knieti jį paliesti, gal ir nusiskinti. Jeigu tas augalas – žalčialunkis, anot botanikų, „gero nelauk“: tik prisilietus, nudeginama oda. Kaip atpažinti šį vieną pirmųjų pavasarinių augalų ir kaip išvengti skaudžių ...
Dažnai nesusimąstome, kokių galių turi augalai, padovanoti sodo kaimyno ar pastebėti gamtoje. Dažnas augalus vadina liaudiškai, nesidomi jų botaninėmis savybėmis. Dar blogiau – „stebuklingi“ augalų receptai keliauja iš lūpų į lūpas, jais dalijamasi forumuose.
Gamta gali pasiūlyti tiek vaistus nuo sunkiausių ligų, tiek pačių baisiausių nuodų. Ar kada susimąstėte, kad vos kelios viliojančiai raudonuojančios uogos, rastos Lietuvos miškuose, gali sukelianti protu sunkiai suvokiamas kančias ar net mirtį? Pavadinimas, kurį tikrai derėtų įsiminti – tai žalčialu...
Lietuvos miškuose jau pražydo labai pavojingas augalas - paprastasis žalčialunkis. Nors jis yra labai gražus, jo negalima nei skinti, nei rauti.
Gražios, bet mirtinos. Taip galima pavadinti nuodingiausias Lietuvos miško uogas. GRYNAS.lt sudarė nuodingiausiųjų sąrašą.
Šylant orams sužaliuoja vis daugiau augalų, tačiau kai kurie yra labai pavojingi. Kad žinotumėte, ko neskinti, supažindiname jus su lietuviškais augalais ir tuo pačiu pristatome GRYNAS.lt sudarytą pavojingiausių sąrašą.
Gamtos fotografas Marius Čepulis savo „Facebook“ paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ paskelbė pavasario puošmena vadinamo, tačiau labai pavojingo augalo - paprastojo žalčialunkio - fotografiją. Nors augalas labai gražus, negalima nei jo skinti, nei rauti.
Šis ruduo iki pat pabaigos stebino ypatingai švelniais orais, nes temperatūra net naktimis nenukrisdavo žemiau nulio laipsnių, per spalį ir lapkritį daug kur buvo vos 1 - 2 nestiprios šalnos. Reaguodami į tokias klimatines sąlygas, iki pat lapkričio pabaigos buvo aktyvūs vabzdžiai, labai vėlai žiemo...
Lietuvoje turime daugybę augalų, kurių nieku gyvu nereikėtų liesti, o tuo labiau ragauti, nes jie yra nuodingi. Apie pačius pavojingiausius iš jų GRYNAS.lt pasakoja botanikė, gamtos mokslų daktarė Živilė Lazdauskaitė.