Lietuvoje siekiant vystyti žaliojo vandenilio energetiką, investicijas šalyje svarsto Airijos vystytoja „N1 Capital“, skelbia energetikos ministras Dainius Kreivys.
Žaliasis vandenilis
10 straipsnių
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su „MT Group“ dėl žaliojo vandenilio Uosto direkcijos laivyno bazėje (Nemuno g. 40, Klaipėda) gamybos ir tiekimo, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Pranešama, kad pastaroji įmonė Klaipėdos uostui žaliojo vandenilio gamybos ir stacionarios ...
„Power-to-X“ – vandenilio ir žaliųjų degalų gamybos technologija, kuri netolimoje ateityje leis pakeisti iškastinį kurą sunkiai elektrifikuojamuose sektoriuose – aviacijos, laivybos ir kai kuriose sunkiosios pramonės šakose. Pasaulyje augant susidomėjimui šia tema, kartu su ja atsiranda ir dezinform...
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad Taryba pritarė žaliojo vandenilio gamybos ir panaudojimo tiek viešajame, tiek miestiečių transporte vystymui.
Energetikos ministerija pirmą kartą patvirtino paramą žaliojo vandenilio projektams, kuriuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas viešojo transporto vystymui Klaipėdoje, Tauragėje ir Vilniuje.
Ar yra dalykas, ko negalėtų padaryti vandenilis? Žadama, kad jis gali varyti automobilius, gali būti naudojamas plieno gamybai, namų šildymui. Tačiau ar šie pažadai tušti, ar iš tiesų vandenilio bumas virsta technologiniais proveržiais?
Europos gamtinių dujų kaina TTF biržoje vasario viduryje siekė 49 eurus už MWh – ši kaina yra žemiausia per pastaruosius 1,5 metų. Tai rodo, kad Europai kol kas pavyko išvengti taip bijotos energetinės krizės, – skelbia Tarptautinė tyrimų bendrovė ICIS. Nors Rusijos vykdytas ekonominis šantažas pasi...
Klimato kaitai keliant vis daugiau problemų, pokyčiai tampa nebeišvengiami. Iškastiniam kurui artėja galas, o ekspertai Lietuvoje suka galvas, kuo gi jį pakeisti. Variantų apstu: nuo vėjo jėgainių ir sintetinių degalų iki mažųjų branduolinių reaktorių. Tačiau viskas turi savo kainą, o veikti, deja, ...
„Taigi pagaliau mes atsidūrėme žemėlapyje“, – sakė Philipas Balhoa apie Pietų Namibijos miestą Liudericą, kur atšiauri dykuma susitinka su blyškiu vandenynu.
Lietuvai turi ambicingą viziją ir tam ruošiasi išleisti milijonus: ar iki 2030 m. įvyks lūžis ir kas keisis? (46)
Šiuo metu Lietuvoje apie 27 proc. visos suvartojamos energijos gaminama pasitelkiant alternatyvius energijos šaltinius. Europos Sąjunga (ES) siekia, kad iki 2050 m. jos ribose vyrautų klimatui neutrali ekonomika – tokios ekonomikos šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija būtų lygi nuliui.