žaliavalgystė
66 straipsnių
Žaliavalgystė – mitybos būdas, kai žalias, termiškai neapdorotas ir dažniausiai organiškas maistas sudaro didžiąją raciono dalį. Pradedantieji žaliavalgiai savo žaliavalgystės lygį mėgsta nusakyti procentais, mat tokių, kurie vartoja išimtinai (100 proc.) tik žalią, gyvą maistą, kol kas yra nedaug. Dažniausiai žaliavalgiai nevartoja nei mėsos, nei žuvies, nei pieno produktų ir kiaušinių. Jie renkasi vaisius, daržoves, sėklas, grūdus ir žalumynus, kuriuos džiovindami, daigindami, spausdami, raugindami, mirkydami ir maldami sugalvoja neįtikėtinų patiekalų. Žaliavalgystės griebiamasi ligoms prispaudus, kiti ją išbando smalsumo vedami ar įkvėpti kitų pavyzdžio.
Veganiškai besimaitinančioje šeimoje vaikas prašosi mėsos: gydytoja atsakė, ar leisti jam pasirinkti (5)
Vienoje Lietuvos veganų grupėje neseniai buvo pradėta gvildenti diskusija, ar leisti vaikams, augantiems vegetarišką ir veganišką mitybą propaguojančiose šeimose, valgyti mėsą, jei šie rodo norą: svečiuose ar restorane jiems kvepia, jie prašo vieno ar kito patiekalo, kuriame viena sudėtinių dalių yr...
Gydytojai į šiuos mitybos būdus žvelgia atsargiai: gali išsivystyti mažakraujystė ar depresija, dažniau sirgsite peršalimo ligomis (1)
Vegetarizmas, veganizmas ar žaliavalgystė – skeptikams tėra mada, kitiems – mitybos principai, kuriais vadovaujamasi dėl ekologinių, moralinių ir kitų priežasčių. Gydytojai į šiuos mitybos būdus žvelgia atsargiai. Pasak jų, žmogaus organizmas prie tokio raciono priprasti gali, tačiau rizikų yra.
Išsaugokite vitaminus maiste: išaiškino, kurias daržoves geriau vartoti šviežias, o kurias patartina apvirti ar apkepti (1)
Daugelis mano, kad šviežios daržovės maistingesnės už virtas. Nors termiškai jas apdorojant tam tikri vitaminai ir mineralai žūva, po šio proceso organizmas juos lengviau pasisavina. Ar žinote, kurias daržoves geriau vartoti šviežias, o kurias patartina apvirti ar apkepti?
Vis dažniau girdime apie naują mitybos būdą – žaliavalgystę. Šis principas tampa vis populiaresnis, o jo besilaikantieji teigia, kad tik šios mitybos dėka, susitvarkė jų organizmo veikla, bei savijauta. Kaip yra iš tikrųjų? Ar šios mitybos gali laikytis ir vaikai, ir suaugusieji? Ir ką reikėtų žinot...
Vis dažniau girdime apie naują mitybos būdą – žaliavalgystę. Šis principas tampa vis populiaresnis, o jo besilaikantieji teigia, kad tik šios mitybos dėka, susitvarkė jų organizmo veikla, bei savijauta. Kaip yra iš tikrųjų? Ar šios mitybos gali laikytis ir vaikai, ir suaugusieji? Šio šeštadienio ALF...
Nors žaliavalgiška mityba, kai valgomas vien tik termiškai neapdorotas maistas, laikoma viena radikaliausių, jos besilaikančiųjų pasaulyje sparčiai daugėja. Šalininkų teigimu, toks mitybos būdas padeda išspręsti aibę sveikatos problemų, o stereotipas, neva žaliavalgystei būdingas itin siauras mitybo...
Girdėjote, kad draugo draugas tapo žaliavalgiu ir taip išsprendė visas sveikatos problemas, o dabar norite pritaikyti tai sau? Nedarykite skubotų sprendimų. Tai, kas padėjo vienam, nebūtinai tiks ir jums.
Dažnai skauda sąnarius, galvą, nuolat jaučiatės pavargę? Ko gero, kalta jūsų mityba ir gyvenimo būdas. Žaliosios mitybos propaguotoja Gražina Gum, ką tik išleidusi naują knygą „3 dienų kokteilių programa + maistingų kokteilių receptai“, ragina visus neatidėlioti ir pradėti stiprinti organizmą bei im...
Visuomenėje vis dar diskutuojama apie vegetarizmo, veganizmo bei žaliavalgystės (augalinės mitybos) naudą: vyrauja įsitikinimas, kad tokia mityba nesuteikia reikalingos energijos kiekio, o kompensuoti mėsos nėra kuo.
Žaliavalgystės ekspertė Gražina Gum ragina kiekvieną susimąstyti apie savo mitybą ir pakeisti ją į gerąją pusę. Juk vasara – puikus metas pasirūpinti geresne savo kūno ir viso organizmo savijauta. Gražina Gum pažėrė nemažai patarimų ir pasidalijo receptais!
Be viryklių ir orkaičių maistą gaminančių žaliavalgių valgiaraštis gausus – jame sriubos, kotletai, sausainiai, kokteiliai ir net tortai.
Į Lietuvą plūstelėjusi žaliavalgystės mada vis labiau stiprėja ir plinta. Daugėja žmonių, kurie viešai atvirauja, kad tik žaliavalgystė padėjo jiems išsigydyti daugybę metų kamavusias ligas. Kita vertus, atsiranda vis daugiau tyrimų, teigiančių, kad ši mitybos sistema žaloja organizmą.
Jau ketvirtus metus žaliavalgiaujanti Aušra Taraškevičienė teigia, kad jos gyvenimo būdą pakeitusi žalia mityba pridėjo ne tik sveikatos, bet ir grožio. Todėl į šiandien Aušros vedamas pamokas vos telpa visi norintys, nors ji pati tikina – senų mitybos įpročių radikaliai keisti nereikia. Verčiau pra...
Vien augalinės kilmės produktus vartojantys žaliavalgiai gali pristigti būtinų maistinių medžiagų, o į savo racioną įtraukę termiškai neapdorotus gyvulinės kilmės produktus, labiau rizikuoja apsinuodyti. Taip teigia LRT.lt kalbintos gydytojos bei maisto saugos specialistės.
Nors gyvename naujausių technologijų ir mokslo pasiekimų amžiuje, žmonių požiūris į sveikatą prilygsta viduramžiams: grįžtama prie gydymosi metodų, kurie ne tik kelia šypseną medikams, bet ir liūdnai baigiasi patiems pacientams.
Augalinės kilmės mitybos specialistė Gintarė Jonaitytė pataria ir demonstruoja, kaip paprastai pasiruošti sveikus ir skanius patiekalus.
Populiarėjant žaliavalgystei ir vegetarizmui vis dažniau pasigirsta ginčai dėl tinkamiausių mitybos įpročių. Ar natūralu nevalgyti mėsos? Ar lietuvių protėviai buvo didesni mėsėdžiai nei šiandieniniai lietuviai? Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto doktorantė Raminta Skipitytė mėgina nustatyti ...
Ekologiško maisto ir sveikos gyvensenos puoselėtoja Guoda Azguridienė įsitikinusi, kad savo mitybą į gerąją pusę galima pakeisti be streso, jei žinosime keletą paprastų gudrybių.
Prieš jo fotoaparato objektyvą pozuoja – neretai ir mažai prisidengusios – daugybė įstabaus grožio moterų. Šį kartą fotografas Gediminas Žilinskas sėda į kitą kameros pusę tam, kad papasakotų daugiau apie visus taip dominančią modelių mitybą bei paties atrastą žaliavalgystės džiaugsmą.