Po ilgų skepticizmo, kritikos ir prekiautojų audringos reakcijos metų svarbiausia pasaulyje naftos kaina veikia geriau nei bet kada anksčiau, nes į ją įtraukiama žaliavinė nafta iš vakarų Teksaso.
žaliavinė nafta
9 straipsnių
Daugėja ženklų, kad Rusijos naftos srautai gali būti sutrikdyti po to, kai JAV sugriežtino sankcijas prekybininkams ir laivybos kompanijoms, gabenančioms rusišką naftą.
Po kelerius metus trukusių audrų svarbiausia pasaulyje naftos kaina jau greitai visam laikui pakeis kryptį ir tada, remiantis žaliavinės naftos tiekimu iš Vakarų Teksaso, bus lengviau nustatyti milijonų barelių per parą naftos sandorių kainą.
Pigesnės rusiškos žaliavinės naftos ir mazuto eksportas į Kiniją šoktelėjo iki rekordinio lygio, nes atsisakius nulinio „Covid“ (angl. Covid Zero) apribojimų didžiausios pasaulyje energijos importuotojos ekonomika įgauna pagreitį.
Po kelis mėnesius trukusio planavimo ir derybų pirmadienį įsigalioja didžiausia iki šiol rusiškai naftai taikomų sankcijų dalis. Kokio masto poveikio galima tikėtis, tebėra neaišku.
Naftos tanklaivių magnatai džiaugiasi augančiomis pajamomis, nes dėl Rusijos karo įvestos sankcijos transformuoja pasaulinę prekybą žaliavine nafta. Prognozuojama, kad jos ir toliau kils.
Prekybininkai, tanklaivių kompanijos ir galingiausios pasaulio vyriausybės vis labiau susirūpinusios sprendžia vieną naftos rinkos klausimą: ar naftos pramonės tiekimo grandinė pajėgs atlaikyti griežčiausias sankcijas Rusijos eksportui per visą istoriją?
Žaliavinės naftos kainos pirmą kartą nuo balandžio krito žemiau 40 JAV dolerių už barelį ribos. Kaip praneša „Market Watch“, tokį smukimą, visų pirma, lemia žaliavinės naftos perteklius pasaulio rinkose.
Vienos naftos produktais prekiaujančios bendrovės vadovas įsitikinęs, kad laikai, kai žaliavinė nafta kainavo daugiau nei 100 dolerių (90 Eur) už barelį gali taip ir nebesugrįžti. Anot jo, ateinančius dešimt metų naftos kaina už barelį sieks nuo 40 (36 Eur) iki 60 dolerių (54 Eur), skelbia „Autoblog...