Šie gėrimai gali apsaugoti jus nuo kognityvinių funkcijų silpnėjimo.
žalioji arbata
79 straipsnių
Specialistai rekomenduoja atsisakyti pasenusios arbatos ir niekada nevartoti vakarykščio užpilo. Iš tikrųjų arbatą galima gerti tik per artimiausias 15–20 minučių po užvirimo. O jau pastovėjusį gėrimą reikėtų išpilti, nes jis virsta nuodais.
Dažnai superproduktais pavadinamos žalioji arbata ir mačia yra gaminamos iš to paties augalo, nepaisant to, jų skonis, tekstūra, spalva ir paruošimo būdas skiriasi. Nėra vienodas ir abiejų gėrimų poveikis sveikatai bei savijautai. Užsienio ekspertai paanalizavo vienos ir kitos arbatos ypatumus ir pa...
Kas yra kortizolis Kortizolis – antinksčių gaminamas hormonas. Žinome, kad kortizolis – streso hormonas, tačiau jis dalyvauja ir keliose svarbiose organizmo funkcijose: medžiagų apykaitos procesuose, imuniteto funkcijose, svarbus miego ir pabudimo ciklui, netgi reakcijai į stresą. Medikų teigimu, ...
Legenda byloja, kad arbatą pirmą kartą atrado Kinijos imperatorius Šen Nungas 2737 pr. Kr., kai į verdantį vandenį įkrito arbatos lapelių.
Tyrimai parodė, kad žalioji arbata mažina depresijos tikimybę.
Tyrimai rodo, kad šis gėrimas gali būti vienas sveikiausių.
Žalioji arbata dažnai minima kaip sveikatai naudingas produktas. Daugelis žmonių žino, jog žalioji arbata yra kupina antioksidantų, gali pagerinti smegenų veiklą ir mažinti vėžio išsivystymo riziką.
Ne vieną tūkstantį metų Kinijoje ir Japonijoje gyvenantys žmonės geria žaliąją arbatą ir vertina ją ne tik dėl malonaus skonio, bet ir dėl tam tikrų terapinių savybių. Mokslininkai nustatė, kad žalioji arbata gali apsaugoti nuo širdies ligų, padėti kontroliuoti 2 tipo diabetą ir net palaikyti tinkam...
Saugo smegenis nuo senėjimo, gerina žarnyno veiklą, mažina kraujospūdį: kurią arbatą rinktis – juodąją ar žaliąją? (34)
Pasaulyje apstu įvairiausių arbatos rūšių, bet šį kartą apie labiausiai paplitusias ir dažniausiai vartojamas juodąją bei žaliąją arbatas.
Jungtinėse Valstijose Alzheimerio liga – šešta pagrindinė mirties priežastis, susargdinusi jau daugiau nei šešis milijonus amerikiečių. Baisiausia, kad ateinančius dešimtmečius situacija su šia liga tik blogės.
Šiltas arbatos puodelis kartais gali pataisyti visą dieną ir padėti nusiraminti. O naujas tyrimas rodo, kad tai gali būti naudinga ir jūsų kūnui.
Dėl didelio antioksidantų kiekio žalioji arbata gali padėti apsisaugoti nuo tokių ligų kaip Alzheimerio, Parkinsono ligos, osteoporozė ir II tipo diabetas. Sužinokite daugiau apie žaliosios arbatos privalumus ir riziką.
Genai ir amžius – vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių prostatos vėžio atsiradimą. „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis pranešime žiniasklaidai teigia, kad taikydamas profilaktines priemones vyras gali nesusirgti ar ilgam atitolinti šios ligos grėsmę. Pradėti rūpintis savimi galima nuo ...
Plaučių valymo technikos gali praversti žmonėms, kurie rūko, dažnai būna užterštame ore, serga lėtinėmis ligomis, kurios paveikia kvėpavimo sistemą: astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ir cistine fibroze.
Kiek reikia laiko įvairių rūšių arbatai paruošti? Ar galima pakartotinai užplikyti panaudotas arbatžoles? Kiek gramų arbatžolių reikia vienam puodeliui? Išsiaiškinkime, kaip išvengti akivaizdžių, bet itin paplitusių klaidų.
Tamsiais darganotais vakarais ne tik sušilti, bet ir pagerinti nuotaiką padės specialūs žiemos sezono gėrimai. Juose slypi tikra prieskonių audra – nuo viliojančio cinamono iki ekscentriškosios aitriosios paprikos. Ne, išsigąsti nėra ko, nes dedant prieskonių su saiku, skonių variacijos gėrimuose ma...
Trys antioksidantai, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo odos priežiūros rutiną: jie sulėtina senėjimo procesus (5)
Odos priežiūros specialistai ir entuziastai nuolat kalba apie antioksidantus kosmetikos priemonėse bei jų svarbą mūsų odos jaunatviškumui, skaistumui bei apsaugai nuo žalingo aplinkos poveikio. Tačiau didelis informacijos kiekis neretai priverčia pasiklysti grožio labirintuose ir darosi sunku pasiri...
Sparčiai populiarėjanti japoniška mačia arbata užkariauja daugelio kasdienį meniu. Vis daugiau žmonių renkasi į miltelius sutrintą žaliąją arbatą ne tik dėl jos sveikatinančių savybių, bet ir dėl unikalaus skonio.
Svarbu įsisąmoninti – antsvorio mažinimo programa – ne tam tikros priemonės, o ištisa gyvenimiška strategija, o didžiausias kaltininkas šioje istorijoje – mūsų gyvenimo būdas, teigia sveikos mitybos specialistė, knygos „Kaip įveikti celiulitą“ autorė Nicole Ronsard.