Joniškio rajone žvejojęs Džiugas Kavaliauskas savo laimikiu nustebino net roplių žinovą. Jis sugavo rožinę gyvatę.
Žaltys
59 straipsnių
Šį kartą nusprendžiau aptarti vieną iš retesnių, tačiau ypač šią vasarą dažniau pasitaikančių situacijų – tai gyvatės įkandimas.
Socialiniuose tinkluose „Iki“ pirkėja pasidalijo dar neregėtu įrašu – atėjusi į parduotuvę apsipirkti prie arbūzų ji aptiko besirangančią gyvatę.
Pirmadienį žiniasklaida pranešė apie trimetę, kuriai vieno Vilniaus darželio teritorijoje įkando angis. Roplių ekspertas Gerardas Paškevičius paaiškino, kaip gyvatė galėjo atsirasti mieste ir kiek pavojingas jos įkandimas.
Karklėje poilsiavęs Algirdas pasidalijo neįprastu vaizdu – jūroje netoli poilsiautojų plaukiojo ir gyvatė. Vaizdo įraše matyti, kad tai – geltonskruostis žaltys.
„Pietų metu užkandžiauja daugelis. Nežinia, ar žuvį pametė koks kiras, ar pats žaltys ją išsitraukė, bet einant taku atrodo įspūdingai“, – rašė Eimantas Palangoje, Birutės parke, sutikęs žuvį ryjantį žaltį.
Gegužės 25-osios, šeštadienio, ryte Jekaterina su tėvu išsiruošė į žvejybą upėje netoli Pernu. Einant į žvejybos vietą, jai įkando gyvatė. Netrukus pasireiškė nerimą keliantys simptomai: padažnėjo pulsas, ją pradėjo pykinti, koja ištino ir smarkiai skaudėjo.
„Štai lietuviškasis smauglys! Utenos miestas. Šalia prekybos centro!“ – rašė Vitalijus, pasidalinęs vaizdo įrašu.
Saulėje besišildantį žaltį Aušra norėjo nuvyti nuo kelio, mat ten būti jam nesaugu, tačiau šiam toks rūpestis visai nepatiko, tad jis ėmėsi vienos įdomios gudrybės. Roplių žinovas sako, kad prie tokio žalčio artintis nederėtų, o bandantys paimti jį į rankas gali ir labai pasigailėti.
Šylantys orai iš žiemos sąstingio pabudino ir Lietuvoje gyvenančias gyvates. Gamtos fotografas Petras Juškauskas kovo 11-ąją įamžino pirmąsias šiemet – į jo kadrą pateko geltonskruostis žaltys ir angis. Abu pavyko užfiksuoti Amalvos aukštapelkėje. Gamtininkai primena, kaip atskirti žalčius nuo angie...
Daiva iš Kaišiadorių užfiksavo neįprastą gyvačių elgesį – šios rangėsi sušliaužusios į didelį gumulą. Roplių žinovas sako – nieko keisto, juk pavasaris. Jis atskleidė tikrų įdomybių apie gyvačių poravimosi įpročius. Kai kuriais jų net sunku patikėti.
Pajutęs pavojų, žaltys panaudojo vieną triuką: prie tokio verčiau nesiartinti, nes galite labai pasigailėti (2)
Pasikeitusi lauko temperatūra pažadino roplius, tad jų jau galima aptikti. Štai Vilniaus rajone pastebėtas itin keistai besielgiantis geltonskruostis žaltys. Roplių žinovas pasakė, kas žalčiui nutiko, ir kodėl prie tokio verčiau nesiartinti.
Atėjo ruduo – geltonskruosčių žalčių migracijos į žiemojimo vietas metas. Tokiu laiku nemažai jų iššliaužia į kelius ir gali žūti po automobilių ratais. Gamtininkai kviečia vairuotojus būti atidžius ir žalčius saugoti, praneša Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija.
Netoli Balžio ežero gyventoja užfiksavo pribloškiantį vaizdą – žaltys buvo apžiojęs didžiulę rupūžę ir bandė ją praryti. Nors yra žinoma, kad gyvatės gali itin plačiai išsižioti, tokio dydžio rupūžė atrodo tikrai sunkiai įveikiama. Pasirodo, kad ji bandydama apsiginti panaudojo vieną gudrybę.
Nors vandens telkiniuose tikrai galima išvysti geltonskruosčių žalčių, ten pamatyti vienintelę nuodingą Lietuvos gyvatę yra visiškas netikėtumas. Yra žinoma, kad jos vengia vandens. Vis dėlto kadrai, kuriais pasidalijo skaitytojas, parodo, kad net ir angys gali įsitaisyti vandens telkinyje. Herpetol...
Utenos rajone ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir nusprendė jį pavaišinti ką tik sugauta žuvimi. Tai, ką padarė roplys, abejingų nepaliko.
Atšilus orams iš žiemos sąstingio pabudo ropliai. Vienos pirmųjų pasirodo angys – vienintelės nuodingos gyvatės Lietuvoje. Taip pat aktyvūs tampa žalčiai, kurių turime dvi rūšis. O štai dažnai gyvate palaikomas gluodenas iš tiesų yra visai ne gyvatė. Kaip atskirti, kas yra kas, paaiškino Žagarės reg...
Trečiadienio popietę pasivaikščioti prie Neries atėjęs vilnietis Garry pastebėjo tai, ką išvysti miesto centre tikėtumėtės mažiausiai. Šalia upės krantinės beveik prie vyro kojų vinguriavo roplys.
Tomas Lietuvos herpetologų draugijos feisbuke pasidalino vaizdo įrašu, kuriuo sunku patikėti – jame buvo matyti, kaip jo pažįstamas rankose laiko balsvą žaltį. Jis spėjo, kad žaltys yra albinosas arba leukistas. Vaizdo įrašas nustebino ir herpetologą Gerardą Paškevičių: „Nė karto nebuvau sutikęs tok...
Lietuvoje jau pasirodė angys: gamtininkė pasakė, kaip jas atpažinti ir kuo jos tokios ypatingos (21)
Nors dažnas pamatęs gyvatę, o ypač nuodingą, prie jos tikrai nesiartintų, herpetologė ir gyvačių fotografė Jolita Šliakienė jų ieškoti apsiginklavusi fotoaparatu keliauja specialiai. Sako, kad ją gyvatėmis susidomėti paskatino smalsumas: kodėl visi jų taip bijo?