Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad pasibaigus žemės mokesčio terminui 634 tūkst. žemės savininkų sumokėjo beveik 90 proc. visos apskaičiuotos žemės mokesčio sumos. VMI duomenimis, tai sudaro 53 mln. eurų. 620 tūkst. gyventojų sumokėjo kiek daugiau nei 43 mln. eurų, o 14 tūkst. įmonių ...
žemės mokestis
60 straipsnių
Žemės mokestis – žemės mokestį moka žemės ploto savininkai. Mokesčio tarifas yra nuo 0.01% iki 4% žemės mokestinės vertės.
Pentadienis yra paskutinė diena, kuomet savininkams reikia susimokėti žemės mokestį už 2024 metus – šiemet gyventojai turėtų sumokėti apie 61 mln. eurų, arba 2 mln. eurų (3,27 proc.) daugiau nei pernai.
Šimtai tūkstančių gyventojų iki lapkričio 15 dienos privalo sumokėti žemės mokestį. Tai jau padarė 60 proc. turinčių šią prievolę. Nesusimokėjusiems grės pasekmės – bus imti skaičiuoti delspinigiai.
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) informavus gyventojus, kad jau laikas mokėti žemės mokestį, vienas žmogus savo deklaracijoje rado neatitikimą. Jo paprašyta susimokėti už dar 2023 metų pirmą pusmetį parduotus sklypus. Nors suma nedidelė, jis sako savo pavyzdžiu norįs parodyti, jog gyventojai t...
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) jau gali peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas už 2024 metus. Dauguma žemės savininkų informaciją apie žemės mokestį netrukus gaus ir e. paštu, o tiems, kurie nesi...
Klaipėdoje lengvatos dalijamos už leidimą naudotis įmonės tualetu: tarp laimingųjų – ir politikų bendražygiai (1)
Klaipėdos miesto vadovai nusprendė, kad už geranoriškumą turi būti atlyginta. Tarybos spendimu, nuo nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo atleidžiamos kelios įstaigos, leidžiančios visiems žmonėms nemokamai pasinaudoti tualetu. Tarp svetingųjų verslų minimas ir politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai...
Lapkritį pasibaigus terminui žemės mokesčio dar nesumokėta apie 4 mln. eurų, o to nepadarė beveik 91 tūkst. savininkų. Jiems jau skaičiuojami delspinigiai, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Vis dėlto, nors mokestis paaugo, vėluojančių mokėti skaičiai šiemet yra mažesni.
Beveik 800 tūkst. žemės savininkų Lietuvoje šiemet sulaukė kai kuriais atvejais net kelis kartus didesnio mokesčio už žemę. Tai įvyko atlikus naują masinį žemės vertinimą. Ūkininkai susigriebė už galvos. Gera žinia ta, kad, bent jau teoriškai, būdas kaip sumažinti šį mokestį yra.
Savininkams susimokėjus žemės mokestį už 2023 metus, o ūkininkams dėl ženkliai išaugusios mokestinės naštos reiškiant pasipiktinimą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlytų esamą apmokestinimo sistemą taisyti.
Likus dienai iki žemės mokesčio termino, 481 tūkst. žemės savininkų sumokėjo 34 mln. eurų. Tuo metu likusieji 296 tūkst. žemės savininkų mokestį, apie 25 mln. eurų, sumokėti turėtų iki rytojaus, primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Po itin sunkių metų – prieškalėdinė dovanėlė: ūkininkai griebiasi už galvų dėl 230 proc. išaugusių žemės mokesčių (33)
Šiemet žemės mokestis ūkininkams trenkė tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Kai kuriems jis išaugo net ne procentais, o kelis kartus. Ūkininkus piktina ir, anot jų, ydinga mokesčio skaičiavimo tvarka, nes žemės ūkio paskirties žemė, nors jos vertė oficialiai ir kyla, realiai daugiau naudos duoti negal...
Ūkininkai piktinasi kai kur net kelis kartus išaugusiu žemės mokesčiu. Jie teigia, kad tai turės įtaką produkcijos kainoms. Stebina, kad ženklus mokesčio pakėlimas įvyko be plačių diskusijų su visuomene, tiesiog perskaičiavus turto vertę.
Ko gero, kiekvienas Lietuvoje gyvenantis pensinio amžiaus žmogus svajoja apie orią senatvę. Bėda ta, kad toks scenarijus susiklosto tikrai ne visiems senjorams. Metai iš metų yra kalbama apie per mažas pensijas, dėl kurių senjorai atsiduria už skurdo ribos.
Nuo kitų metų Klaipėdos rajono savivaldybėje keisis žemės mokestis, tad daliai žemės savininkų teks patuštinti piniginę stipriau.
Turėdami susimokėti už mobiliojo ryšio paslaugas, kas mėnesį gauname sąskaitą. Įsivaizduokite, jei vietoje to, praėjus nemažai laiko, gautumėte skolos sumą su priskaičiuotais delspinigiais? Būtent taip vienai skaitytojai nutiko su žemės mokesčiu – moteris iki šiol negali būti tikra, kad vėl nesulauk...
Dėl įvairių priežasčių žemės mokesčio, viršijančio penkis eurus, laiku nesumokėjo 160 tūkst. jos turėtojų, sako Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovė.
Trečdalis gyventojų, privalėjusių susimokėti žemės mokestį, laiku to nepadarė, o Valstybinė mokesčių inspekcija(VMI) žada dar šiek tiek lukterėti ir paskaičiuotas sumas tiesiog nusirašyti nuo bankų sąskaitų. Delfi paaiškina, kam priklauso mokėti šį mokestį ir kaip jis apskaičiuojamas.
Žemės turintys fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2022 m. lapkričio 15 d. turėtų susimokėti žemės mokestį. Valstybinė mokesčių inspekcija iki lapkričio 1 d. jiems suformavo ir pateikė žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas, o pavėlavusiems bus skaičiuojami delspinigiai.
Šiuo metu žemės savininkų mokamas žemės mokestis remiasi nuo 2018 metų galiojančiomis mokestinėmis vertėmis, tačiau jau nuo kitų metų sausio perskaičiuotos žemės vidutinės rinkos vertės bus prilygintos mokestinėms vertėms, nuo kurių bus skaičiuojami būsimi žemės mokesčiai, praneša Registrų centras.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog daugiau kaip 266 tūkst. privačios žemės savininkų jau sumokėjo žemės mokestį: 1,8 mln. eurų sumokėjo įmonės ir 12,6 mln. – gyventojai. 453 tūkst. mokesčių mokėtojų (25,8 mln. eurų) žemės mokesčiui sumokėti liko dar savaitė laiko – iki lapkričio 15...