Šaltis ir dargana – jau čia. Dauguma miestų jau įjungė šildymą ugdymo ir gydymo įstaigose bei gyventojams daugiabučiuose. Tie, kas gyvena nuosavuose namuose, turėtų pasirūpinti savo saugumu. Krosnis ar židinys atneša šilumą ir jaukumą, tačiau neretai tampa ir mirtinu pavojumi.
židinys
23 straipsnių
Židinys − atvira ugniavietė patalpoje; vienas iš seniausių patalpų šildymo būdų
Nuosavas namas ir sodyba tai ne tik malonumas vasarą vaikščioti basomis po pievą, bet ir pakankamai daug rūpesčių. Kur kas daugiau, nei gyvenant bute. Kuo reikia pasirūpinti, kad žiemą nekiltų bėdų.
Nemažai Europos tautų iki šiol yra tebegajus paprotys: palietus kaminkrėtį, būtinai nutiks kas nors gero. Lietuvoje tai tikras nonsensas: pas mus ir taip tradiciškai iš nieko niekada nesitikima nieko gero (ir ne tik iš kaminkrėčių), o ir tų pačių kaminkrėčių niekas ir toliau profesionaliai nerengia.
Šią gražią ir gana šaltą žiemą židinys pasirūpina ne vienų namų jaukumu bei šiluma. Dažnai kuriant židinį, naudojant netinkamas malkas ar židinio ugniai neskubant užsiliepsnoti, aprūksta židinio stiklas.
Židinys – jaukumo, šilumos ir komforto simbolis. Jei norite įsirengti židinį nuosavame name, jums veikiausiai nekils jokių kliūčių. Tačiau tiems, kas gyvena butuose, tai padaryti bus kur kas sudėtingiau. Vienas iš variantų – kompaktiški židiniai be ugnies ir dūmtraukio.
Net jei jūsų namas, sodyba šildomi elektra, malkų prireiks pirtelei iškūrenti ar išsikepti kepsnių su svečiais. Taigi malkas reikia kažkur sukrauti, kad jos būtų patogiai pasiekiamos ir sausos.
Keturiose įmonėse pastaruoju metu fiksuoti 11 koronaviruso (COVID-19) atvejų nuo šiol bus vertinami kaip vienas židinys, skelbiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešime spaudai.
Pasitikrinkite, ar žiema būstui nepaliko nemalonių dovanų: vietos, į kurias atkreipti dėmesį ir kaip jas sutvarkyti (1)
Pandemija ir karantinas privertė visus likti savo namuose, todėl žmonės pradėjo tvarkyti spintas, garažus ir privačius kiemus. Pasak būsto priežiūros specialistų, dabar tinkamas metas susitvarkyti ir patį būstą, įvertinti žiemos paliktus nuostolius ir jau dabar pradėti ruoštis ateinantiems metams be...
Kadagys nuo seno lietuvių buvo mėgstamas dėl savo gydomųjų ir antibakterinių savybių. Tačiau ne tik dėl šios priežasties verbų sekmadienį, anot žolininkės Vaivos Jundalaitės-Kosienės, į bažnyčią šventinti vertėtų neštis paprasčiausią kadagių puokštelę – ištaigi verba nėra būtina.
Lietuvos žmonės nesirūpina krosnių, židinių ir dūmtraukių priežiūra: jie mūsų šalies gyventojų namuose dažniausiai sukelia gaisrus, o dėl jų netinkamo įrengimo ir naudojimo kilusiuose gaisruose žūva daugiausia žmonių.
Kai už lango – žvarbu ir gausu sniego, šilti namai yra vienas didžiausių žiemos malonumų. Yra įvairių būdų sušildyti būstą, tačiau ypatingą jaukumą geriausiai sukuria židinyje ar krosnelėje spragsinčios malkos.
Tokia suma daugeliui skambėtų juokingai: per visą žiemą Vilniuje už šildymą sumoka mažiau nei 100 eurų (32)
Šildymo sezono pradžia kasmet tampa nemažu iššūkiu daliai Lietuvos gyventojų. Individualių namų savininkai ieško būdų sutaupyti pasirinkdami šildymosi būdą pagal kainos ir kokybės santykį, o butų savininkams belieka renovacija arba atsijungimas nuo centralizuotų tinklų.
Netoli Klaipėdos gyvenantis Gediminas B. įsivėlė į nemalonią situaciją, kuri galėjo baigtis tiesiog maloniu šildymusi prie naujai įrengto židinio.
Norvegijos gyventojai džiaugiasi ilga, tamsia žiema. Kaip gi įmanoma išlaikyti gerą nuotaiką ateinančius keturis mėnesius?
Pirmadienio popietę į Švenčionių rajone esantį Jaurų viensėdį skubėjo ugniagesiai. Apie 14.40 val. pranešta, kad viename čia esančių medinių namų kilo gaisras. Kaimynai atviravo: namas priklauso velionio prezidento Algirdo Brazausko našlei Kristinai.
Smogas - rimta didmiesčių problema. Jis susidaro tuomet, kai ore padidėja kietųjų dalelių koncentracija. Reikia žinoti, kad tai tikrai nėra savaiminis reiškinys. Prie oro užterštumo prisidedame ir mes, žmonės. Kaip? Visų pirma kūrendami kietąjį kurą.
Tūkstančius metų ugnis yra gyvenimo, šilumos ir namų jaukumo simbolis. Interjere tokiu simboliu buvo ir liks židinys.
Šaltu paros metu savo namų neįsivaizduojame be židinio. Kokios naujovės židinių rinkoje pasakoja UAB „Vyzijo“ direktorius Vytautas Keršys. Naudojant židinį ne tik kaip interjero detalę, bet ir namo šildymui, tikrai pravers išmanieji reguliatoriai, kurių dėka galime taupyti savo laiką
Ugniagesių reido realijos - pirštinės virš krosnies, malkos prie židinio, nevalyti kaminai. Šiaulių ugniagesiai surengė reidą, kad patikrintų, kaip gyventojai naudojasi krosnimis.
Norvegijos visuomeninis televizijos kanalas transliuoja 12 val. trukmės programą, kur rodoma spragsintis židinys.