„Po truputį tai įsisiūbavo“, – džiaugiasi hobihorsingo varžybas rengiantis Algirdas Nakvosas, kalbėdamas apie Lietuvoje populiarėjantį judėjimą.
Žirgas
64 straipsnių
Ištvermės jojimo ir važiavimo duetai iš visos Lietuvos jėgas išbandė Žiegždriuose, Kauno rajone, kur vyko paskutinės šio sezono varžybos.
Pėsčiomis ar dviračiais po pasaulį keliaujantys žmonės šiais laikais nebestebina. O štai į daugiau nei tūkstančio kilometrų kelionę žirgu išsiruošusią merginą sutiksi tikrai ne kiekvieną dieną.
Tautvydas Barštys, garsus verslininkas neseniai pardavė dešimtmečius kurtus „Kauno grūdus“ ir nusprendė pinigus skirti tam, kad sukurtų verslą, kuris niekada neatsipirks.
Balandžio 5 dieną po vieną Australijos traukinių stotį risnojo į laisvę ištrūkęs žirgas, nustebinęs perone laukusius praeivius. Saugumo kameros užfiksavo, kaip prieš pat vidurnaktį į Sidnėjaus traukinių platformą įbėga arklys, kuris vėliau buvo įkeltas į specialią transporto priemonę.
Po vieną Australijos traukinių stotį risnojo į laisvę ištrūkęs žirgas, nustebinęs perone laukusius praeivius.
Augustas Čepelė – tikrai neeilinis vienuolikmetis. Dar būdamas darželinukas pirmą kartą užsiropštė ant ponio ir iš balno neišlipa iki šiol. Tuomet ir prasidėjo jaunojo jojimo meistro, neseniai Lietuvos čempionu tapusio Augusto sėkmės su žirgais istorija.
Kartais tereikia akimirkos, ir gyvenimas gali griūti kaip kortų namelis. Kai likimas siunčia sunkių išbandymų, galima palūžti ir pasiduoti, bet galima visomis jėgomis kabintis į gyvenimą ir iš jo imti viską, ką šis pasiūlo.
Senovinėse kapinėse Vokietijoje – netikėtas archeologų radinys: šalia raitelio – žirgas be galvos (5)
Vokietijoje archeologai rado žirgo be galvos ir šalimais palaidoto žmogaus palaikus, jie nežino, kodėl žirgui buvo nukirsta galva.
Kėdainių teismo rūmai, išnagrinėję civilinę bylą dėl žirgo pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo, restitucijos taikymo ir nuostolių atlyginimo, nusprendė ieškinį tenkinti visiškai: sutartį nutraukė, įpareigojo atsakovę pasiimti žirgą ir grąžinti pirkėjui 6 000 Eur.
Jauna atlikėja, žinoma muzikinio projekto nugalėtoja, veterinarijos gydytoja, dėstytoja – ir studentė, mokslininkė – ir vienintelė Baltijos šalyse arklių osteopatė. Taip glaustai galima apibūdinti Giedrės Vokietytės-Vilėniškės pastarojo dešimtmečio karjeros kelią, kuris nuo vaikystės pomėgio žirgams...
Ekscentriko Johno Myttono gyvenimas – protu nesuvokiami poelgiai ir keista oficiali mirties priežastis (4)
Johnas Myttonas gimė kilmingoje anglų šeimoje. Viskas jo gyvenime turėjo sektis puikiai, nes nuo gimimo jis buvo turtingas ir visos durys jam buvo atviros. Tačiau Myttonas tapo ekscentriku, kurį daugelis jo aplinkinių laikė nepakenčiamu. Tiesa, dabar kai kurios istorijos apie Myttoną iš tikrųjų keli...
Tarptautinės komunikacijos specialistė Medeina Andriulienė pirmąkart pabandė joti būdama vos ketverių, dvylikos pradėjo treniruotis profesionaliai ir, kaip pati sako, „įsigijo“ ligą visam gyvenimui. Dailiuoju jojimu užsiimanti moteris šiuo metu yra pristabdžiusi šią veiklą dėl nėštumo, tačiau vienas...
Šiandien vis mažiau ūkių augina žirgus. Šis gyvūnas labiau tapęs vienu iš nacionalinio tapatumo simboliu. Išties, žirgininkystės naratyvas Lietuvos istorijoje figūruoja didžiąją dalį šalies kūrimosi laikotarpio, o ypač ryškus bajorijos laikais. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir, kaip pasako...
Pakalbinti Virginijų Baltrušaitį pasiūlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis prasitarė pažįstantis šį žirgų kaustytoją, Virginijus yra pagelbėjęs kaustant žirgą, kuriuo jodinėja Edmundo dukra.
44 tūkst. eurų pajamų ir 54 tūkst. eurų išlaidų – tokį metinį veiklos rezultatą Rietavo savivaldybės tarybai pateikė viešosios įstaigos „Rietavo žirgynas“ direktorius Ričardas Astrauskas.
„Žirgininkų darbas – kaip paprastų ūkininkų. Turbūt vienas prasčiausiai apmokamų“, – tikina Šveicarijoje gyvenanti, bet Lietuvoje gerai žinoma raitelė Gerda Žibūdaitė. Anot jos, itin brangioje Šveicarijoje net ir savo srities profesionalams gauti gerai apmokamą darbą – nepaprasta.
Socialiniuose tinkluose trečiadienį pasklido nuotraukos, kuriose matyti, kaip Austrijoje vyras mėgina įlipti į keleivinį traukinį su kiek neįprastu pakeleiviu – kumele.
Daugelis žino knygelę vaikams „Juodasis gražuolis", kurioje pasakojama apie žirgą, išgyvenantį ne vieną iššūkį savo gyvenime ir suprantanti, kad negalima aklai pasitikėti žmonėmis. Žmonės gali ryžtis bet kam, kad tik išdresuotų paklusnų žirgą.
Dzūkijos vienkiemyje įsikūrusi Olga Choroškova kaip vieną iš savo gyvenimo tikslų įvardina žirgų, kurie jau paseno ir nebetinka sportui ar darbui, karšinimą.