Norint sulaukti gero kopūstų derliaus, svarbu kasmet laikytis sėjomainos taisyklių.
žirniai
127 straipsnių
Sėjamasis žirnis (lot. Pisum sativum) – pupinių (Fabaceae) šeimos žirnių (Pisum) genties augalų rūšis.
Vienmetis žolinis augalas. Lapai poromis priešiškai plunksniški su kiaušiniškais lapeliais ir ūseliais, kuriais kabinasi prie atramos. Vaisius – ankštis, kurioje yra apvalios ar netaisyklingos žalsvai geltonos, rausvai gelsvos ar žalios sėklos.
Sėklos kitam sezonui turėtų būti pradėtos rinkti jau praėjusių metų pavasarį arba žiemą. Kaip jas paruošti, kad gautumėte gerą derlių.
Viena Lietuva, o skirtumai gali įvaryti šoką – kiek skiriasi vaisių ir daržovių kainos Vilniuje ir provincijoje (1)
Nors Lietuva palyginti nedidelė valstybė, tačiau vietoje užaugintų ir pagamintų maisto produktų kainos gali skirtis kartais.
Kad savo sklype užaugintumėte skanius, saldžius ir didelius žirnius, birželio mėnesį pakanka juos pamaitinti viena paprasta trąša.
Kad žirnių derlius būtų gausus, birželio mėnesį būtina patręšti kalio ir magnio trąšomis. Kaip tai padaryti.
Vilniaus turgeliuose jau galima aptikti pirmojo lietuviško derliaus vaisių – daugiausia žalumynų, tačiau atsiranda ir braškių. Prekeiviai sako, kad žmones labai domina lietuviška produkcija, skuba ieškoti visko, kas auginama vietoje, tačiau kainos kol kas kandžiojasi. Savo ruožtu ekspertai atkreipia...
Universalios kuskuso salotos su daržovėmis – galima valgyti vienas, o galima patiekti prie žuvies, mėsos patiekalų kaip sotų ir maistingą garnyrą. Apšlakstykite kuskuso salotos su daržovėmis citrinos sultimis ir patiekite
Egzotiško skonio daržovių troškinys su ananasais gali būti valgomas kaip pagrindinis patiekalas. Saldžiarūgštis, jis patiks daugeliui. Daržovių troškinys su ananasais tiks ir pietums, ir vakarienei.
Šitaip ruoštų makaronų su vištiena receptas dar nieko nenuvylė. Kvapnus, sotus ir išraiškingo skonio patiekalas. Kepkite makaronus su vištiena iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30 minučių.
Iš algų nepragyvenantys mokslų daktarai ėmėsi ūkininkavimo – apskaičiavo, kas labiausiai apsimokės (1)
Mokslų daktarai Martynas ir Kamilė Klepeckai ne vienerius metus siekė karjeros. Vis dėlto, pasak M. Klepecko, pragyventi vien tik iš mokslininko atlyginimo ar dėstytojavimo Kauno Vytauto Didžiojo universitete buvo sudėtinga, todėl šeima nusprendė grįžti į Martyno tėviškę Biržų rajone, Pagavėnių kaim...
Grupė mokslininkų iš Londono Imperatoriškojo koledžo tikina atradę būdą, kaip sustabdyti nutukimą. Su sveikatos problemomis, kurias sukelia antsvoris, kovoti neva turėtų padėti makaronai, pagaminti iš raukšlėtųjų žirnių.
Švelnaus skonio vištienos sriubai neliksite abejingi. Ji kvapni, soti ir maistinga. Patiekite vištienos sriubą pagardinę grietine ar jogurtu.
Palankios dienos darbuotis sode, darže ir su kambariniais augalais 2023 m. gegužę, pagal Mėnulio kalendorių: 4, 10–11, 14, 20, 24–25, 27–29.
Kokia spalvinga ir soti ta šiupininė sriuba. Joje rasi visko: ir mėsos, ir bulvių, ir kruopų. Norintys rūgštesnio šiupininės sriubos skonio, nepamirškite įpjaustyti alyvuogių.
„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, – rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau vargu ar šis klasikas galvoje turėjo daržininkystę, nors ir ją reikia nuo kažko pradėti. O pradėti geriausia nuo garantuoto ir lengvai pasiekiamo rezultato.
Kūčia – ritualinis Kūčių patiekalas, be kurio nebuvo įsivaizduojamas šventinis stalas nė vienuose namuose. Tikėta, kad grūdai ir žirniai simbolizuoja skalsius metus, gerą derlių, medus atneš gerą sveikatą, riešutai suteiks pilnatvę, o spanguolės apsaugos nuo priešų.
Lietuva tradiciškai, skaičiuojant vienam gyventojui, bene didžiausia grūdų eksportuotoja pasaulyje – užauginame virš 6 milijonų tonų, sunaudojame virš milijono, tačiau šie skaičiai greitai gali keistis, nes Lietuvoje jau keletas didelių įmonių grupių ir kooperatyvų bei užsienio investuotojų kalba ap...
Baltyminių augalų augintojams 2023-2027 m. numatyta skirti beveik 68 mln. eurų susietosios paramos. Taip pat šių augalų augintojai galės dalyvauti ekologinėse sistemose bei gauti paramą pagal kaimo plėtros intervencines priemones.
Naujausi moksliniai duomenys rodo, kad nanotechnologijos teigiamai veikia žemės ūkio ir maisto produktų sektorius, sumažinant neigiamus žemės ūkio praktikos padarinius aplinkai ir žmonių sveikatai, pagerindamos augalų kokybę ir produktyvumą.
Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt. Šiandien sveikatos sp...