Kai pavasario pradžioje dar niūriame miško fone pastebimas jau pražydęs augalas, labai knieti jį paliesti, gal ir nusiskinti. Jeigu tas augalas – žalčialunkis, anot botanikų, „gero nelauk“: tik prisilietus, nudeginama oda. Kaip atpažinti šį vieną pirmųjų pavasarinių augalų ir kaip išvengti skaudžių ...
Živilė Lazdauskaitė
6 straipsnių
Uogautojams ir grybautojams subruzdus į miškus, reikia žinoti, kad ne viskas, kas auga miške, yra valgoma. Nuodingi būna ne tik grybai, bet ir uogos. Tokių rūšių nėra daug, tačiau jų galimas poveikis organizmui dažnai būna mirtinas.
Gamta gali pasiūlyti tiek vaistus nuo sunkiausių ligų, tiek pačių baisiausių nuodų. Ar kada susimąstėte, kad vos kelios viliojančiai raudonuojančios uogos, rastos Lietuvos miškuose, gali sukelianti protu sunkiai suvokiamas kančias ar net mirtį? Pavadinimas, kurį tikrai derėtų įsiminti – tai žalčialu...
Gražios, bet mirtinos. Taip galima pavadinti nuodingiausias Lietuvos miško uogas. GRYNAS.lt sudarė nuodingiausiųjų sąrašą.
Ne daug kas susimąsto, kad labai gražiai žydintys, nuostabiai kvepiantys ir viliojantys augalai, nuskinti ir parnešti namo, gali sukelti galvos skausmą. Gamtos mokslų daktarė Živilė Lazdauskaitė GRYNAS.lt sudarė tokių augalų sąrašą.
Šylant orams sužaliuoja vis daugiau augalų, tačiau kai kurie yra labai pavojingi. Kad žinotumėte, ko neskinti, supažindiname jus su lietuviškais augalais ir tuo pačiu pristatome GRYNAS.lt sudarytą pavojingiausių sąrašą.