Nemokamame žinių patikrinime kviečiami dalyvauti visi – nuo moksleivio iki senjoro, nuo apie klimato kaitą dar negirdėjusio iki aplinkosaugos profesionalo. Dalyviai žinias pasitikrins ir dėl prizų susirungs keturiose kategorijose – pradedančiojo, smalsuolio, tyrinėtojo ir eksperto.

Praėjusių metų pažymys – penketas

Praėjusiais metais vidutinis dalyvis Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą išlaikė penketukui. Rezultatai parodė, kad net 60 proc. egzamino dalyvių nežinojo, kur kreiptis pastebėjus gamtai daromą žalą, tik 40 proc. galėjo įvardinti, kaip klimato kaita paveikia žmogaus sveikatą. Vos 2 iš 10-ies identifikavo transporto sektorių kaip didžiausią šiltnamio efektą sukeliančių dujų sukėlėją Lietuvoje.

„Akivaizdu, kad poreikis stiprinti aplinkosauginį raštingumą Lietuvoje yra didelis. Viešojoje erdvėje gausu „žaliojo smegenų plovimo“ ir mitais apipintos informacijos, kuri kartais prasilenkia su realybe ir arba visai atima motyvaciją rinktis pokyčius, arba skatina imtis ne visai efektyvių veiksmų. Nacionaliniu aplinkosaugos egzaminu siekiame sudaryti sąlygas ne tik pasitikrinti žinias, bet ir įgyti naujų, aktualių kasdieniams pasirinkimams“, – sako egzaminą rengiančio Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas.

Remigijus Lapinskas

Kviečia egzaminui ruoštis jau dabar

Dalyviai susidurs su užduotimis klimato kaitos, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos pažinimo, energetikos, žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi tikslų ir kitomis temomis. Klausimus egzaminui ruošia skirtingų sričių specialistai iš Lietuvos ir užsienio: pedagogai, ekologai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai, žaliosios verslo transformacijos konsultantai ir kt. Jų gretose – ir mokslo populiarinimo kanalo „Mokslo sriuba“ kūrėjas Ignas Kančys bei Metų mokytojo premijos laureatė, biologijos mokytoja-ekspertė Rasa Zubrickienė.

Nors egzaminas vyks tik po mėnesio, susidomėjusieji raginami registruotis ir pasiruošimui naudingą edukacinį turinį gauti jau dabar. Geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti vertingais prizais specialios egzamino laureatų apdovanojimo ceremonijos metu. Registracijos formą ir daugiau informacijos apie egzaminą rasite ČIA.

Pernai Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. žmonių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją