„Šiandien turime galingą įrangą, pakankamą kiekį duomenų, kad DI įrankiai galėtų apsimokyti ir veikti, DI tapo prieinamas ir namų vartotojams. Todėl didėja ne tik lūkesčiai, technologijos populiarumas, bet ir baimės,” – pasakoja D. Janickas. Visuomenėje vis dar gajus mąstymas, kad įvairios DI programos pakeis darbuotojus, susidursime su kūrybingumo ir autentiškumo krize.
„Baimė naujoms technologijoms žmoniją lydėjo visuomet – pavyzdžiui, pradėjus naudoti rankinius skaičiuotuvus, jie buvo uždrausti universitetuose. Jau vėliau, būgštavimų girdėjome ir atsiradus programai „Photoshop“ – buvo teigiančių, kad prarasime savo autentiškumą ar net talentą. Vis dėlto aš esu optimistas - tikiu, kad šiandien esame dar viename lūžio taške, kai technologijos tikrai pakeis tai, kaip dirbame, bet sugebėsime jas panaudoti savo naudai. Tie, kurie naudos šiuos įrankius dirbs greičiau, produktyviau ir našiau, turės pranašumą“, – teigia D. Janickas.
DI verslų kūrėjo manymu, lyginant su anksčiau vykusiais technologiniais proveržiais, tokiais kaip skaitmenizacija, DI pajėgumas yra ženkliai didesnis. Atnešama nauda yra didelis šuolis, todėl tie, kurie jau taiko DI sprendimus yra visu žingsniu priekyje ir juos pasivyti darosi vis sunkiau.
„Svarbu klausti ne tik ar DI pakeis ar kada pakeis žmogų, tačiau – ir kaip tai padarys. Tikėtina, kad bus ne vienas įrankis, kuris tą patį darbą padarys greičiau ir su mažiau klaidų nei žmogus, todėl tam tikros darbo rolės turės keistis. Pavyzdžiui, galimai daugiau dėmesio skirsime kitai vadovaujamo darbo pusei – komandos subūrimui, motyvacijai, vizijos kūrimui,“ – pasakoja D. Janickas.
„edON“ teigimu, DI anaiptol nėra ateities vizija, o jau dabar plačiai taikomas įrankis. Šiandien vis ryškiau matomas atotrūkis tarp įmonių ar darbuotojų, gebančių tikslingai pasitelkti šią technologiją ir tų, kurie DI teikiamais privalumais dar nesinaudoja.
Dažniausiai pradėti domėtis DI galimybėmis darbuotojai ir įstaigų vadovai vengia dėl kelių priežasčių: įgūdžių neturėjimo, netinkamo požiūrio (perfekcionizmo, klaidos baimės ir t.t.), iki galo nesuvokdami technologijų potencialo ar, paprasčiausiai, nežinodami nuo ko pradėti.
JAV konsultacijų įmonės DDI kasmetinės apklausos duomenimis, vos iki 30 proc. vadovų save vertina kaip efektyviai išmanančius skaitmenines technologijas. Visgi norint pasirūpinti įmonės skaitmenine transformacija ir organizaciją paversti inovatyvesne bei konkurencingesne, vadovams skaitmeniniai įgūdžiai – įvairių platformų žinojimas, kibernetinio saugumo supratimas, optimizacijos reikšmė – yra būtini.
Prieš metus, pasitelkus daugiau nei dešimties metų patirtį IT technologijų ir švietimo sektoriuose bei turint aiškų supratimą apie IT rinkos poreikius, įsteigta technologijų ir skaitmeninių įgūdžių akademija „edON“. Tarp daugiau nei 10 „edON“ siūlomų kursų – mokymai vadybos, marketingo, sprendimų kūrimo, kūrybos srityse. Kursai skirti norintiems papildyti turimas žinias arba visiškai pakeisti karjeros kryptį ir įgyti naujų, dabarties ir ateities įmonėms aktualių, technologijų žinių.
Jau rugsėjo mėnesį „edON“ pristato naują mokymo programą: „DI versle – panaudojimo praktikos, pasirengimas, diegimas ir pokyčio valdymas“. Paskaitų ciklo metu bus gilinamasi į DI rolę šiuolaikiniame versle, galimybę DI panaudoti ilgalaikėje strategijoje, atsakingą naudojimą.
„edON“ akademijoje dėsto technologijų verslų kūrėjai, duomenų mokslininkai, teisininkai, pokyčių valdymo specialistai, turintys ilgametę patirtį Lietuvos ir užsienio rinkose, „Fortune 500“ sąrašo bedrovėse, reklamų agentūrose, taip pat „Satalia“, „Western Union“, „Vinted“, „Teltonika“ įmonėse; aktyviai veikiantys ne tik profesiniame, bet ir akademiniame lauke – paskaitas skaitantys LCC tarptautiniame universitete, ISM, KU, VU ir kt.
Naujas „edON“ mokymų sezonas – jau rugsėjo 12 d.! Nepraleisk progos – registracija į „edON“ siūlomus skaitmeninės rinkodaros, sprendimų kūrimo, vadybos, kūrybos bei DI panaudojimo ir diegimo versle kursus vyks iki rugsėjo 9 d. Kursai 100% finansuojami ES lėšomis, dirbantiems asmenims turintiems aukštąjį išsilavinimą. Daugiau informacijos – www.edon.lt.