Žinote, koks yra pats didžiausias troškinių privalumas? Norint pasigaminti skaniai, visai nebūtina aklai sekti receptų – galite drąsiai eksperimentuoti ir įvairiausius ingredientus miksuoti.

Be to, tai puikus būdas suvalgyti kur kas daugiau daržovių, nei esame pratę. Bulvės, morkos ir rudeniniai moliūgai – tik mažoji dalis daržo gėrybių, galinčių keliauti į puodą. Troškinio skonį pagilins svogūnas, lengvo traškumo suteiks kopūstas, o kaip gi be saliero koto – nors pastarąjį atradęs ne kiekvienas, troškiniams gaminti jis idealiai tinka, mat suviręs vis dar turi išraiškingą, tačiau ne per daug pretenzingą skonį.

O dabar atsidarykite virtuvės spinteles ir traukite visas turimas ankštines daržoves. Jau daugelį metų atsakingą požiūrį į mitybą puoselėjantis bei aukštos kokybės produktus iš daržovių kuriantis „Bonduelle“ į rudeninės mitybos racioną ragina įtraukti kuo daugiau natūraliu skoniu ir didele maistine verte pasižyminčių produktų.

Sotūs ir maistingi žalieji žirneliai, saldžios kukurūzų burbuolės ar gardžiosios pupelės bei avinžirniai padės praturtinti kiekvieną troškinį. O ir suktis virtuvėje ilgai tikrai neprireiks, nes „Bonduelle“ produktai yra sukurti taip, kad juos būtų galima vartoti iš karto arba jie būtų paruošiami itin greitai.

Kelkimės į Graikiją – sotusis avinžirnių troškinys su pupelėmis

Juokaujama, kad gamindami graikai produktus sveria žvilgsniu ir širdimi. Ko jau ko, o paprastumo ir mokėjimo mėgautis maistu iš graikų neatimsite! Tad bent mintimis norėdami nusikelti į šią nuostabią šalį, pasigaminkite lengvą, labai aromatingą ir turtingą troškinį.

Avinžirnių troškinys

Produktai, kurių reikės: 2 indelių „Bonduelle Vapeur“ linijos pupelių ir avinžirnių mišinio, 1 vidutinio dydžio morkos, 1 vidutinio dydžio svogūno, 1 arba 2 saliero kotų (mažiau rinkitės, jei mėgstate švelnesnius skonius), 2–3 skiltelių česnako, 1 citrinos žievelės ir jos sulčių, 2 litrų sultinio, šlakelio alyvuogių aliejaus ir prieskonių – baziliko, raudonėlio, druskos bei maltų juodųjų pipirų.

„Bonduelle Vapeur“ linijos pupelių ir avinžirnių mišinys

Verta žinoti! Baltymų gausūs avinžirniai ir pupelės gali pakeisti mėsą, o visiems kitiems privalumas išvardinti pritrūktų vietos – daug ląstelienos ir folio rūgšties, gausu įvairių vitaminų bei mineralinių medžiagų, neturi glitimo ir cholesterolio. Nereikės nei per naktį mirkyti, nei kelias valandas virti – „Bonduelle Vapeur“ linijos garuose ruoštas avinžirnių ir pupelių mišinys sukurtas lengvai ir greitai paruošiamiems patiekalams, tad gali keliauti tiesiai į lėkštę.

Gaminame! Puode įkaitinkite šlakelį alyvuogių aliejaus ir suberkite kubeliais pjaustytas morkas, svogūnus bei salierus. Pakepinti šias daržoves labai svarbu, mat taip atsiskleidžia ryškesnis jų skonis. Kai daržovės paskrudins šonus, suberkite ten pat česnaką, pagardinkite žiupsneliu raudonėlio ir baziliko – netruksite pajusti, kaip aromatai užpildo visus namus.

Po kelių minučių ten pat į puodą dėkite avinžirnius ir pupeles, patarkuokite citrinos žievelės ir supilkite sultinį. Kai jis užvirs, kaitrą sumažinkite ir patroškinkite, kol visos daržovės suminkštės.

Dalis troškinio keliaus į smulkintuvą, tad atpylę norimą kiekį, gausiai pasūdykite, pagardinkite maltais juodaisiais pipirais, citrinos sultimis (spauskite visą) ir 5 šaukštais alyvuogių aliejaus. Visą masę susmulkinkite iki vientisos masės, tarsi gamintumėte trintą sriubą, o tuomet supilkite atgal į puodą. Paskanaukite, ar netrūksta druskos ir mėgaukitės taip, tarsi būtumėte Graikijoje.

Kelkimės į Vengriją – žaliųjų žirnelių troškinys

Vengrus galėtume drąsiai tituluoti troškinių karaliais – garsųjį vengrišką guliašą jau žino kone visas pasaulis, tačiau pasidomėję, šios šalies virtuvėje atrastumėte daugybę puikių troškinių variacijų. Vieną jų kviečiame pabandyti patiems.

Žaliųjų žirnelių troškinys

Produktai, kurių reikės: 2 indelių „Bonduelle“ žaliųjų žirnelių, 1 morkos, 2 didesnių bulvių, 1 svogūno, dviejų pomidorų (gali būti skardinėje), 3 svogūnų laiškų, fetos sūrio, saujelės šviežių krapų, druskos ir maltų juodųjų pipirų, aliejaus. Jei mėgstate mėsiškus troškinius – dėkite plonomis juostelėmis pjaustytos, miltuose pavoliotos ir keptuvėje pakepintos jautienos.

„Bonduelle“ žalieji žirneliai

Verta žinoti! Žalieji žirneliai gali pasigirti įspūdinga maistine charakteristika – kaloringumas tikrai nedidelis, o reikalingų vitaminų, mineralų ir skaidulų juose gausu. Natūralų skonį išsaugoję konservuoti „Bonduelle“ žirneliai leis pasijusti taip, lyg valgytumėte ką tik atneštus iš daržo. Būtinai paskanaukite, tik nesuvalgykite visko – žirnelių prireiks troškiniui.

Gaminame! Visas daržoves supjaustykite norimo dydžio gabaliukais – tik bulves pjaustykite kiek stambiau, maždaug kąsnio dydžio, kad jos nespėtų per daug suvirti. Į įkaitintą puodą įpilkite šlakelį aliejaus ir pirmiausia pakaitinkite svogūną. Kai šis švelniai pagels, suberkite likusius ingredientus: žaliuosius žirnelius, morkas, bulves, pomidorus, svogūnų laiškus. Pagardinkite druska ir maltaisiais pipirais ir pakepinkite kelias minutes, kad visos daržovės šiek tiek apšiltų šonus.

Krapus pasilikite pačiai pabaigai – jie turi išlaikyti savo aromatą, tad anksti dėti į troškinius nevalia. Kai daržovės šiek tiek pakeps, pilkite ant jų pusantros – dvi stiklines vandens arba sultinio. Sumažinkite kaitrą ir leiskite daržovėms pasitroškinti maždaug 30 minučių. Tuomet suberkite krapus, pamaišykite ir patiekite pabarstę fetos sūrio.

Kelkimės į Meksiką! Kukurūzų Chilli con carne

Tikras chilli con carne troškinys – itin aromatingas ir kupinas ryškių skonių. Ne paslaptis, ir aštrokas, tad mėgstantiems šiek tiek švelniau šis variantas tikrai turėtų patikti.

Chilli con carne

Produktai, kurių reikės: 1 indelio „Bonduelle“ kukurūzų, 1 indelio „Bonduelle Vapeur“ linijos garuose virtų raudonųjų pupelių, 500 g maltos jautienos, 2 nedidelių skardinių pomidorų, 1 didesnio svogūno, 1 saliero koto, 1 čili pipiro, 2 skiltelių česnako, 2 šaukštų tikros kakavos (be cukraus), 2 šaukštų grietinės, žiupsnelio druskos, cukraus, maltos paprikos, kumino, juodųjų maltų pipirų.

„Bonduelle“ kukurūzai

Verta žinoti! Natūraliai saldūs, sultingi ir maloniai traškūs kukurūzai tinka tikriausiai visiems patiekalams gardinti – į troškinius, salotas ir į kepinius. Dėl atsakingo ūkininkavimo „Bonduelle“ šiandien gali džiaugtis, kad jų gaminami kukurūzai – natūralaus skonio, be pesticidų likučių, genetiškai modifikuotų organizmų ir pridėtinio cukraus – sveika, skanu ir lengvai derinama kasdienybėje.

Gaminame! Keptuvėje gerai įkaitinkite aliejų ir pakepinkite maltą jautieną. Ją berkite į puodą, o toje pačioje keptuvėje (neplautoje), pakepinkite kubeliais pjaustytus svogūnus, tuomet kartu sudėkite smulkintus česnakus, galiausiai – smulkintą čili pipirą. Viską pagardinkite prieskoniais – kuminu, paprika, druska ir maltais juodaisiais pipirais. Pakepinus dėkite į puodą kartu su jautiena.

Jei turite namuose raudono vyno – šliūkštelėkite stiklinę ir ant didelės kaitros palaukite, kol užvirs. Jei ne, pakaks ir stiklinės ar dviejų paprasto vandens. Sumažinkite kaitrą, sudėkite konservuotus pomidorus, smulkiai pjaustytus salierus, pupeles ir kukurūzus, pomidorų padažą. Uždenkite dangčiu ir leiskite troškintis maždaug 30 minučių. Paskutinis žingsnis – suberti kakavą, šiek tiek cukraus ir įdėti grietinės. Viską išmaišykite ir paskanaukite ar netrūksta prieskonių.