Pasak trenerio, jaunuolius į sporto klubą atveda noras būti stipriems ir gerai atrodyti: „Jaunimas dažniausiai savo dėmesį sukoncentruoja į vienos ar kelių kūno dalių stiprinimą ir dailinimą: vaikinai į rankas ir viršutinę kūno dalį, o merginos nori ryškių sėdmenų. Bendru viso kūno funkcionalumu domisi tik vienas kitas. Ir tas noras pasirodyti prieš draugus, iškelti 100 kilogramų, turėti gražius raumenis tokiame amžiuje visai normalus dalykas – ypač kartai, informaciją semiančiai iš socialinių tinklų ir nuomonės formuotojų.“

Lemon Gym atidarymas

Norėtųsi, kad jaunimas kiek mažiau pasitikėtų socialiniuose tinkluose bei „TikTok“ platformoje matytais pratimais ar judesiais ir turėtų daugiau drąsos klausti patarimo trenerių. „Pirmą kartą į sporto klubą užsukusiems paaugliams būtinas judėjimo pradžiamokslis, tikrai ne visus galima paleisti į treniruoklių ar laisvų svorių sales. Tokio amžiaus jaunuoliai labai pasitiki savimi ir ne retai sportuoja pasikliaudami „TikTok“ matytais pavyzdžiais. Džiaugiuosi, kad socialiniai tinklai įkvepia jaunus žmones daugiau judėti, bet tikrai ne kiekvienas geba taisyklingai atkartoti matytus judesius, ne retai ir tie vaizdo įrašai būna tik efektui ir peržiūroms rinkti, o ne taisyklingo ir sveiko judesio demonstravimui. Tikrai būna daug nesąmonių, kurias jaunimas labai nori padaryti ir tie bandymai ne visada baigiasi sėkmingai“, – patirtimi dalinasi A. Gunevič.

Treneris džiaugiasi, kad naujos kartos klubuose atsiranda didesnės erdvės treniruokliams ir laisviems svoriams, taip pat skirtingų užsiėmimų erdvėms (funkcinėms, bokso). Pasak A. Gunevič, labai svarbu, kad jaunas žmogus matytų sportuojančius įvairaus amžiaus žmones – ir savo tėvų, ir net senelių – tai žinutė jiems, kad norint ilgo sveiko gyvenimo – sportas ir fizinė veikla yra būtini komponentai. Kaip vieną svarbiausių naujos kartos sporto klubo misijų treneris įvardija ir jaunų žmonių kvietimą sportuoti, domėtis skirtingomis treniruotėmis, bet tuo pačiu metu edukuoti, mokyti taisyklingo judesio ir padėti suprasti, kad būtina treniruoti ne vieną ar kitą kūno dalį, bet visą kūną tolygiai, atkreipti dėmesį į laikyseną, mitybą, poilsį.

Lemon Gym treniruokliai sėdmenims dailinti

„Mano pirmas patarimas planuojančiam pradėti sportuoti sporto klube jaunuoliui ir jaunuolei – pasitarkite su treneriu arba dar geriau – palankykite bent keletą įvadinių treniruočių, kurių metu susipažinsite ir su treniruokliais, ir su bazinių judesių technika. Na o dar geriau – ateikite į grupines treniruotes skirtas paaugliams ir jaunimui. Sportuoti ir varžytis su bendraamžiais kur kas smagiau, o ir treniruočių metu krūvis bus paskirstytas tolygiai, sportuosite pagal programą, kurioje bus judesių įvairovė ir kuri padės stiprėti tolygiai, sveikai ir tikslingai“, – neužsiimti saviveikla sporto klubuose ragina treneris.

Lemon Gym salė

A. Gunevič LEMON GYM klube veda užsiėmimus 14–17 metų paaugliams mažose grupėse. Čia moko juos suprasti, kokia ta treniruotė turėtų būti, koks svarbus apšilimas, skirtingų tipų pratimai, ne vien jėgos, bet ir kardio, mobilumo, tempimo: „Pradedame nuo lengvesnių svorių arba tik su savo kūno svoriu, įvaldę vieną treniruočių ciklą, keičiame kitu. Dirbame ir su svareliais, ir su štangomis, miname dviratį, atliekame šuoliukus… – jokios rutinos ir daug įvairovės, nes tai jauniems žmonėms labai svarbu norint išlaikyti jų dėmesį ir koncentraciją. Tai funkcinės treniruotės pačia plačiausia prasme, arba kaip aš jas vadinu – jėgos ir ištvermės treniruotės.“

Treneris Andžej Gunevič

Treneris skatina ir tėvus paraginti savo vaikus daugiau judėti ir sportuoti. Pasak jo, vaikai ir paaugliai gali žymiai daugiau pakelti fizinio krūvio ir lengviau atsistatyti nei suaugusieji. O fizinio krūvio jiems labai reikia, nes šiuolaikiniai jaunuoliai labai daug sėdi ir praleidžia marias laiko prie ekranų. Daugumos laikysena netaisyklinga, stinga judėjimo patirties, tad stiprinti raumenyną ir formuoti taisyklingus įpročius labai svarbu.

Lemon Gym treniruotė

„2–3 kartai per savaitę – gera treniruočių rutina, nors tokiame amžiuje galima sportuoti ir dažniau, svarbu tik, kad fizinis krūvis būtų protingai dozuotas ir paskirstytas. Pavyzdžiui, pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį – jėgos ir ištvermės treniruotės, antradienį ir ketvirtadienį jau kitokio pobūdžio judesys: dviračio mynimas, plaukimas, mobilumo treniruotės ar net joga ir pilatesas. Taip pat noriu paneigti mitą, kad vaikams ir paaugliams nerekomenduojami jėgos pratimai su papildomu svoriu. Tokių pratimų reikia, tik svarbu mokėti taisyklingai juos daryti ir tinkamai parinkti svorį. Tiesa, savarankiškai tai atlikti tikrai geba vienetai, tad itin svarbus čia trenerio ar mentoriaus vaidmuo, kuris gebėtų tiksligai vesti, nukreipti, neleisti daryti kvailysčių“, – pokalbį reziumuoja A. Gunevič.