„Ilgaamžiškumas šiandien tikrai labai populiari tema, bet… deja tik tarp žmonių, kuriems rūpi jų sveikata. Liūdna, bet yra dar nemažai nežinančių labai elementarių dalykų. Pavyzdžiui, koks svarbus mūsų sveikatai yra skaidulinis maistas – ne tik žarnynui, bet ir nervinei sistemai, psichikai. Taip pat mažuma žino, kad uždegiminius procesus organizme galima sumažinti pasirinkus tinkamą mitybą. Maisto pramonė mus šiandien vilioja stebinančia gausa, tad paprastam žmogui kartais sunku atsirinkti, kas yra kas, o norisi greitai, čia ir dabar. Visko norime greitai, o laiko sportui, kokybiškam poilsiui nerandame… Bet jei norime ne tik ilgiau, bet ir kokybiškiau gyventi, neišvengiamai turime permąstyti savo mitybos, fizinio aktyvumo ir poilsio įpročius,“ – temos aktualumą patvirtina S. Poškuvienė.

Tyrimai rodo, kad vis labiau tobulėjantys gydymo būdai leidžia prailginti gyvenimą ne vienu dešimtmečiu, bet, deja, negarantuoja, kad tuos ilgesnius metus gyvensime kokybiškai. O tikslas, pasak S. Poškuvienės, yra būtent kokybė. Šio kokybiško ilgaamžiškumo dedamiosios tikrai visiems girdėtos: mityba, sportas, poilsis, socializacija, sava bendruomenė, sąmoningas dėmesys – meditacija. Trenerė primena, kad paskutinis punktas labai svarbus: „Gyvename nuolatiniame triukšme ir skuboje, tad mokėti pabūti čia ir dabar ir tik sau tikrai labai svarbu.“

LEMON GYM ir IMPULS grupinių treniruočių trenerė Simona Poškuvienė

Bet dabar palikime nuošalyje poilsį, miegą, mitybą, socializaciją ir pakalbėkime tik apie vieną iš ilgaamžiškumo dedamųjų – aktyvumą, judėjimą, sportą. S. Poškuvienė teigia nieko naujo čia nepasakysianti, ko iki šiol nežinojome: „Labai svarbu sportuoti, judėti kasdien, nesvarbu kokio amžiaus esate. Ilgaamžiškumui užtikrinti svarbi aktyvumo formų įvairovė. Idealu, jei per savaitę pavyktų suderinti trijų tipų treniruotes: jėgos, kardio ir ramesnio pobūdžio, kuriose dominuotų tempimo bei mobilumą gerinantys judesiai. Treniruočių rutinoje itin svarbų vaidmenį vaidina jėgos treniruotės. Būtent pratimai su papildomu svoriu stiprina raumenyną, kuris laiko skeletą, taip pat užtikrina ir pačios kaulinės sistemos tvirtumą. Visi žino, kad su amžiumi mažėja raumeninė masė, retėja kaulai – jėgos treniruotės – vienintelė profilaktikos priemonė. Minimalus vidutinio amžiaus (40–60 metų) žmogaus fizinio aktyvumo planas galtėų būti toks: kasdien bent 30 min. ėjimas greitu tempu, kol širdis pradės aktyviau plakti; jėgos (su papildomais svoriais) treniruotės 2 kartus per savaitę; 1–2 kartai giliųjų raumenų treniruotės (pvz., pilatesas). Ir visa tai būtina daryti nuolat, reguliariai.“

Trenerė ragina dar neatradusius savo mėgstamos aktyvios veiklos užsukti į sporto klubą, kuriame tikėtina tikrai rasite treniruočių, kurios jums patiks ir iš jų susidėliosite įvairiapusę treniruočių rutiną. Gali būti, kad į klubą norėsis užsukti ir dėl bendruomenės, juk socializacija ilgaamžiškumui ne mažiau svarbi. S. Poškuvienė pabrėžia, kad ir IMPULS, ir naujos kartos LEMON GYM klubuose sukurta puiki infrastruktūra judėti ir net atsipalaiduoti, atsistatyti po treniruočių (o tai taip pat svarbi ilgaamžiškumo dedamoji) pagal savo galimybes: „Grupinės treniruotės, pirtys, masažinės kėdės ir lovos, baseinai. Vyresnio amžiaus žmonėms specialios kainos ir treniruotės pirmoje dienos pusėje. Sporto klubai išsidėstę puikiose vietose tarp gyvenamųjų rajonų. Tad sakyti, kad neturiu laiko sportui – tik pasiteisinimas ir per didelė nemeilė sau.“

LEMON GYM ir IMPULS grupinių treniruočių trenerė Simona Poškuvienė

Jei nesate tikri, ar jums patiks sportuoti klube, ir tik tai jus stabdo nuo aktyvesnės rutinos, trenerė primygtinai rekomenduoja pasinaudoti IMPULS arba LEMON GYM nemokamo pabandymo galimybe. Ateiti, apsidairyti ir išbandyti vieną kitą treniruotę nieko nekainuoja. O išbandyti tikrai yra ką. Štai ko S. Poškuvienė rekomenduoja nepraleisti naujos kartos klubuose: „Naujausia treniruotė, orientuota į sveiko kūno palaikymą SPINEFITTER. Ji skirta giliųjų nugaros raumenų atpalaidavimui ir aktyvavimui. Rami, bet labai efektyvi treniruotė atpalaiduoja nugaros raumenis, nuima įtampą, ištempia menčių raumenis, nugara tarsi išilgėja ir atlaisvėja. Taip pat sugrįžo „LesMills BodyBalance“ treniruotės. Po jų klientai išeina lengvi ir kupini vidinės ramybės. Vis dažniau klientai naudojasi ir „Roll-Shaper“ masažuokliais, puikiai išjudinančiais limfą, atpalaiduojančiais raumenis. Naujausiuose LEMON GYM sporto klubuose siūlau išbandyti masažinę lovą, kurios stiprios vandens srovės masažuoja kūną. Visa tai puiki įžangą į sveiko ilgaamžiškumo puoselėjimo rutiną.“

O jei visgi nerandate laiko specialiai ateiti į treniruotes, S. Poškuvienė, siūlo alternatyvas: „LEMON GYM dirba visą parą, tad jei nespėjate į treniruotes, galite naudotis kardio treniruokliais (bėgimo takeliai, dviračiai, irklavimo aparatai). Žinoma, greitai vaikščioti ar bėgioti galima ir lauke. Jėgos treniruotėms skirta laisvųjų svorių bei treniruoklių zona, tik prieš pradedant savarankiškai joje sportuoti rekomenduoju būtinai pasimokyti su asmeniniu treneriu.“

Klubai asinaujina, juose daugiau dėmesio naujai įrangai, specializuotoms erdvėms, bet kartu ir naujausioms tendencijoms, o viena jų tikrai yra ilgaamžiškumas. Kaip ši tendencija atsispindi naujos kartos klube? Dėmesiu treniruočių įvairovei, atskiroms erdvėms atsipalaidavimui ir atsistatymui, poilsiui, dar didesnėms erdvėms laisviems svoriams ir funkcinėms treniruotėms, gerai atmosferai, bendruomenei, kurioje norisi dalyvauti.