Siūloma netgi trečiadieniais stebėti orą ir taupomąją sąskaitą papildyti tokia suma, kokia tądien vidutinė oro temperatūra. Šie būdai taupymą gali paversti išties įdomiu procesu ir paskatinti pradėti tą daryti. Tačiau taupyti galima ir kitaip, pasirenkant efektyvų bei mažiau pastangų reikalaujantį sprendimą – auginti jau savo turimas santaupas.

Pradėti taupyti – dabar

Vienas patraukliausių ir saugiausių būdų taupyti, neturintiems daug patirties – terminuotieji indėliai, kuriuos noriai renkasi apsisprendę pelningai įdarbinti turimus pinigus, sykiu norintys išvengti pernelyg didelės rizikos.

Mažėjant EURIBOR indeksui, komerciniuose bankuose jau nuo praėjusių metų pabaigos mažėja ir terminuotųjų indėlių palūkanos. Prognozuojama, jog šįmet, Europos Centriniam Bankui (ECB) ir toliau mažinant paskolų palūkanas, terminuotųjų indėlių palūkanos taip pat toliau mažės.

Jolita Rėkutė, Jungtinės centrinės kredito unijos verslo plėtros vadovė

Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu komercinių bankų siūlomos terminuotųjų indėlių palūkanos už populiariausią – 12 mėn. laikotarpį – svyruoja tarp 2,20 proc. ir 3,50 proc.

Tuo tarpu didžioji dalis „Kreda“ grupės kredito unijų iki 2025 metų sausio mėnesio pabaigos už 12 mėn. terminuotąjį indėlį siūlo vienas aukščiausių rinkoje – 4,5 proc. siekiančias – palūkanas. Tokia metinė palūkanų norma – 4,5 proc. – taikoma terminuotojo indėlio sutartį 12 mėn. laikotarpiui sudarant kredito unijos padalinyje (ne internetu), o minimali jo suma – nuo 100 eurų. Palūkanos išmokamos terminuotojo indėlio sutarties pabaigoje. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad indėlis turi būti sudaromas tik iš pasiūlymo metu naujai į kredito uniją įneštų lėšų.

Taigi, palankiausias laikas laisvas lėšas nukreipti į terminuotuosius indėlius – dabar.

Taupyti kredito unijose – saugu

Svarbu žinoti, jog kredito unijose finansinės paslaugos teikiamos tik jų nariams: fiziniams asmenims, verslo įmonėms ir net valstybinėms institucijoms. Nariu tampama visiškai paprastai, tereikia užpildyti prašymą tapti kredito unijos tikruoju nariu, atidaryti sąskaitą, įsigyti privalomąjį pajų bei pateikti reikiamus dokumentus.

Kredito unijos yra prižiūrimos Lietuvos banko, joms keliami tokie patys reikalavimai kaip ir komerciniams bankams. „Kreda“ grupės kredito unijose saugomi indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ draudimu įstatymų numatyta tvarka, todėl ši taupymo priemonė yra laikoma viena saugiausių.

„Keičiantis EURIBOR palūkanų normoms, rinkoje jau praėjusių metų pabaigoje buvo pastebima terminuotųjų indėlių palūkanų mažėjimo tendencija. „Kreda“ kredito unijų grupėje palūkanos už indėlius išliko ir iki šiol išlieka vienos aukščiausių rinkoje, atitinkamai terminuotieji indėliai – vis dar patraukli ir saugi alternatyva kitoms investicijoms, generuojanti priimtiną grąžą nariams. Šiuo metu taikomas 12 mėnesių terminuotųjų indėlių palūkanų specialus pasiūlymas – galimybė esamiems ar būsimiems nariams saugiai ir itin palankiomis sąlygomis įdarbinti laisvas lėšas“, – sako Jolita Rėkutė, Jungtinės centrinės kredito unijos verslo plėtros vadovė.

Kreda

Terminuotieji indėliai – racionalus sprendimas norintiems pradėti taupyti, o jo nauda akivaizdi: finansinis saugumas, nuolatinės pasyviosios pajamos, mat indėlio palūkanos visą įsipareigojimo laikotarpį lieka stabilios, augančios santaupos.

„Beveik visose „Kreda“ grupės kredito unijose iki sausio pabaigos siūlomos 4,5 proc. palūkanos ilguoju periodu reiškia papildomą naudą – sukauptą pinigų sumą. Juolab pradėti taupyti itin paprasta ir greita, tam pakanka elementaraus finansinio raštingumo ir nereikia specifinių žinių, priešingai nei investuojant į didesnės rizikos produktus“, – paaiškino J. Rėkutė, Jungtinės centrinės kredito unijos verslo plėtros vadovė.

Kaip parodė pernai atliktas „Kreda“ grupės žinomumo tyrimas, terminuotaisiais indėliais daugiausia domisi vyresni nei 30 metų gyventojai, planuojantys įsigyti brangesnį pirkinį ar per tam tikrą laikotarpį sukaupti reikšmingą sumą pinigų. Gyventojų susidomėjimas investavimo ir taupymo galimybėmis rodo augantį finansinį raštingumą ir poreikį įdarbinti savo pinigus, mat taupyklėje ar sąskaitoje laikomi pinigai papildomos naudos neatneša.