Derliaus nuostolių problema vis dar aktuali Lietuvoje, kadangi jų laukuose pastebima vis dar per daug. Kadangi augintojai naudoja labai modernią derliaus dorojimo techniką, nuostoliai dažniausiai pasireiškia dėl žmogiškojo faktoriaus. Dažna derliaus nuostolių priežastis - skubėjimas, naktinis darbas, nesugebėjimas operatyviai reaguoti į pasikeitusią lauko situaciją ir pakeisti kombaino nustatymų. Visa tai lemia, kad laukuose vidutiniškai lieka 20-25 % derliaus, teigia "Nordic Sugar Kėdainiai" fabrikas.

Dėl sausros ir sulėtėjusio runkelių augimo, ir gamybos sezonas šiais metais pradedamas vėliau. Tokia pati situacija ir kituose Nordzucker grupės cukraus fabrikuose visoje Europoje.

Nors kol kas runkeliai yra mažesni nei esame įpratę matyti šiuo laikotarpiu, kita vertus jie yra labai "saldūs". Kadangi iš pirmųjų atliktų analizių pastebimas gana aukštas cukringumo procentas. Laukuose runkeliai vis dar auga, todėl tikimasi didesnio šaknų svorio cukraus gamybos sezonui įsibėgėjus.

Kaip ir kasmet gamybos prdžioje kyla iššūkių, kadangi cukraus fabriko dalių tarpusavio sąveika pasirodo tik pradėjus fabrikui dirbti pilnu pajėgumu. Žinoma prie sklandaus darbo labai daug prisideda ir žaliavos kokybė. Pradžioje sezono tiekti kokybišką žaliavą taip pat didžiulis iššūkis ir saldžiųjų šaknų augintojms, kadangi kiekvieni metai skirtingi ir kombainams kasmet reikalingi skirtingi reguliavimai.

Lietuvoje cukriniai runkeliai daugiausiai auginami Vidurio žemumoje: Marijampolės, Kėdainių, Panevėžio, Radviliškio, Pakruojo rajonuose, mažiau Kauno, Kupiškio, Biržų, Raseinių, Prienų rajonuose. Iš 100 kg cukrinių runkelių yra pagaminama 16,5 kg cukraus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)