Dieną atrodė, kad viskas gerai, bet vakare situacija pasikeitė
„Delfi“ fotografas pirmadienio vakarą fiksuoja naują nuošliaužą ant Gedimino kalno. Nors dar pirmadienio dieną kalno būklė vertinta kaip stabili ir jokių vizualių didelių pokyčių nesimatė, situacija akivaizdžiai pakitusi tos pačios dienos vakarą.
Apie tai pirmadienio vakarą Eltai patvirtino ir Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė. Muziejaus išplatintame pranešime nurodoma, kad nedidelė nuošliaužia yra apie 9 metrų pločio ir virš 20 metrų ilgio. Skelbiama, kad nuošliauža yra paviršinio supiltinio grunto ir nekelia grėsmės kalno stabilumui.
Nacionalinis muziejus nurodo, kad avarijos likvidavimo darbai pagal nuolatinę ekstremaliosios situacijos avarinių darbų sutartį bus pradėti nedelsiant. Šalyje siaučiant audringiems orams, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovai nurodo, jog Gedimino kalno būklė yra atidžiai stebima, kasdien vykdoma ir fizinė apžiūra.
„Gedimino kalno šlaitai buvo apžiūrėti, vertinama jų būklė po lietingos paros. Likusiuose šlaituose grunto deformacijos šiuo metu nėra fiksuojamos“, – teigiama pranešime.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas teigia, kad iki šiol pranešimų apie tai nebuvo gauta. „Jokių pagalbos prašymų nėra“, – Eltai sakė M. Kanapickas.
Skirti 26 tūkst eurų
Apie slenkantį Vilniaus ir visos Lietuvos simboliu vadinamą Gedimino kalną prabylama toli gražu nebe pirmą kartą. Tuo tarpu dar praeitą savaitę Ministrų kabinetas skyrė per 26 tūkst. eurų sostinės Gedimino kalno priežiūrai. Trečiadienį Vyriausybė nusprendė Lietuvos Nacionaliniam muziejui atseikėti daugiau kaip 26 tūkst. eurų iš valstybės rezervo lėšų.
Lietuvos Nacionalinio muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Vaidas Petrokas Eltai teigė, jog gautos lėšos bus skirtos kalno priežiūrai, ekstremalios situacijos valdymui, monitoringo paslaugoms ir kitiems būtiniems darbams.
ELTA primena, kad Lietuvos nacionalinis muziejus gegužę pasirašė sutartį su UAB „Rekreacinė statyba“ dėl pietrytinės Gedimino kalno dalies tvarkymo darbų.
V. Petrokas informavo, jog muziejus jau užbaigė viešųjų pirkimų procedūras, kurios leidžia pradėti galutinius tvarkymo darbus ir įdiegti ilgalaikes priemones. Techninės priežiūros darbus vykdys UAB „Statybos projektų valdymo grupė“, projektą prižiūrės UAB „Hidroterra“.
„Rangos darbai prasidės Lietuvos nacionaliniam muziejui gavus šių darbų vykdymui reikalingą finansavimą – tam reikalingas Kultūros ir Finansų ministerijų sprendimas. Laukiame artimiausiu metu, kad bus užtikrintas šiems darbams reikalingas finansavimas“, – komentare Eltai nurodė V. Petrokas.