Verslo idėja kilo dalyvaujant ekskursijoje
Noras imtis savo verslo šeimoje brendo jau kurį laiką. Pirmuoju postūmiu, pasufleravusiu galimą veiklos kryptį tapo Telšiuose, ekskursijos metu kavinėje pamatytas šakočių kepimas.
„Mums labai patiko pats unikalus kepimo procesas, kad žmonės gali stebėti kaip viskas vyksta. O šakotis taip pat įdomus produktas, kurį labai mėgsta lietuviai, jis iki šiol stebina užsieniečius. Pamanėme, kad būtų visai perspektyvu ir įdomu tuo užsiimti, ypač jei pasiūlytume aukščiausios kokybės, natūralų produktą“, – pranešime spaudai apie verslo idėjos atsiradimą pasakojo pora.
Kitas įvykis, pastūmėjęs link idėjos įgyvendinimo, buvo šalį ir pasaulį sukrėtęs karantinas dėl koronaviruso.
„Aš dirbau turizmo srityje, kuri tuo metu beveik sustojo, darbo nebeliko. Darius irgi norėjo keisti savo tuometinį užsiėmimą, tad nusprendėm neatidėlioti ir pradėti. Juo labiau, kad tuo metu buvo galima gauti paramą persikvalifikavimui ir naujo verslo sukūrimui“, – apie pirmuosius žingsnius pasakojo Neringa.
Šakočiai kepami pagal laiko patikrintą šeimos receptą
Kadangi norėjo kepti tik aukščiausios kokybės natūralius šakočius, buvo labai svarbu rasti ar sukurti tinkamą receptą.
„Mums buvo patikėtas receptas šeimos, kuri tuo užsiima jau daug metų. Per ilgą laikotarpį jie ištobulino savo receptą ir mes patys tuo iškart įsitikinome. Šakočiai tiesiog tirpsta burnoje, skonis tikras, be jokių priedų. Naudojame tik natūralius produktus: miltus, kiaušinius, cukrų, sviestą, grietinę. Mūsų šakočiai – visada švieži ir minkšti“, – privalumus vardijo Darius.
Todėl nenuostabu, kad jaunos šeimos kepamus šakočius iš karto pamėgo kepyklėlės lankytojai. Jie ne tik šiais didingais „spygliuočiais“ puošia savo šventinį stalą, bet ir dovanoja įvairiomis progomis, veža, siunčia į užsienį ten gyvenantiems lietuviams arba užsieniečiams, norėdami juos nustebinti. Žmonės dėl šių šakočių atvyksta į Šilainius ne tik iš viso Kauno, bet ir iš kitų miestų ar rajonų. Prekė labai paklausi, todėl nedidelėmis partijomis kepami šakočiai greitai išperkami.
„Mūsų šakočius įmonės užsako švenčių proga savo darbuotojams, dovanoja klientams. Nemaža dalis iškeliauja ir į užsienį. Kiek žinome, juos vežė dovanų arba siuntė į Vokietiją, Kroatiją, Latviją, Estiją ir kitas šalis“, - prisiminė Darius, kuris dažniausiai pats ir užsiima šakočių kepimu.
Dabar šeimos kepyklėlė jau gauna užsakymus Tėvo dienai, Joninėms, vestuvėms, krikštynoms, jubiliejams, gimtadieniams. O kartu su pagrindiniu stalo akcentu – šakočiu – galima užsisakyti ir užkandžių šventėms.
Picas sukūrė šefas iš Italijos
Dar ruošdamiesi kepyklėlės atidarymui Darius ir Neringa įvertino, kad šakotis – proginis, šventinis dalykas, kuris dažniausiai aktualus tik išskirtinėmis progomis.
Šiuo metu „Lauri“ kepyklėlėje–picerijoje galima ir papietauti ar pavakarieniauti: suvalgyti ne tik tikrą itališką picą, tiramisu ar kitų desertų, bet ir lazaniją, gruzdintos vištienos, įvairių salotų. Yra duonos, bandelių, spurgų ir kitokių kepinių.
Vertindami besisukant virtuvėje ir už prekystalio greitai prabėgusius 1,5 metų Darius ir Neringa sako, kad nesitikėjo, jog idėja kepti šakočius taip greitai išsiplės iki restoranėlio su įvairiausiais patiekalais. „Tačiau būdami šiame versle supratome, kad žmonėms nuolat reikia pasiūlyti kažką naujo, įdomaus ir skanaus. Tad ir stengiamės“, – šypsojosi kauniečių pora.