„Gyvūnai man patiko nuo pat vaikystės. Dar kai buvau visai maža, galvojau, kad ateityje dirbsiu su žirgais arba delfinais. Apie tai svajojau ilgą laiką, kol pagaliau pasitaikė galimybė į tai pažvelgti iš arčiau. Dabartinis mano mamos vyras nusivežė mane į žirgyną, nuo tos dienos aš pradėjau joti ir taip pamažu užsikabinau“, - atvirauja mergina.
Pasak jos, kuo toliau, tuo šis sportas darosi populiaresnis. Nors krepšiniui jis dar negali prilygti, besidominčių žirgais skaičius vis auga.
„Žirgų sportui tapti labai populiariu neleidžia ir tai, kad tai labai brangus malonumas. Jeigu mėgėjas nori startuoti varžybose, jis privalo turėti savo žirgą. Jo išlaikymas mėnesiui kainuoja apie 1000 litų, dar 500 litų atsieis treniruotės. Be to, žirgas daugiausiai uždarytas gali prabūti vieną dieną – jį reikia prajodinėti, iššukuoti. Nedažnas žmogus gali sportui skirti apie 1 500 litų per mėnesį ir dar kas dieną sugaišti po kelias valandas. Tačiau labai daug žmonių vieną ar du kartus per savaitę ateina tiesiog tam, kad pabūtų su žirgais“, - pastebi J. Vanagaitė.
Ji tikina pastebėjusi ir tai, kad buvimas žirgyne veikia kaip terapija – žirgai nuramina ir padeda pamiršti dienos vargus bei darbus. Mergina pasakojo, kad daug kur pasaulyje žirgų dėka netgi gydomi žmonės.
„Tai vadinama hipoterapija, tačiau, kiek man žinoma, Lietuvoje ji nėra įteisinta. Prieš maždaug 5 metus buvo įteisintas tik gydymas su delfinais. Tačiau, pavyzdžiui, Latvijoje yra sukurta visa hipoterapijos sistema – jei tu nori tuo užsiimti, turi būti baigęs specialų aukštesnįjį mokslą, o didžiąją dalį paslaugų kainos kompensuoja valstybė. Lietuvoje aš pati taip pat iš dalies tuo užsiimu, tik vadiname tai kitaip – sveikatingumo pamokomis. Turime specialų balnelį su kilimėliu, ant kurio atsisėda neįgalūs vaikai ar suaugusieji ir apie 20 minučių mes juos pavedžiojame. Tačiau pati esu daugiau linkusi į žirgų sportą, tad tuo užsiimu tik todėl, kad tėvai to labai prašo, o kartu ir mato akivaizdžią naudą“, - pasakojo mergina.
Pasak jos, jojimas ant žirgo yra sportas, tačiau bendravimas su juo – glostymas, valymas, pašnekesiai, balnojimas suteikia neįtikėtinų pojūčių.
„Žirgai yra labai protingi, nuramina, atgaivina ir nuteikia labai pozityviai. Aš niekur nesijaučiu taip gerai, kaip prie arklių“, - atviravo mergina.