Vėlų penktadienio vakarą, artėjant vidurnakčiui, Tauragės rajone Rasita įamžino nepaprastą vaizdą danguje – mammatuso debesis, kurių jai niekad anksčiau neteko matyti. Pasakiško grožio debesų kamuoliai kybojo virš Piktupėnų. „Ir gražu, ir baisu“, – savo kadrą apibūdina moteris.
Vakarėjantis penktadienio dangus pakerėjo ir Gretą, o jos darytas nuotraukas grupės „Orų entuziastai“ nariai prilygino nutapytam peizažui. Jį nuotraukos autorė „pagavo“ Kaišiadorių rajone.
„Fotografuoti mėgstu dažnai, ne tik dangų. Dangus stebina visada, tik reikia dažniau pakelti akis į viršų. Bet labiausiai prieš audras – saulėlydžiai pasakiški kartais būna, o taip pat ir naktinis dangus“, – sako nuotraukos autorė.
„Nesu prisiekus fotografė, bet esu geografijos ir biologijos mokytoja, todėl mėgstu būti gamtoje ir ją stebėti“, – sako Daiva. „Mėgstu fotografuoti dangų, nes jis amžinai kintantis, niekada nebus vienodas. Labiausiai dievinu saulėlydžius ir jų pastelines, raminančias spalvas“, – sako Kornelija.
Įspūdingą reginį dangus dovanojo ir Panevėžio rajone, Bliūdžiuose – čia darytomis dangaus nuotraukomis dalinasi Rasa Mauzienė.
Savaitgalį kraštiečius stebino dangus, kuriame susiformavo altocumulus stratiformis lacunosus debesys – išvertus į lietuvių kalbą, aukštieji kamuoliniai sluoksniškieji su duobutėmis debesys. Apie juos plačiau papasakojo hidormeteorologijos fanatikais prisistatantys grupės „Orai ir klimatas Lietuvoje“ kūrėjai Lukas ir Gytis.
„Tokie laikomi retais, nes tokia struktūra išlieka gana trumpai. Tokie debesys susidaro, kai šalto ir šilto oro sluoksniai susiliečia vienas su kitu, todėl dalyje vietų šaltas oras leidžiasi žemiau šilto ir suformuoja tokį korėtą debesų vaizdą“, – savaitgalio vaizdus komentuoja grupės kūrėjai.