Sóley į Lietuvą planavo užsukti dar šį rudenį, rašoma pranešime spaudai. Bet pasaulinė pandemija ir renginių draudimai Europoje sujaukė visus planus. Šiame koncertų ture kol kas paskelbti 26 pasirodymai. Tikėtina, kad bus dar. Vilnius jos koncertų planuose pažymėtas jau antrą kartą. Šįkart tai bus vienintelis pasirodymas Baltijos šalyse ir visai kitoks.

Sóley muzikos geriausia klausytis šaltą naktį lyjant lietui. Jos balsas lygiai toks pats stebuklingai derantis muzikai, kaip įrašuose. Ji gili, bet tikrai nenuobodi kūrėja. Pianinu groja rankos, pasakojančios tamsias istorijas. Dar pridėkime šiek tiek siaubo, sapnų, „Twin Peakso“, Timo Burtono filmų ir bus lengviau suprasti, apie ką yra Sóley.

Didelę įtaką jai padarė tautiečiai „Sigur Rós“, „Múm“, Johnas Grantas, Vilniuje kitą vasarą laukiami „Of Monsters and Men“ ir pati Björk. Visi šie šiauriečiai – jos draugai ir pažįstami. Ji yra nacionalinis islandų turtas, nors dainuoja anglų kalba. Jos muzika skrodžia pasaulį. Sóley juokauja, kad jei senatvėje turės „viskio ir cigarų“ balsą, rašys eiles ir taps poete. Bet kol kas ji visiškai atsidavusi muzikai.

Sóley valdo ne vieną instrumentą ir išmano muziką – pianinas, gitara, vargonai, vokalas, dainų rašymas, net prodiusavimas. Ji taip pat kuria muziką teatrui ir filmams. Neseniai pasirašė sutartį su leidybine kompanija „INNI“ rimtam darbui. Ji nori įkvėpti daugiau moterų kurti muziką didiesiems kino ekranams. Šiemet „Oskarą“ už genialų garso takelį filmui „Džokeris“ nuskynusi islandė Hildur Guðnadótti jai yra didelis įkvėpimas ir gera jos draugė.

Sóley muzika kalba ne apie save, o kitus. „Dainomis stengiuosi nusikelti toliau – kai kuriu, nesu savimi. Niekada nenorėjau dalintis savo gyvenimu, todėl pasakoju kitų istorijas. Mano muzika gan vizuali ir jai būtina gamta. Tai kita mano pusė ir savotiškas dienoraštis“, – viename interviu prisipažino Lietuvą jau pažįstanti atlikėja.

Islandė patvirtinto, kad įrašė naują albumą ir sausį planuoja jį paleisti į pasaulį. Po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais skambės viskas: paauglystės sentimentai, skaudūs išsiskyrimai, bemiegės naktys, košmarų istorijos ir nauja, šviesi kūryba.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)