Jų patvirtinimas pasirodė socialinės žiniasklaidos įrašuose bei komentaruose spaudai ir prieštarauja Paryžiaus olimpinių žaidynių organizacinio komiteto paaiškinimui, esą prieštaringai vertinama scena „interpretavo graikų dievą Dionisą, [kuris] nori parodyti mums smurto tarp žmonių absurdiškumą“, rašo catholicherald.co.uk.

Prancūzijos „drag“ karalienė ir reperis, žinomas kaip Piche iš šou „Drag Race France“, kalbėdamas su Prancūzijos žiniasklaida pareiškė, kad jie iš tikrųjų norėjo atkurti „Paskutinės vakarienės“ paveikslą.

„Sulaukiau daug palaikymo žinučių ir žmonių, kurie labai džiaugėsi, kad ten pasirodžiau, ir labai nustebo, kad atidarymo ceremonijoje dalyvavo „drag“ karalienės“, – sakė jis ir pridūrė, kad šio pasirodymo sukeltas pasipiktinimas rodo, jog „mums pavyko ir kad mes padarėme tai, ką reikėjo padaryti, kad buvome sąžiningi ir reprezentatyvūs“.

„Menas visada skaldo. Jei jis tarp žmonių nesukelia jokio atgarsio, tai nėra menas“, – teigė jis, pažymėdamas, kad „Paskutinės vakarienės“ parodija „nėra provokacija“, nes „tai biblinis atvaizdavimas, kuris popkultūroje naudojamas jau dešimtmečius ir niekada nekėlė problemų“.

„Nebuvo jokių realių provokacijų ar dar ko nors, kas būtų tikrai nepadoru. Mes visiškai nesišaipėme iš paveikslo... pasipiktinimas kilo tik dėl to, kad šį paveikslą imitavo netradicinės seksualinės orientacijos atstovai ir „drag“ karalienės“, – įsitikinęs jis.

Panašiai kalbėjo ir lesbietė Barbara Butch, kuri „Paskutinės vakarienės“ skeče buvo su sidabrine auros formos karūna, vilkėjo atvirą suknelę ir vaizdavo Jėzų Paskutinės vakarienės metu. Ji tvirtino, kad atidarymo ceremonijos tikslas buvo suvienyti žmones.

Kaip rašoma jos „Instagram“ profilyje, B. Butch yra „meilės aktyvistė, didžėja ir prodiuserė, gyvenanti Paryžiuje. Jos tikslas – suvienyti žmones, suburti žmones ir dalytis meile per muziką, kad mes visi galėtume šokti ir priversti mūsų širdis plakti (unisonu)! Muzika skamba geriau, kai esame visi kartu!“

B. Butch savo „Instagram“ paskyroje virš originalaus L. Da Vinci paveikslo atvaizdo paskelbė ekrano nuotrauką iš savo pasirodymo „Paskutinės vakarienės“ parodijoje ir šalimais parašė: „O taip! O taip! Naujasis gėjų testamentas!“

Vėliau šis pranešimas buvo ištrintas.

Prancūzijos vyskupų konferencija išplatino pareiškimą spaudai, kuriame pažymėjo, kad nors ši ceremonija „pasauliui padovanojo nuostabų grožio ir džiaugsmo reginį, kupiną emocijų ir pelniusį visuotinį pripažinimą“, į ją taip pat „deja, buvo įtrauktos ir pasityčiojimo bei pašaipų iš krikščionybės scenos, dėl kurių labai apgailestaujame“.

„Galvojame apie visus krikščionis visuose žemynuose, kuriuos įskaudino tam tikrų scenų siaubingumas ir provokacija“, – sakė vyskupai ir pridūrė, jog jie „nori, kad žmonės suprastų, jog olimpinė šventė toli gražu neapsiriboja kelių menininkų ideologiniu šališkumu“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)