Primename, kad sekmadienį tarp TV3 televizijos žiūrovų kilo nepasitenkinimas. Grandiozinio renginio transliuotojas taip ir neparodė Lietuvos plaukikų pasirodymo. Vietoje su nekantrumu laukto vaizdo buvo pasiūlyta reklamų.

Televizija išplatino atsiprašymo laišką

Sekmadienio naktį televizija išplatino pranešimą, kuriame atsiprašė žiūrovų.

„TV3 žiniasklaidos grupė atsiprašo visų Lietuvos žiūrovų dėl to, kad sekmadienio vakarą nepavyko parodyti Lietuvos plaukikų pasirodymų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Dėl šalyje šiuo metu kilusios audros Lietuva negalėjo priimti tarptautinio transliacijos signalo.

Olimpiados transliacijoms naudojami iš palydovo priimami signalai. Užėjus labai dideliam debesuotumui bei smarkiai liūčiai, palydoviniai signalai „užgęsta“ – signalų neįmanoma priimti. Užslinkus audros debesims, apie 19:20 val. signalai pradėjo trūkinėti, o nuo 20:50 visiškai dingo. Supratę, kad greičiausiai nebeturėsime plaukimo signalo, keitėme programą ir laukėme, kada signalai susitvarkys. Deja, jie vis dar neveikia. Dar kartą atsiprašome už šiuos techninius nesklandumus.“

Legendinė sporto žinių vedėja negailėjo kritikos

L. Janušonytė-Steinhoff negailėjo kritikos transliacijos metu susikirtusiai televizijai. Savo nuomone ji pasidalijo ir su „Delfi“ skaitytojais.

„Skaitau jūsų nuomones apie TV3 darbą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse ir labai gerai suprantu Jūsų nusivylimą. Ir kaip nesikeikti? Neįmanoma žiūrėti! Kai kas net atostogų išėjo, kad galėtų pasimėgauti geriausių pasaulio sportininkų pasirodymais. O dabar? Še tau, boba, ir devintinės! Ar taip galima rimtai televizijai tyčiotis iš savo žiūrovų? Juk ne Balbieriškio TV. Ir tai gal labiau pasistengtų. Bent jau gerą patį naujausią išmanųjį telefoną transliacijoms nusipirktų.

O, jeigu rimtai, teisę transliuoti olimpines žaidynes Paryžiuje TV3, jei neklystu, nusipirko 2019 metais. Olimpinės sporto šakos žinomos, Lietuvos geriausi sportininkai irgi, laiko olimpiadai pasirengti taip pat užtenka. Tai kodėl tada mus, žiūrovus, TV3 laiko už durnelius? Kaip pateiksim, taip ir žiūrės, juk Lietuvos teritorijoje tik mes rodome!

Ne visi gali žiūrėti Eurosportą, be to, yra daug pagyvenusių žmonių, kurie domisi sportu ir norėtų komentarus girdėti profesionalius ir lietuvių kalba.

Dėl reklamų, suprantu, kad komercinės TV iš jų gyvena, bet juk reikia turėti kiek nors supratimo, kada ir kaip jas rodyti! Kita vertus, reklamų rodymas per tokius svarbius renginius turi būti apribotas!

Šį kartą olimpinių žaidynių teises nelabai jau sąžiningai įsigijo TV3 (apie tai ne kartą rašė LRT Sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas) . Dar sakyčiau, kad ir Tarptautiniam Olimpiniam komitetui, ir vietiniams olimpiniams komitetams turėtų taip pat rūpėti olimpinių transliacijų kokybė!

Įdomiausių pasaulio sporto renginių TV transliacijos kainuoja brangiai, bet jeigu jau nusipirkai, tai galima ir būtina investuoti ir į TV transliacijų organizavimą bei komentavimą.

Aš nekalbu apie Vokietijos nacionalines televizijas ARD ir ZDF, kurios yra išlaikomos Vokietijos gyventojų (kiekvienas, kuris turi namie televizorių, privalo mokėti abonementinį mokestį). Vokietijoje ne 3 milijonai, todėl suprantama, kad ir vokiečių TV kokybė yra aukščiausio lygio! Studijos, komentatoriai, transliacijos. Galima mediatekoje žiūrėti visas transliacijas, galima pasirinkti bet kurios sporto šakos tiesioginę transliaciją ir t. t. Daromos išsamios apžvalgos, kodėl sportininkui pasisekė ar nepasisekė, interviu su sportininkais ir t. t.

Jeigu patys geriausi pasaulio sportininkai atvažiuoja kartą per ketverius metus į pagrindinį sporto renginį – olimpines žaidynes – ir tam labai rimtai rengiasi, tai kodėl TV darbuotojai ir komentatoriai joms nesirengia? Jeigu būtų dalinami medaliai pasaulio televizijoms už jų darbą olimpiadoje, TV3 liktų, ko gero, paskutinėje vietoje. Gaila“, – feisbuke rašė L. Janušonytė.

Eteryje – iki 2011 m.

Iki 2011 m. rugpjūčio lietuviškame eteryje pasirodydavęs žinomas ekranų veidas jau maždaug 13 metų kuria gyvenimą Vokietijoje.

L. Janušonytė-Steinhoff nuo 2004 iki 2013 m. ėjo Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentės pareigas, o nuo 2005 iki 2017 m. – Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidentės pareigas. Šiuo metu ji yra garbės narė, dalyvaujanti įvairiose konferencijose, sporto renginiuose ir apdovanojimų ceremonijose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)