Turinys televizijoje – tiesioginis visuomenės norų atspindys

Asmeniniai santykiai, rutina namuose, žvaigždžių liga, svajonių darbas ir tai, ko apie jį nežino ar ekrane nemato televizijos žiūrovai – visos šios ir dar daugiau temų buvo paliestos šio pokalbio metu, ir jomis garsi moteris prakalbo visiškai atvirai.

Tiesa, jame bene daugiausiai dėmesio buvo skirta diskusijoms apie R. Mikelkevičiūtės darbą televizijoje, kuris net ir šiais laikais daugeliui vis dar yra sunkiai suprantamas bei atrodo apipintas įvairiais mitais ar paslaptimis. Paslapčių šiame pokalbyje Rūta nebepaliko – ji atvirai prakalbo apie savo kuriamas laidas, asmeninį požiūrį į pašnekovus, kurioziškus nuotykius darbe ir netgi varginantį reitingų vaikymąsi.

Rūta Mikelkevičiūtė

Kalbėdama apie reitingus ir savo laidų žiūrimumą R. Mikelkevičiūtė šįkart buvo kaip niekad atvira, ir paaiškino, kaip gimsta idėjos įvairių laidų temoms bei garsiai pasvarstė, kodėl kartais kokybiškas, jautrus ir gilią istoriją pasakojantis turinys televizijos žiūrovų tiesiog nesudomina. Pasak jos, tokie momentai kartais pareikalauja jos pačios ašarų.

„Aš esu net verkusi po laidos. Tokios visiškai misijinės laidos. Ji buvo skirta organų donorų dienai, buvo nepaprastai jautrios istorijos ir tos istorijos, kurių verta paklausyti, kad galėtum padaryti reviziją savo gyvenime – kas yra svarbu, kokie yra tavo prioritetai ir, kad suprastum, kas gyvenime yra drama, kas yra menkniekis ir dėl ko iš tikrųjų verta rautis plaukus, o dėl ko apskritai neverta nervintis? Ši laida buvo apie tai.

Kitą dieną aš atsiverčiau reitingus. Kaip tik tada aš ir savo sekėjams, ir net Facebook, man rodos, parašiau: žiūrėkite, štai – tokie reitingai. Reitingai yra žiūrovai. Tai nėra skaičiai šiaip sau iš dangaus paimti. Tai reiškia žmones, suprantate? Tada užsivelia diskusijos. Niekas nežiūrėjo, bet visi žino, apie ką buvo kalbėta. Aš tada sakiau: žiūrėkite, mes lygiai po savaitės kuriame laidą, kurią tikrai aš, kaip kūrėjas ir kaip mama, turinti vaikų, kviečiu jus pažiūrėti. Jūs pajusite visai kitokį turinį. Žmonės, kurie yra labai daug išgyvenę ir, kurie tikrai turi ką papasakoti. Spėkite – reitingai žemyn. Dugnan. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad žmonėms yra neįdomu“, – apie rimtą žinutę nešančias laidas atvirai prakalbo Rūta.

Rūta Mikelkevičiūtė

Taigi, pasak garsios TV laidų vedėjos, kurti rimtą ir tikrai svarbią misiją vykdantį turinį šiais laikais televizijoje yra tikrai brangu, mat jis – tiesiog nesudomina auditorijos. Kaip pastebėjo R. Mikelkevičiūtė, ko gero, daugelis žinomų veidų dėl to sėkmingai savo darbus ir perkelia į internetą, kur savęs jiems nebetenka talpinti į jokius griežtus rėmus.

„Kiek atsirado podcastų! Žmonės net išeina iš tos pačios televizijos, nes jie jaučiasi tokioje dėžutėje, tokiame kambaryje, kuriame tu jauti, kad tu esi išaugęs ir nebegali pats būti. Arba tu susikuri sau tokį projektą, kuriame pats augi, nes ateina tam tikras laikas, kai tu iš tikrųjų keli klausimus: palauk, kodėl aš turiu kalbėti su žmogumi, kuris neskaito knygų, kuris niekina tave kaip žurnalistą, kaip vedėją? Beje, aš nežinau, kas yra nutikę, bet yra ir tokia kultūros banga atkeliavusi arba nekultūros: aš su tuo kaimu nesėdėsiu. Seniau to nebuvo. Mes sėdėjome vienas šalia kito“, – įdomių detalių iš televizijos užkulisių pažėrė moteris.

Prakalbo apie vieną didžiausių savo autoritetų

Dirbti darbą, kurį nuolat stebi ir komentuoja dešimtys tūkstančių žmonių, ko gero, nėra taip jau lengva – vienam kliūva tavo išvaizda, kitam – kalbėjimo maniera, o trečias turi tam tikrų įžvalgų ir apie tavo puoselėjamas vertybes ar požiūrį į gyvenimą. Kaip bebūtų, R. Mikelkevičiūtė sako, kad šiuo metu ji jau sugeba atskirti, kurių žmonių ir kokios nuomonės jai turėtų būti svarbios, o kurios, vis dėlto, ne. Tiesa, tam, kad to išmoktų, moteriai prireikė šiek tiek laiko.

„Man visiškai nesvarbi nuomonė mano komentatorių, sekėjų, bet, vis dėlto, aš stengiuosi į ją įsiklausyti. Aš pastebiu, kad neigiama nuomonė – ji vis tiek kažkaip nusėda ir tu su ta neigiama nuomone visą laiką užsikrauni, ilgą laiką net gyveni. Aš pradėjau mokytis net nereaguoti arba net neskaityti tų komentarų“, – sakė ji.

Rūta Mikelkevičiūtė

Tęsdama, Rūta pridūrė, kad darbe jai svarbu išgirsti artimiausių žmonių pastebėjimus.

„Kieno nuomonė man yra svarbi? Man yra svarbi nuomonė artimųjų mano žmonių. Net mano sutuoktinio nuomonė man yra svarbi, nes mes visą bendrą mūsų gyvenimą ir dirbame televizijoje kartu, ir jis matė, kaip aš tai dariau, kuo aš gyvenu. Jo nuomonė man svarbi. Aš visą laiką pasiklausiu: kaip tau atrodo – gal aš čia neteisi? Gal nedaryti taip? Jo aš klausau“, – teigė R. Mikelkevičiūtė.

Šioje vietoje Rūta prakalbo ir apie žmogų, kurį ji laiko ir autoritetu sau. Tai – Arūnas Valinskas.

„Man svarbi nuomonė turbūt autoritetų. Aš netgi galėčiau paminėti A. Valinską, su kuriuo man teko ne kartą dirbti ir scenoje, ir aš mačiau jį visokį. Aš esu net verkusi nuo darbo su juo. Iš tikrųjų, Arūnas yra be galo griežtas, be galo Dievo apdovanotas. Jo gali nemėgti, gali pykti, sakyti, kad jo charakteris yra labai aštrus, jis gali tave įžeisti, bet tu negali nuneigti, kad Arūnas yra be galo talentingas žmogus. Tiesiog. Jo nuomonė man yra svarbi“, – teigė R. Mikelkevičiūtė.

Rūta Mikelkevičiūtė ir Arūnas Valinskas

Pasak Rūtos, kadaise A. Valinskas apie ją yra pasakęs frazių, į kurias moteris rimtai įsiklausė ir jas priėmė tikrai ne su džiaugsmu. Tiesa, visos nuoskaudos ilgainiui išsisklaidė.

„Tai žeidžia, be abejonės. Juk mes visi esame žmonės iš to paties molio. Aš galbūt jau tik išmokau nereaguoti taip skaudžiai“, – teigė ji.

Brėžiamos ribos su metais keičiasi

Kaip laidoje pastebėjo ilgametę patirtį televizijoje turinti R. Mikelkevičiūtė, joje vesti laidas su metais dėl tam tikrų priežasčių darosi tik sunkiau ir sunkiau, tačiau tam tikrus su laiku vykstančius pokyčius ji šiandien įvertina ir teigiamai.

„Laidos užduotis yra ta, kad joje būtų kuo daugiau skirtingų nuomonių, nes tada tu gali pasisemti, net pats pasimokyti: o kodėl kitas žmogus taip galvoja? Ką mes pastebime ir kas man, iš tikrųjų, yra didelis liūdesys – kiek per keliasdešimt metų pasikeitė mūsų požiūris vienas į kitą, temos gvildenamos, ką galima televizijoje, o ko negalima. Aš galiu taip trumpai perbėgti.

Iš pat pradžių, pradėkime nuo pliusų – kas mane džiugina. Žmonės tapo labai atviri ir tam tikri dalykai, kas seniau buvo gėda, ką seniau prisipažinti būdavo tragedija ar tu galėjai netekti darbo dėl to, netekti ramybės šeimoje, sulaukti gausybės patyčių, net prisipažinimas, kad tu sergi sunkia liga – vėžiu, tarkime – dabar žmonės apie tai kalba viešai, jie dalijasi savo intymiausiais vaizdais. Parodyti savo krentančius plaukus seniau, prieš 20 metų – tam reikėjo be galo didelės drąsos. Aš turiu tokių žmonių, kurie tą praėję ir jie yra man pasakoję, kaip net nusisukdavo šeimos nariai arba klausdavo: kodėl tu taip padarei?“, – pavyzdžius pateikė moteris.

Taigi, pasak jos, galima sakyti, kad šiais laikais tarsi nebeliko ribų tarp to, kas vieša ir kas ne.

„Kad seniau moteris papasakotų apie plastinę operaciją, jog jai buvo padidintos krūtys, nosis pakeista – tai buvo tabu. Tai buvo labai privatus reikalas, labai intymu. Moteris net nepasirodydavo savo vyrui! Dabar juk visa tai transliuojama tiesiai iš miegamojo ir pasakojama, rodoma, kaip tu atrodei. Čia mes galime diskutuoti, ar tai gerai, ar blogai“, – sakė Rūta.

Rūta Mikelkevičiūtė

Tiesa, šiuo klausimu R. Mikelkevičiūtė turi ir asmeninę savo nuomonę.

„Gal aš neteisi, bet aš galvoju, kad čia yra dėmesio norėjimas ir sugebėjimas uždirbti. Aš tikrai taip nuoširdžiai manau. Aš gi pati turiu socialinius tinklus ir aš matau, kas veikia, o kas neveikia arba, kitaip tariant, važiuoja ar nevažiuoja. Tam tikrų dalykų aš niekaip nedaryčiau“, – tikino R. Mikelkevičiūtė.

O kogi ji nedarytų ar nerodytų socialiniuose tinkluose – Rūta taip pat drąsiai įvardijo.

„Nuogų vaikų – niekaip. Prieš važiuodama aš kalbėjau su grimo meistre ir apie tai, ar aš galėčiau, neduok Dieve, skyrybų atveju sėdėti ir bendrauti su svetimais žmonėmis, ir dėstyti intymius dalykus? Nežinau. Aš manau, kad ne“, – teigė moteris.

Žvaigždžių liga – ar ja „sirgo“ ir Rūta?

Laidos metu R. Mikelkevičiūtė prisiminė ir pirmuosius savo darbo metus, ir asmenines patirtis, kurios ją tinkamai užgrūdino ir paruošė kitiems ateities išbandymams. Svarbu ir tai, kad ilgametė patirtis Rūtą išmokė susitelkti į save ir jokiu būdu nelyginti savęs su kitais. Pasak jos, deja, suvokimas apie tai atėjo tik gimus antrajai atžalai.

„Mano dukra užaugo tarp mamos lėktuvų, komandiruočių, visokių interviu. Gimus sūnui, aš užtraukiau rankinį stabdį. Man ne visada pavyksta, bet aš mokiausi pasakyti ne. Iš tikrųjų, mes, ta vyresnioji karta, esame taip auklėti, kad jeigu jau pasakiau, tai padarysiu. Beje, jeigu aš pasakiau – aš, prieš duodama pažadą, labai pasveriu, ar aš tai galėsiu padaryti“, – sakė ji.

Be to, apie tai Rūta siūlo pagalvoti ir savo pašnekovams.

„Yra tie nepamatuoti pasakymai: taip, ateisiu arba taip, aš pakalbėsiu. Geriau nebijoti ir pasakyti: žiūrėkite, man neįdomi jūsų tema. Aš tai priimsiu. Gali būti, kad man žmogus pasakytų: jūs mane kviečiate, bet, Rūta, aš nuoširdžiai pasakysiu – aš neisiu dėl tavęs, nes tu man nepatinki. Aš tai irgi priimsiu, nes tai yra atsakymas. Bet visi tie dabar labai madingi: gerai, aš pagalvosiu, jūs paskambinkite rytoj, o rytoj – telefonas išjungtas. Na, aš nesuprantu – kodėl? Parašyk „neįdomu“ ir viskas. Tas nepagarbos buvimas – tai, visų pirma, yra nepagarba sau ir nepagarba kitam“, – kalbėjo R. Mikelkevičiūtė, tokius poelgius taip pat pavadindama žvaigždžių liga.

Rūta Mikelkevičiūtė

O ar vadinamąja žvaigždžių liga kadaise sirgo pati Rūta? Moteris sako, kad ne ir tam esą buvo svarių priežasčių.

„Aš manau, kad ne. Aš buvau žurnalistė. Žurnalistui sužvaigždėti – gana sudėtinga, nes jis neturi to statuso. Aš ne dainininkė, kuri scenos ikona. Aš tiesiog žurnalistė. Realiai, žvaigždžių kalvėje, kaip traktoristas – niekas“, – sakė R. Mikelkevičiūtė.

Ko nemato televizijos žiūrovai?

R. Mikelkevičiūtę retai pamatysi ir šalies įžymybių taip pamėgtuose vakarėliuose. Juos, kaip teigė pati moteris, ji praleidžia sąmoningai ir suprasdama, kad tam paprasčiausiai nenori skirti savo laiko.

Laidos metu Rūta ir A. Swan užvedė diskusiją ir apie juoduosius svečių sąrašus, kurių pasitaiko ne tik įvairiuose renginiuose, bet net ir pačios R. Mikelkevičiūtės laidoje. Kodėl tam tikri svečiai joje jau nėra pageidaujami – Rūta atsakė nieko neslėpdama.

„Pavyzdžiui, yra tokių dalykų, kai žmogų tu kelis kartus kvieti, jis atsako su visais tais saldžiais žodžiais: man labai patinka, taip, o iš vakaro – kaip tyčia suserga. Kelis kartus. Na, tada tu neberizikuoji. Aš dėl to ir sakau: nereikia bijoti pasakyti „man neįdomu“, – teigė R. Mikelkevičiūtė.

Rūta Mikelkevičiūtė

Paslapčių iš už kadro Rūta atskleidė ir daugiau. Pavyzdžiui, ji nei kiek neslėpė, kad tam tikros pašnekovų mintys ar pasisakymai, kuriais būtų nepatenkinti net ir jie patys, iš laidos būna tiesiog iškerpami.

„Žmonės nėra dirbtinis intelektas – mes darome klaidų. Ir mūsų komanda – ji, lygiai taip pat, daro klaidų. Visada po įrašo gali ateiti ir pasakyti: žiūrėkite, man nepatiko, ar galite iškirpti? Mes visą laiką iškerpame“, – tikino laidų vedėja.

Tokio principo moteris esą laikosi ne be reikalo.

„Aš gerbiu savo pašnekovus ir man yra labai svarbu, kad jie jaustųsi komfortiškai“, – teigė Rūta.

Dar daugiau detalių apie Rūtos darbą, asmeninį gyvenimą ir netgi santykius išgirskite tinklalaidėje „Tapk geresniu“:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)