Kaip tvirtinama „Ignitis“ pranešime žiniasklaidai, daugumai bendrovės klientų, kuriems baigiasi fiksuotos kainos planas, naujo plano pasirinkimas bus palankesnis – jie mokės pigiau. „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė teigia, kad apie 80 tūkst. bendrovės nepriklausomo tiekimo klientų, pasirinkę naują elektros tiekimo planą už kilovatvalandę mokės mažiau nei iki tol.
„Taip yra, nes dabar „Ignitis“ turi kainos atžvilgiu palankesnį pasiūlymą ypač aktualų tiems, kam baigiasi fiksuotos kainos planas ir nuo 2025 m. sausio reikia pasirinkti naują.
Bendrovės klientai, kuriems turimas fiksuotos kainos planas baigiasi šių metų pabaigoje, jau sulaukė informavimo trumposiomis SMS žinutėmis ar el. laiškais, apie tai, kad artėja turimo fiksuoto elektros energijos tiekimo plano laikotarpio pabaiga. Dalis gavusių informaciją suskumba domėtis ir teirautis apie naujus pasiūlymus, jų kainą, laikotarpį“, – rašoma pranešime.
„Ignitis“ aiškina, kad 19 mėn. fiksavus kainą taikomi tokie pasiūlymai: „Minimaliam“ planui – 0,244 Eur/kWh, renkantis planą su mėnesio mokesčiu (1,05 Eur/mėn.), „Optimaliam“ – 0,219 Eur/kWh, renkantis planą su mėnesio mokesčiu (1,90 Eur/mėn.), plius „Optimaliam“ plane mėnesinis ESO mokestis). Pasirinkus šį pasiūlymą klientams tiekiama tik žalioji elektros energija.
Klientai, gavę informaciją apie tai, kad artėja turimo elektros plano kainos fiksavimo laikotarpio pabaiga, teiraujasi, kodėl baigiasi turėtas fiksuotos kainos planas? Pasak D. Bražiūnaitės, svarbu prisiminti, jog pati sutartis su nepriklausomu tiekėju yra neterminuota, tačiau terminuotas elektros tiekimo kainos fiksavimo laikotarpis – kuriam laikotarpiui sutarta, jog elektros tiekimo kaina nesikeis. Tiesa, fiksavimo laikotarpiu gali keistis reguliuojamos kainos dalys ir valstybės mokesčiai.

Paskelbus, kiek vartotojų permoka už elektrą, ragina suskubti: paskaičiavo, kiek galima sutaupyti
Kaip skelbia „Elektrum Lietuva“, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skaičiavimais, Lietuvoje daugiau nei 200 tūkst. žmonių moka daugiau nei 0,29 euro už kilovatvalandę (kWh) elektros, apie 550 tūkst. vartotojų – nuo 25 iki 29 centų už kWh. Tokie duomenys, pasak tarybos atstovų, atspindi tendenciją, rodančią, kad vartotojai dar nėra iki galo perpratę tvarkos ir todėl nepasinaudoja galimybe gauti geresnes sąlygas.
Bendrovės „Elektrum Lietuva“ atstovo teigimu, ši statistika turėtų paskatinti vartotojus aktyviau domėtis elektros kainomis ir galimybėmis pasikeisti elektros tiekėją ar planą.
„Netrukus prasidės paskutinieji elektros rinkos liberalizavimo projektui skirti metai, tad svarbu priminti, kad vartotojai yra laisvi pasirinkti geriausiai jų lūkesčius bei elektros vartojimo įpročius atitinkantį elektros tiekėją ar planą“, – sako M. Kavaliauskas.
Vis dėl to, bendrovės atstovas teigia pastebintis augantį vartotojų aktyvumą ieškant pigiausios elektros kainos. Bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad pagal galiojantį reguliavimą, matydamas, jog permoka už elektrą, vartotojas gali bet kada pasirinkti kito tiekėjo paslaugas – už tokį sprendimą nėra skiriamos nei baudos, nei papildomi mokesčiai.
„Sekant elektros kainų pokyčius ir dažnai atnaujinamus elektros tiekėjų pasiūlymus, galima ne tik atrasti labiausiai lūkestį atitinkantį planą, bet ir išvengti rizikos permokėti.
Netiesa, kad pasikeisti paslaugų tiekėją ar planą yra sudėtinga – tereikia pasirinkti norimą tiekėją ir jo planą, sudaryti sutartį internetu arba paskambinus, o senosios sutarties net nereikia nutraukti, ji automatiškai nustoja galioti kai sudaroma nauja“, – sako M. Kavaliauskas.
Bendrovės skaičiavimai rodo, kad atidus pigiausios elektros kainos ieškojimas gali lemti reikšmingus pokyčius gautoje sąskaitoje.
„Imkime pavyzdį tarp vidutinės rinkos kainos ir pigiausio pasiūlymo – atitinkamai 0,26 ir 0,21 Eur/kWh. 5 euro centai iš esmės gali atrodyti mažas skirtumas, tačiau, jei gyventojas per mėnesį suvartoja 300 kWh, pasirinkęs pigiausią planą rinkoje, fiksuojant kainą devyniems mėnesiams, kas mėnesį jis sumokės apie 12 Eur mažiau – vien per 9 šių metų mėnesius šį planą pasirinkę tokie vartotojai sutaupė per 100 eurų“, – skaičiuoja M. Kavaliauskas.
Anot jo, tai – jau reikšmingo dydžio suma, kurią šeima gali skirti išvykai į teatrą, savaitgalio pramogoms mieste, papildyti atostogų fondą, o galbūt net – investuoti. Atitinkamai, kuo didesnis vartojimas, tuo didesni ir sutapymai.
Primenama, kad VERT skaičiuoklėje kiekvienas vartotojas gali įvertinti visų tiekėjų pasiūlymus. Joje, įvedus suvartojamos elektros kiekį, galima nuo pigiausio iki brangiausio išfiltruoti visų nepriklausomų elektros energijos tiekėjų planų pasiūlymus.